Popularne artykuły

#26 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Malate + P5P
Badania suplementów

#26 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Malate + P5P 

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w diecie osoby aktywnej fizycznie. Jego niedobory mogą prowadzić do bolesnych skurczów mięśni oraz spadków wydolności. Poddaliśmy badaniom innowacyjny suplement od Apollo’s Hegemony – Magnesium Malate + P5P. Co pokazały wyniki?


Dlaczego magnez jest tak istotnym pierwiastkiem dla naszego organizmu?

Magnez to kluczowy pierwiastek w diecie sportowców. Wspiera prawidłowe przewodnictwo nerwowe. Ma wpływ na gospodarkę wapniową oraz krzepliwość krwi. Co więcej magnez jest niezbędny do wytwarzania adenozynotrifosforanu, czyli naszego podstawowego źródła energii.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony Magnesium Malate +P5P?

Suplement Apollo’s Hegemony Magesium Malate +P5P to połączenie jabłczanu magnezu w wysokoprzyswajalnej postaci soli organicznej oraz witaminy B6. Forma jabłczanu gwarantuje wysoką biodostępność dzięki dobrej rozpuszczalności pierwiastka w wodzie. Z kolei dodatek witaminy B6 przyspiesza resyntezę glikogenu, poprawia regenerację mięśni. Wpływa pozytywnie na ciśnienie krwi, obniżając je, a także wspiera odporność organizmu.

Suplement Apollo’s Hegemony Magesium Malate +P5P to dobry wybór dla osób aktywnych fizycznie, które potrzebują dodatkowego wsparcia dla organizmu.

Apollo’s Hegemony Magnesium Malate + P5P– badanie

Producent deklaruje, że w jednej porcji suplementu (2 kapsułkach) znajduje się 1400 mg jabłczanu magnezu (w tym 170 mg magnezu) oraz 5 mg witaminy B6. Na jedną kapsułkę przypada więc:

  • 700 mg jabłczanu magnezu (w tym 85 mg magnezu);
  • 2,5 mg witaminy B6.

Aby sprawdzić czy skład produktu jest dokładnie taki jak wynika z opisu suplementu, zleciliśmy przeprowadzenie badania z wykorzystaniem technologii spektrometrii mas.

Badania laboratoryjne potwierdziły zawartość średnio 93,9 mg magnezu w każdej kapsułce, a zatem więcej niż wynika z tabeli referencyjnej produktu. Marka Apollo’s Hegemony po raz kolejny dostarcza swoim odbiorcom skuteczny suplement dostarczający substancje czynne w skutecznych dawkach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *