Witamina C Liposomalna

Witamina C znana praktycznie każdemu, dzisiaj już wiemy, że ma olbrzymie znaczenie w naszym organizmie. Zastosowanie oraznajważniejsze fakty, które powinniście znać opisałem w artykule:
https://www.muscle-zone.pl/blog/witamina-c-artykul/

Dzisiaj temat zupełnie inny nie raz wymagamy podania, olbrzymiej ilości „witaminy c” niestety kwas askorbinowy drażni nasz układ pokarmowy co uniemożliwia zażywanie dużych dawek i tutaj mamy dwie alternatywy:
- Wlew dożylny
- Witamina C Liposomalna

Na pewno obydwie formy mają swoich zwolenników i przeciwników ja tutaj postaram się porównać te 2 formy oraz opisać zalety witaminy C w postaci Liposomalnej.
Wlew dożylny niestety, praktycznie do wykonania tylko w klinice typu Revital Clinic, nawet jeżeli mamy znajomego/znajomą pielęgniarkę to może bać się podać nam większe dawki askorbinianu sodu. Nawet jeżeli znajdziemy taką osobę to skąd wziąć askorbinian sodu, a więc możecie go kupić w aptece oczywiście na receptę(którą zdobyć u lekarza rodzinnego może być bardzo trudno) jeszcze niedawno była dostępna firmy TEVA niestety wycofana z aptek, teraz można kupić Monico Spa 500mg.


Koszt opakowania 10 ampułek po 500 mg to około 50zł, można również zamówić w Internecie niemiecki askorbinian sodu w dawce 750 mg i również 10 ampułkach za kwotę około 70 zł.
W przybliżeniu to 10 zł za 1 gram witaminy C.
Wlew dożylny omija układ pokarmowy, a więc nie musimy bać się efektów ze strony układu pokarmowego.
Jest formą niezwykle bezpieczną podawaną i znaną od prawie 100 lat.

Czym jest Witamina C liposomalna?
Najprościej, to rodzaj tłuszczowych pęcherzyków w których zamykana jest witamina C w procesie LET(Liposomal Encapsulation Technology)


Liposomy tobardzo drobne cząsteczkiwitaminyC otoczone fosfolipidami, dokładnie takimi samymi z jakich składają się także ściany naszych komórek. Te związki zbudowane są z dwóch części hydrofilowej główki oraz hydrofobowego ogona. Taka budowa pozwala na spontaniczne organizowanie się w wodnym środowisku naszego organizmu, główki kontaktują się z otoczeniem zaś ogony chowają do wewnątrz. Skutkiem tego powstaję błona oddzielająca dwie przestrzenie.
Drobne ilości fosfolipidów w środowisku wodnym tworzą kuliste pęcherzyki zwane micelami(jeśli są puste) lub liposomami (jeśli kryją w środku jakąś cząsteczkę). Fosfolipidy zwiększają przyswajalnośćwitaminyC orazchronią jelita przed podrażnieniem.
Liposomami można opakować różne związki które dzięki takiej osłonie stają się w pewien sposób "niewidzialne" dla organizmu.
Witamina C LET jest otoczona błoną bardzo podobną do błony komórkowej występującej chociażby w jelitach. To sprytny kamuflaż ponieważ przyjmując liposomową osłonę witamina C upodabnia się do bariery którą musi pokonać.

A teraz porównanie kosztów Witamina C liposomalna dr. Mercola 60 kaps https://www.muscle-zone.pl/witamina-c/liposomal-vitamin-c-60-kaps Cena za 60 kaps po 500mg to 105 zł czyli 1 gram witaminy C liposomalnej to koszt około 3,5 zł. Biorąc pod uwagę, że część lekarzy/ naukowców twierdzi, że wchłanialnoić witaminy C liposomalnej jest wyższa od wchłanialności wlewów dożylnych do naszych tkanek.
Osobiście korzystałem z obydwu form Witaminy C i ze względów łatwości dostępności kosztów i możliwości przechowywania w opakowaniu na co dzień wybrałem Witaminę C liposomalną Dr. Mercola.

A Ty którą formę wybierzesz?
Chcesz obniżyć koszt zakupów w sklepie Muscle-Zone.pl ?
Kod rabatowy na zakupy w wysokości 5% RAF05


Zapraszam na mój profil
Rafał Łukaszewicz Trener Personalny

Tagi: Liposomalna, łukaszewicz, muscle-zone, Rafał Łukaszewicz, suplementacja, suplementy, Suplementy diety, Trener gdynia, trener personalny rumia, Trener Rafał Łukaszewicz, Trener rumia, trening, witamina c, zdrowie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.