Popularne artykuły

#24 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Balance
Badania suplementów

#24 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Balance 

Na rynku suplementów nie brakuje preparatów zawierających magnez w jednej z wielu dostępnych form chemicznych. Obok słabo przyswajalnych nieorganicznych tlenków można znaleźć też m.in. jabłczan, cytrynian, taurynian czy glicynian. A co gdyby połączyć ze sobą różne formy tego samego pierwiastka? Poddaliśmy badaniom innowacyjną formułę Apollo’s Hegemony Magnesium Balance.


Czy wieloskładnikowe preparaty magnezowe są lepsze niż monosubstancje?

Organizm człowieka jest zbudowany w taki sposób, że w znacznie większym stopniu absorbuje sole organiczne niż nieorganiczne. Dlatego dzisiaj nie ulega już wątpliwości, że cytrynian czy jabłczan zostaną wchłonięte w większym stopniu niż np. tlenek. Alternatywą dla produktów bazujących na wyłącznie jednej postaci suplementu są ich połączenia (działające na bardzo podobnej zasadzie jak stacki kreatynowe).

W jednej porcji tego samego produktu znajduje się wtedy kilka odmian tej samej substancji czynnej. Tego rodzaju zabiegi mają na celu lepsze (pełniejsze) wysycenie receptorów odpowiedzialnych za przyswajanie określonych cząsteczek, a także wydłużenie kinetyki wchłaniania. Dzięki temu produkt działa dłużej i skuteczniej, lepiej rozpuszcza się w środowisku wodnym. Poszczególne formy chemiczne mogą też przynosić korzyści związane z dostępnością „dodatkowej cząsteczki”, np. glicyny.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Magnesium Balance?

Apollo’s Hegemony Magnesium Balance to unikalne połączenie aż czterech wysokoprzyswajalnych organicznych form magnezu:

  • cytrynianu – magnez z cząsteczką kwasu cytrynowego;
  • glicynianu – magnez z cząsteczką aminokwasu endogennego, glicyną;
  • jabłczanu – magnez z cząsteczką kwasu jabłkowego;
  • taurynianu – magnez z cząsteczką tauryny.

Dodatkowo producent zastosował w tym suplemencie witaminę B6 pod postacią P5P w stężeniu 6 mg, czyli przekraczającym dzienne zapotrzebowanie aż czterokrotnie.

Apollo’s Hegemony Magnesium Balance – badanie

Skład suplementu poddaliśmy badaniu technologią spektrometrii mas. Badanie potwierdziło, że w każdej kapsułce znajduje się średnio 111 mg magnezu. Dla porównania warto spojrzeć na etykietę produktu. Jedna porcja to 3 kapsułki, które łącznie zawierają:

  • 281,5 mg magnezu;
  • 6 mg witaminy B6.

W przeliczeniu na jedną kapsułkę szacunkowa zawartość pierwiastka wynosi 93,83 mg, czyli niemal 20% mniej. Okazuje się więc, że w rzeczywistości suplement od Apollo’s Hegemony dostarcza więcej substancji czynnej niż zadeklarowana wartość.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *