0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Lit 5mg Lit 5mg 100 tab.
Aliness
39,90 zł

Lit 5mg 100 tab.

Waga wysyłki: 200g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Shilajit  90 kaps.
Shilajit 90 kaps.
Hepatica
32,00 zł
39,90 zł z VAT
0,40 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Bezpieczne dla organizmu i nietoksyczne źródło litu
  • Zawiera lit w postaci organicznej soli orotanu litu
  • Wolny od sztucznych dodatków technologicznych
  • Preparat odpowiedni dla wegan i wegetarian

Aliness Lit to suplement diety będący źródłem litu. Występuje on w postaci organicznej soli – orotanu litu. Forma ta jest uznawana za wysoce przyswajalną, a zarazem bezpieczną dla organizmu. Preparat jest wolny od sztucznych dodatków technologicznych, nie zawiera również żadnych składników odzwierzęcych, dzięki czemu może być stosowany przez osoby na diecie wegańskiej i wegetariańskiej.

Lit jest wysoce reaktywnym pierwiastkiem chemicznym o liczbie atomowej 3. W naturze występuje wyłącznie w postaci związków o budowie jonowej, nigdy w stanie wolnym. Oficjalnie nie uznaje się go za niezbędny mikroelement, choć wydaje się, że odgrywa ważną rolę w ludzkim organizmie.

Formy litu
Podobnie jak większość składników mineralnych lit potrzebuje swego rodzaju nośnika, dzięki któremu staje się dostępny dla organizmu. Z tego względu w medycynie i w suplementacji wykorzystywane są sole litu. Najpopularniejszą z nich jest sól litowa kwasu węglowego, czyli węglan litu. Ma on status leku normotymicznego i jest jednym z najdłużej stosowanych środków farmakologicznych w psychiatrii.

W suplementacji spotyka się głównie orotan litu i asparginian litu. Ten pierwszy stanowi połączenie litu z kwasem orotowym, drugi, analogicznie, łączy lit i kwas asparaginowy. Zawartość litu w tychże formach jest mniejsza niż w węglanie litu, stąd formy te mają opinie znacznie bezpieczniejszych dla organizmu. Zwraca się jednak uwagę na to, że u niektórych osób asparaginian litu może powodować pewne problemy, wynikające z ekscytotoksyczności asparaginianiu. Tym samym najkorzystniejszy wydaje się być orotan litu.

Ustrojowa aktywność litu
O licie i jego aktywności fizjologicznej wiadomo stosunkowo niewiele. Naukowcom udało się ustalić, że jest on zaangażowany m.in. w działanie układu serotoninergicznego i dopaminergicznego. Ponadto wpływa na ekspresję neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego (BDNF), białka blc-2 oraz czynnika BAG-1. Wymienione czynniki są aktywne w układzie nerwowym, pełnią rolę regulacyjną i ochronną.

Podsumowując, Aliness Lit pozwala na zwiększenie udziału litu w diecie. Pierwiastek ten jest dostarczany głównie z pożywieniem, ale trzeba wiedzieć, że coraz niższa jakość gleb sprawia, że jego podaż z diety jest mniejsza niż kiedyś.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby