Popularne artykuły

#23 Badania suplementów – MZ Store Mag Complex
Badania suplementów

#23 Badania suplementów – MZ Store Mag Complex 

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w diecie człowieka. U osoby dorosłej zapotrzebowanie na niego waha się od 0,15 do 0,2 mmola na kilogram masy ciała. Jeszcze więcej potrzebują go osoby aktywne fizycznie lub umysłowo. Wśród wielu preparatów dostępnych na rynku obok suplementów bazujących na jednym składniku występują również produkty zawierające kilka form magnezu. Jednym z takich produktów jest nasz MZ Store Mag Complex. Postanowiliśmy poddać go badaniom, które mają na celu sprawdzenie jakości suplementu.


Zalety wieloskładnikowych preparatów magnezowych

Suplementy zawierające kilka form tej samej substancji czynnej pozwalają zmaksymalizować rezultaty dzięki efektowi synergii. Połączenie szeregu soli nieorganicznych zapewnia znacznie lepsze przyswajanie składnika, ponieważ komórki organizmu mogą zostać nim wysycone w większym stopniu.

Wieloskładnikowe preparaty magnezowe jak MZ Store Mag Complex są polecane osobom o zwiększonych potrzebach fizjologicznych, np. sportowcom, które muszą w szczególnym stopniu zadbać o podaż mikroelementów. Działają one silniej, dłużej i bardziej efektywnie.

Czym wyróżnia się MZ Store Mag Complex?

MZ Store Mag Complex to połączenie trzech wysokoprzyswajalnych soli nieorganicznych:

  • cytrynian magnezu –powstaje w reakcji magnezu z kwasem cytrynowym;
  • diglicynian magnezu – cząsteczka magnezu połączona z aminokwasem endogennym (glicyną);
  • jabłczan magnezu – cząsteczka magnezu połączona z kwasem jabłkowym.

Dodatkowo suplement został wzbogacony o witaminę B6 pod postacią P5P w ilości 2,8 mg na porcję.

MZ Store Mag Complex – badanie

Badanie suplementu zostało przeprowadzone z wykorzystaniem technologii spektrometrii mas. Jego celem było potwierdzenie obecności głównej substancji czynnej w produkcie.

Wyniki badań potwierdziły, że każda kapsułka produktu zawiera średnio 107 mg magnezu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że producent zadeklarował zawartość magnezu w ilości 200 mg na porcję (2 kapsułki), czyli nieco mniej niż wykazał test laboratoryjny. Wynika z tego, że MZ Store Mag Complex w rzeczywistości dostarcza więcej substancji czynnej niż wynikałoby z tabeli produktu. Dzięki przemyślanemu doborowi rodzaju wykorzystanych soli można łatwiej zaspokoić zapotrzebowanie organizmu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *