Popularne artykuły

#31 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony NMN
Badania suplementów

#31 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony NMN 

Naukowcy od lat poszukują związków chemicznych, które pozwolą na spowolnienie procesów starzenia organizmu. Większość z nich w praktyce okazuje się jednak mało efektywna. Wiele wskazuje jednak, że wyjątkiem są prekursory NAD+, w tym mononukleotyd nikotynamidowy, znany jako NMN. Tym razem oglądamy pod mikroskopem Apollo’s Hegemony NMN. Co mówią wyniki badań?

Czym jest NMN i dlaczego warto go stosować?

Mononukleotyd nikotynamidowy jest metabolitem niacyny, czyli witaminy B3. Stanowi on jeden z prekursorów nukleotydu nikotynoaminoadeninowego (NAD+), związku chemicznego, który pełni bardzo istotną rolę w procesach oddychania komórkowego. Cały mechanizm działania NMN polega na tym, że za pośrednictwem NAD+ aktywuje on białka należące do rodziny sirtuin, znane z silnych właściwości przeciwstarzeniowych.

Obecnie uważa się, że NMN nasila syntezę NAD+ w wielu narządach wewnętrznych i efektywnie spowalnia procesy starzenia się ich komórek. Badania prowadzone na myszach potwierdzają m.in.:

  • poprawę tolerancji glukozy przez tkanki;
  • łagodzenie oporności insulinowej wyindukowanej dietą;
  • hamowanie stanów zapalnych wywołanych wiekiem w obrębie tkanki tłuszczowej;
  • zwiększenie wydatku energetycznego poprzez nasilenie mitochondrialnej fosforylacji oksydacyjnej;
  • poprawę funkcji poznawczych oraz pamięci;
  • poprawę koordynacji ruchowej.

Jako ciekawostkę można wskazać, że przyjmowanie NMN przynosi również szereg korzyści pośrednich, w tym poprawę kondycji serca oraz nerek. Suplementy zawierające NMN są uważane za całkowicie bezpieczne dla zdrowia i to nawet w wysokich dawkach sięgających 500 mg.

Badania przeprowadzone z udziałem ochotników przyjmujących odpowiednio 125 mg, 250 mg oraz 500 mg NMN nie wykazały żadnych zmian w zakresie tętna, saturacji oraz ciśnieniu krwi. Badanie uczestników wykazało jedynie niewielki spadek poziomu glukozy, a także chlorków i kreatyniny oraz wzrost bilirubiny. Nie są to jednak wahania, które mogłyby oddziaływać na zdrowie lub samopoczucie.

Czym wyróżnia się Apollo’s Hegemony NMN?

Apollo’s Hegemony NMN to suplement, w którym producent deklaruje zawartość aż 300 mg mononukleotydu niktynamidowego w jednej kapsułce (czyli jednej porcji). Zważywszy, że za efektywną dawkę substancji uważa się już 125 mg podawane dwa razy dziennie, można to uznać za dosyć wysokie wyjściowe stężenie.

Apollo’s Hegemony NMN – badanie suplementu

Apollo’s Hegemony NMN został poddany badaniu laboratoryjnemu techniką spektrometrii na obecność mononukleotydu beta-nikotynamidu.

Laboratoryjny test potwierdził, że w każdej kapsułce znajduje się 392 mg substancji aktywnej. Uwzględniając deklaracje producenta można więc stwierdzić, że po raz kolejny marka Apollo’s Hegemony przekroczył oczekiwania, ponieważ w jednej porcji znajduje się o 30% więcej NMN niż wynika z informacji zamieszczonej na produkcie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *