Popularne artykuły

AAKG – pompa napędzająca do działania
Barbell and whey protein shaker. Sports bodybuilding supplements or nutrition. Fitness or healthy lifestyle concept. 3d illustration
Suplementacja

AAKG – pompa napędzająca do działania 

Wśród osób ćwiczących na siłowniach i w klubach, każdy pragnie mieć pięknie wyrzeźbione mięśnie, idealną sylwetkę, dobrą kondycję i ogromną siłę. Dieta, regularne treningi to jedno, ale odpowiednia suplementacja to równie istotna i ważna kwestia. Dziś chcielibyśmy zająć się jednym z nich, a mianowicie - AAKG. Czym jest?

Jest to preparat będący solą kwasu glutarowego, jak również i argininy. Pierwszy z nich uczestniczy w tworzeniu się energii z białek, tłuszczów i węglowodanów, drugi z kolei wpływa na syntezę białek. Łącząc ze sobą dwa składniki otrzymuje się AAKG, które jest pompą napędzającą do działania, wpływającą na szybszy rozrost mięśni, jak również i na większą siłę. Co więcej ma ogromne znaczenie w kwestii sprawności seksualnej. AAKG jest prekursorem tlenku azotu.

Jak działa AAKG?

Wykorzystywanie AAKG zarówno przez kulturystów, jak również i amatorów sportowców jest niezwykle ważne, gdyż suplementacja taka przynosi niebywale duże efekty. Jak więc działa? Przede wszystkim hamuje rozkład białek w organizmie. To wpływa na zwiększenie siły mięśni, jak również i ich masy. Osoba zażywająca AAKG ma więc więcej sił na wykonywanie coraz to mocniejszych treningów, a to z kolei wpływa na zwiększenie masy mięśniowej i widoczne efekty w postaci ,,rosnących mięśni”. Te otrzymują wszelkie niezbędne składniki, są bardzo dobrze odżywione. Pracują na najwyższych obrotach, a w czasie przerwy od treningów szybko się regenerują. Co więcej udowodniono, iż AAKG wpływa znacząco także na poprawę libido, co jest szczególnie ważne w aspekcie seksualności.

Dawkowanie AAKG

Nie można określić jednej, konkretnej dawki do przyjmowania AAKG, gdyż wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, z jakim produktem konkretnego producenta mamy do czynienia i jakie są oczekiwania konkretnych osób, co do ich przyjmowania. Zupełnie inne dawki potrzebne są kulturyście, inne osobie trenującej na siłowni trzy razy w tygodniu. Zaleca się stosowanie między innymi 5 g popijanych 300 ml wody w dni, kiedy trenujemy około 30 minut przed treningiem, a następną po treningu. W dni, kiedy nie trenujemy jedną porcję powinniśmy przyjąć w ciągu dnia, drugą przed snem. Na rynku dostępne jest AAKG zarówno w formie tabletek, jak również i w formie płynów. Każdy sam powinien dopasować do siebie odpowiednie rozwiązanie, które okaże się być w zażywaniu najbardziej komfortowe.

Dla kogo AAKG?

Z całą pewnością stosowanie AAKG jest idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które ćwiczą zarówno rekreacyjnie, jak również i wyczynowo. To najlepsza pompa dla mięśni, jaką jesteśmy w stanie im dostarczyć. Najbardziej istotne jest tutaj działanie L-argininy, dzięki której następuje usprawnienie przepływu krwi, redukcja ciśnienia tętniczego i polepszenie funkcji immunologicznych. L-arginina jest niezbędna w prawidłowej pracy układu krążenia. Stosowana w formie AAKG z solą kwasu glutarowego ma jeszcze większe działanie i jeszcze lepsze efekty.

Odpowiednia suplementacja w połączeniu z treningami i dietą jest najlepszym z rozwiązań, na jakie możemy postawić, aby zyskać takie efekty, na jakich nam zależy. Na pewno AAKG to wybór warty zakupu, który każdej trenującej osobie pomoże w uzyskaniu zamierzonych rezultatów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *