C4 Ultimate: Nowa przedtreningówka od Cellucor

Od lat klienci marzyli o tym produkcie, i w końcu producent postanowił zrealizować te marzenia, i to w wielkim stylu. Oto długo wyczekiwana, najnowsza wersja przedtreningówki C4 od Cellucor, wzbogacona o naprawdę konkretne składniki!

Już od pewnego czasu słychać było plotki, dotyczące wprowadzenia przez producenta nowej, ulepszonej wersji, najlepiej sprzedającej się przedtreningówki, C4. Obiecywano, że odświeżony produkt będzie bardziej potężniejszy, i zawierać będzie jeszcze większe dawki składników. Cellucor nie zawiódł gigantycznych oczekiwań klientów, ponieważ nowy C4, spełnia nawet najbardziej wybujałe fantazje!

Dziś przyjrzymy się bliżej Cellucor C4 Ultimate, przedtreningówce, która niewątpliwie spełnia wszelkie oczekiwania w zakresie dostarczenia energii, zwiększania koncentracji, osiągania jak najlepszych wyników i zwiększania wytrzymałości.

Składniki C4 Ultimate

Podstawą składu C4 Ultimate, jest zbilansowanie jego dwóch najmocniejszych aspektów. Z jednej strony, składniki ergogeniczne są odmierzone w sposób przejrzysty, z drugiej elementy dostarczające energii i poprawiające koncentrację, znajdują się tu w idealnych proporcjach. Niemniej, choć zachwyca nas zbilansowanie tych dwóch biegunów, to właśnie ta energetyczna część interesuje nas najbardziej. Jeśli zaś chodzi o składniki związane z pracą układu poznawczego, fani C4 nie będą zawiedzeni, ponieważ spora część ingrediencji pokrywa się ze składowymi niezwykle popularnej przedtreningówki od Cellulor- C4 Neuro.

Jabłczan Cytruliny (6g)

C4 Ultimate nie bierze jeńców i na pierwszym miejscu listy składników, "na dzień dobry" znajdujemy potężną dawkę jabłczanu cytruliny. Ta kombinacja L-Cytruliny i kwasu jabłkowego jest niezwykle silnym wzmacniaczem tlenku azotu (N.O.). Jabłczan cytruliny jest silniejszy od L-argininy, ze względu na znacznie większą dostępność biologiczną w ciele.

Ten składnik zwiększa czynność naczyniorozkurczową i przede wszystkim, generuje pompę mięśniową. Ponad to, szybszy przepływ krwi przez naczynia oznacza, że więcej krwi i środków odżywczych dostarczonych jest do twoich mięśni, co pozwala im funkcjonować lepiej i w efekcie, prowadzi do jeszcze lepszych wyników podczas ćwiczeń. Wreszcie, jabłczan cytruliny stymuluje produkcję ATP, która wpływa na Twoją umiejętność regeneracji i dba o to, byś mógł jeszcze szybciej wykonywać coraz więcej ćwiczeń, w trakcie jednej serii treningu.

CarnoSyn Beta Alanina

Podobnie jak poprzednie wersje C4, również C4 Ultimate, zawiera najbardziej znaną substancje generującą pompę - Beta Alaninę. To właśnie ona odpowiada za podniesienie poziomu serum karnozyny, co pomaga zatrzymać działanie kwasu mlekowego, a w rezultacie wyrównuje szybkość spalania, pojawiającą się w trakcie wydłużonych serii treningu.

Genialne właściwości Beta Alaniny prowadzą więc do zwiększania wytrzymałości, siły, mocy - a przy tym do dużo mniejszego zmęczenia.

Jak zapewne już zauważyłeś, w jednej łyżce C4 Ultimate, znajduje się pełna, klinicznie przebadana, dawka w ilości 3,2g Beta Alaniny. Uważaj więc z dawką, żeby nie przesadzić - przedawkowanie może spowodować wzmożone mrowienie i drętwienie ciała. Większość fanów C4 zna ten efekt uboczny, a wręcz go lubi, niemniej w przypadku C4 Ultimate mrowienia mogą być wyjątkowo mocne!

Azotan Kreatyny NO3-T (1,5g)

NO3-T to opatentowana wersja azotynu kreatyny, produkcji ThermoLife. Każdy gram substancji zawiera odpowiednio 67,5% kreatyny, oraz 32,5% azotynu, co oznacza, że w każdej porcji C4 Ultimate znajduje się 1012mg kreatyny. Co prawda, nie zaspokoi to Twojej całodziennej potrzeby na kreatynę, która wynosi od 3 do 5g, ale nie zaspokojenie dziennej dawki jest powodem, dla którego ten składnik znajduje się w omawianej przedtreningówce.

