Popularne artykuły

#25 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P
Badania suplementów

#25 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P 

Suplementy z magnezem to popularny dodatek w diecie osób fizycznych, ale nie tylko. Skorzystają z niego wszystkie osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie i kondycję. Wśród badanych przez nas preparatów znalazł się również Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P. Czym wyróżnia się ten produkt?


Dlaczego magnez jest tak istotnym pierwiastkiem dla naszego organizmu?

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jego pozytywny wpływ na zdrowie trudno przecenić. Obejmuje on m.in.:

  • regulację poziomu glukozy we krwi;
  • obniżenie poziomu stresu;
  • łagodzenie objawów niepokoju i depresji;
  • regulację snu;
  • zwiększenie gęstości kości.

Magnez jest też jednym z najłatwiej dostępnych środków ergogenicznych, czyli prowadzących do zwiększenia efektywności aktywności fizycznej. Skorzystają z niego wszyscy sportowcy uprawiający dyscypliny siłowe, wytrzymałościowe oraz o charakterze mieszanym. Badania naukowe potwierdzają, że suplementacja magnezem pozwala na obniżenie poziomu kwasu mlekowego w mięśniach.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P?

Na rynku można znaleźć wiele preparatów z magnezem. Co w takim razie wyróżnia Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate +P5P?

To suplement składający się z trzech związków czynnych – magnezu połączonego z cząsteczką kwasu cytrynowego oraz witaminy B6. Benefity suplementacji magnezem są oczywiste, ale co daje połączenie go z kwasem cytrynowym? Istnieją naukowe dowody, które potwierdzają, że cytrynian magnezu (sól organiczna) jest lepiej przyswajalna niż sole nieorganiczne (np. tlenek). Część źródeł wskazuje na biodostępność tego suplementu na poziomie 25-30%. Z kolei witamina B6 wpływa na działanie mięśnia sercowego, układu nerwowego, ciśnienie krwi, a także moduluje odporność organizmu.

Cytrynian magnezu jest więc dobrym wyborem dla osób, które szukają efektywnej suplementacji o wysokiej przyswajalności.

Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P – badanie

Poniżej zamieszczamy wyniki badania spektrometrii masowej przeprowadzone przez akredytowane laboratorium na Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate + P5P. Test wykazał, że w jednej kapsułce znajduje się średnio 133 mg magnezu, a jej uśredniona masa wynosi 946 mg.

W jakiej relacji pozostaje wynik badania do informacji producenta o składzie suplementu? Producent deklaruje, że w każdej kapsułce znajduje się:

  • 120 mg bezwodnego cytrynianu magnezu;
  • 5 mg witaminy B6.

Okazuje się więc, że w każdej kapsułce Apollo’s Hegemony Magnesium Citrate znajduje się nawet więcej substancji czynnej niż według minimalnej zawartości deklarowanej przez producenta. Warto też zwrócić uwagę, że zawartość witaminy B6 znacząco przekracza dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej, nawet aktywnej fizycznie. Dobowe zapotrzebowanie na witaminę B6 wynosi 1,3 mg u osoby dorosłej, czyli niemal 4-krotnie mniej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *