0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Maca BIO Maca BIO 200g
BeOrganic
18,00 zł

Maca BIO 200g

Waga wysyłki: 300g
Ekologiczny
Bez GMO
Bez dodatków
Naturalny
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Maca Extract 90 kaps.
Maca Extract 90 kaps.
Apollo's Hegemony
39,00 zł
18,00 zł z VAT
0,27 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Ekologiczna, peruwiańska maca w proszku
  • Źródło cennych składników odżywczych
  • Idealny dodatek do smoothies i deserów
  • Ceniony adaptogen i superfood

BeOrganic Maca to certyfikowany produkt ekologiczny, który zawiera sproszkowany korzeń peruwiańskiej rośliny Lepidium meyenii, szeroko znanej jako maca.

Maca (Lepidium meyenii) to jadalne warzywo korzeniowe przynależące do rodziny roślin krzyżowych. Jego rodziną jest Peru, a dokładnie środkowa część Andów. Maca jest powszechnie uprawiana na tym obszarze, a rdzenni mieszkańcy spożywają ją w ramach swojej codziennej diety. Co więcej, przypisują oni roślinie szczególne właściwości, uważają na przykład, że dodaje ona energii, wspomaga wytrzymałość fizyczną i promuje prawidłową płodność.

Wysoka wartość odżywcza: maca znalazła się w gronie tzw. superfoods, które gromadzi naturalną żywność bogatą w składniki odżywcze, mogące korzystnie wpływać na kondycję psychofizyczną organizmu. Badania wykazały, że korzeń rośliny jest skarbnicą witamin (A, B1, B2, B3, C, E , K) i minerałów (w tym wapnia, potasu, jodu, cynku, selenu, miedzi, boru i manganu). Zawiera również cenne kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3 i omega-6 oraz 19 aminokwasów, wśród których znajdują się m.in. leucyna, arginina, lizyna i prolina. Co więcej, roślina skrywa w sobie liczne związki aktywne biologicznie, takie jak polifenole, alkaloidy oraz fitosterole. Wśród nich znajdują się unikalne, nie spotykanie nigdzie indziej makamidy i makaridyna.

Naturalne źródło energii: maca często jest określana mianem „peruwiańskiego żeń-szenia”, co sugeruje, jakoby miała ona właściwości energizujące. Wielbiciele rośliny twierdzą, że dodaje ona wigoru, zwiększa poziom sił witalnych i korzystnie wpływa na zdrowie, zarówno fizyczne, jak i umysłowe.

Roślinny afrodyzjak: powszechnie uważa się, że maca, dzięki dużej zawartości określonych witamin, minerałów, aminokwasów oraz substancji bioaktywnych, może pozytywnie oddziaływać na sprawność seksualną, jest w stanie wspomagać układ hormonalny oraz płodność.

Podsumowując, BeOrganic Maca to doskonały sposób na włączenie do swojej diety nieco egzotycznej, ale bardzo odżywczej i zdrowej rośliny. Świetnie sprawdzi się w rozmaitych koktajlach oraz smoothies, ma intrygujący zapach i ciekawy, lekko słodkawy smak.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby