Popularne artykuły

#22 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate
Badania suplementów

#22 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate 

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Jego zapotrzebowanie u osoby dorosłej wynosi nawet ponad 400 mg, a może być jeszcze wyższe u sportowców. Oczywiście zawartość substancji czynnej w suplemencie to nie wszystko. Decydujące znaczenie ma forma chemiczna zastosowanej substancji. Przypatrujemy się z bliska Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate.


Jaką rolę odgrywa magnez z naszym organizmie?

Dzisiaj wiadomo już, że magnez bierze udział w ponad 300 różnych procesach metabolicznych. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, pomaga zadbać o mięsień sercowy. Moduluje ciśnienie krwi, pracę układu immunologicznego oraz zwiększa gęstość kości. Dodatkowo magnez normalizuje poziom cukru we krwi i promuje przyswajanie wapnia z pożywienia. Magnez w środowisku sportowym został uznany za środek ergogeniczny, czyli powodujący zwiększenie możliwości wysiłkowych. Z tego względu szczególną uwagę na podaż pierwiastka powinny zwrócić uwagę osoby aktywne fizycznie.

Dlaczego warto wybrać akurat Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate?

Wśród wielu dostępnych form chemicznych magnezu za jedną z najlepiej przyswajalny uchodzi taurynian magnezu. Wśród wielu zalet tego suplementu wymienia się działanie relaksacyjne na mięsień sercowy, kardioprotekcyjne, a także łagodzenie problemów ze snem i niepokojów. Ze względu na daleko większą przyswajalność niż np. tlenek magnezu, taurynian będzie doskonałym wyborem dla osób, które borykają się z problemami kardiologicznymi, bezsennością, przewlekłym zmęczeniem.

Taurynian magnezu pozwala na poprawę osiągnięć treningowych. Dzięki dodatkowi cząsteczki tauryny suplement efektywnie poprawia regenerację i pozwala ćwiczyć ciężej oraz bardziej regularnie.

Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate – badanie

Aby zweryfikować, czy Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate rzeczywiście jest aż tak dobry, poddaliśmy go badaniu z wykorzystaniem technologii spektrometrii masowej.

Wyniki testu zamieszczone powyżej potwierdzają wysoką zawartość czystej substancji czynnej w przeliczeniu na jedną kapsułkę produktu (średnio 91,5 mg magnezu w kapsułce). Świadczy to o wyjątkowej jakości suplementu i gwarantowanej skuteczności działania. Jednocześnie średnio 1000 mg taurynianu magnezu w jednej porcji pozwala zaspokoić nawet 21% dziennego zapotrzebowania na ten związek.

Okazuje się więc, że w każdej kapsułce Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate znajduje się nawet więcej substancji czynnych niż według minimalnej zawartości deklarowanej przez producenta (odpowiednio 80 mg magnezu z 1000 mg taurynianu magnezu).

Apollo’s Hegemony Magnesium Taurate – podsumowanie

Wyniki badań świadczą o tym, że stężenie substancji czynnej w suplemencie zgadza się z wartościami deklarowanymi przez producenta, a wręcz nawet ją przekracza.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *