Popularne artykuły

Tokotrienole – skuteczne antyoksydanty
Tocotrienols word cloud. Wordcloud made with text only.
Badania suplementów

Tokotrienole – skuteczne antyoksydanty 

Tokotrienole są to związki chemiczne, które wykazują właściwości antyoksydacyjne. Tokotrienlone z tokoferolami tworzą witaminę E. Związki te wpływają niezwykle korzystanie na całe ciało człowieka, począwszy od pięknego wyglądu, po doskonale samopoczucie.

Działanie

Działanie tokotrienoli jest bardzo szerokie. Wykazują one między innymi działanie na prawidłowy poziom cholesterolu, wpływają na wzrost komórkowy, działają przeciwutleniająco,  do tego wykazują właściwości neuroprotekcyjne. Są tak cenione, ze względu na to, iż badania potwierdzają, że potrafią one tworzyć nowe naczynia w mózgu, co jest szczególnie istotne po udarach. Obniżają one poziom homocysteiny, działają przeciwnowotworowo. Działają one na różnego rodzaju choroby sercowo–naczyniowe oraz udarowe. Poprawiają one zespół metaboliczny, w tym profile lipidów, zmniejszenie zmian miażdżycowych, obniżenie poziomu glukozy we krwi, czy tez wyrównanie ciśnienia krwi.

  Dawkowanie

  Tokotrienole występują przede wszystkim w oleju palmowym, ale także w ryżu, w jęczmieniu, kiełkach pszenicy, w owsie, czy niektórych odmianach orzechów. Ponadto spore ich ilości znajdują się także w pestkach słonecznika, w szpinaku, sałacie, czy brokułach.

  Ilość, jaką należy przyjąć zależna jest od problemów z jakimi dana osoba się zmaga oraz od wyników.

  Niedobór

  Bardzo rzadko kiedy dochodzi do niedoboru. Jeśli jednak tak się zdarza, może nastąpić niedokrwistość, obrzęki, uszkodzenie nerwów, rozdrażnienie, czy obniżenie aktywności seksualnej u dorosłych. Na niedobory narażeni są przede wszystkim ludzie z zespołem złego wchłaniania tłuszczów, chorujący na mukowiscydozę, czy celiakię.

  Nadmiar

  Nadmiar nie jest toksyczny dla organizmu, ale jeśli przyjmujemy dłuższy czas stosunkowo wysokie dawki może pojawić się zmęczenie, bóle głowy, obniżenie krzepliwości krwi. Na nadmiar narażone są osoby zażywające leki przeciwkrzepliwe i osoby z niewydolnością wątroby.

  Polecany produkt

   Bardzo dobrym produktem, zawierającym tokotrienole, jest Best Tocotrienols firmy Dr Best. Zawiera on naturalne wyciągi z nasion palmy, zawierającej właśnie tokotrienole. Dzięki temu działa bardzo dobrze i jest przyswajalne dla organizmu. Będzie wspierać układ krążenia, redukować poziom cholesterolu oraz chronić mózg.

   Powiązane artykuły

   Dodaj komentarz

   Wymagane pola są zaznaczone *