To co nas naprawdę interesuje, to aż 487,5mg azotynu, który pomaga zachować doładowanie tlenkiem azotu, uzyskane dzięki działaniu jabłczanu cytruliny. Azotyny pracują jednocześnie nad zwiększeniem i usprawnieniem przepływu krwi, nad wytrzymałością, siłą i efektywnością.

1,5g to naprawdę spora dawka, która starczy na długo. Cellucor jako producent, zawsze umieszczał azotyn kreatyny w swoich produktach, ale chyba jeszcze nigdy nie były to aż tak satysfakcjonujące ilości!

Bezwodna Betaina (1,5g)

Kolejnym ergogenicznym składnikiem w nowym C4 Ultimate jest niesamowity suplement generujący pompę mięśniową, Bezwodna Betaina. Często w liście składników odżywek umieszczona jest ona pod nazwą thrymetylglycine, lub w skrócie TMG. Betaina to znany budulec mięśni, wytwarzany z buraków cukrowych.

To właśnie betaina odpowiedzialna jest w najnowszej przedtreningówce, za siłę, moc i wytrzymałość, jednocześnie jednak to również ona łagodzi ból. Co prawda, aby faktycznie uśmierzyć dolegliwości związane z treningiem, wymagana jest dawka 2,5g, zaś w C4 Ultimate mamy jedynie 1,5g, niemniej i taka ilość dostarczy nam wiele korzyści. Naturalnie, jeśli zajdzie taka potrzeba, można na własną rękę dołożyć brakujący gram betainy, aby cieszyć się treningiem pozbawionym bólu.

Ostatnią, lecz nie mniej ważną, zaletą Bezwodnej Betainy, jest jej umiejętność wchodzenia w reakcję z kreatyną, co w efekcie prowadzi do zwiększania naturalnych możliwości syntezy esencjonalnych substancji ergogenicznych, w Twoim organizmie.

Nitrosigine (1,5g)

Dokładnie tak, dwa rewelacyjne, składniki pracujące nad Twoją pompą mięśniową, to wciąż za mało, Cellucor postanowił dołożyć jeszcze jeden!

Nitrosigine to najnowsza forma starej jak świat argininy, która podnosi poziomy tlenków azotu, opracowanej przez Nutrition21. Ta rewolucyjna arginina wchodzi w reakcję z krzemianem, i tym samym podnosi jego biodostępność.

Badania z 2014 roku, dotyczące działania wyżej wspomnianej argininy, udowodniły niezbicie, że przyjmowanie takich związków podnosi poziom tlenków azotu. Lecz to, co jest naprawdę niesamowite w przypadku Nitrosigine, to, że nie tylko podnosi te poziomy natychmiastowo po jej zażyciu, lecz długoterminowo wpływa na stałe zwiększenie ilości tlenków azotu w organizmie. Działanie Nitrosigine jest wydłużone i obejmuje czas do dwóch tygodni, a docelowo prowadzić może również do innych, rewelacyjnych efektów w Twoim ciele.

Alf ketoglutaran L-argininy

Dobrze myślicie - to jeszcze nie koniec listy pomp mięśniowych. Mamy dla was jeszcze jeden mega składnik!

Przez długi czas to Arginina AKG (AAKG) była głównym i podstawowym składnikiem każdej przedtreningówki w ofercie Cellucor, ale ostatnimi czasy jest ona coraz mniej popularna kosztem nowych, zdecydowanie bardziej efektywnych induktorów doładowania, takich jak Cytrulina czy Nitrogisine.

Zastanawiasz się zapewne po co w C4 Ultimate, które zawiera oba te składniki, umieszczony został dodatkowo alfa ketoglutaran l-argininy?

Otóż, najnowsze badania pokazują, że arginina wchodzi w reakcję z azotynami, co w rezultacie prowadzi do ograniczonej tolerancji na azotyny. Dzięki temu Twój organizm nie przyzwyczai się do dostarczanych mu przez Ciebie dawek, i cały czas będzie spektakularnie reagował na tę samą ilość produktu.

Tauryna (1g)

Tauryna to jeden z najważniejszych i najbardziej podstawowych aminokwasów, który odpowiada za powiększanie komórek wchodzących w skład szkieletu mięśniowego. To natomiast wspiera siłę mięśni, ich wytrzymałość oraz generuję wodną pompę mięśniową.

Warto również wspomnieć o tym, że znaczące ilości tauryny znajdują się w naszym mózgu. Substancja ta nie odpowiada więc wyłącznie za efektywność mięśni, ale również za naszą koncentrację i funkcje poznawcze.

Aby w pełni doświadczać cudownych właściwości potężnej wodnej pompy mięśniowej, należy naturalnie pamiętać o piciu odpowiedniej ilości płynów, podczas zażywania C4 Ultimate, oraz w trakcie treningów. To najlepszy moment, aby przypomnieć Ci również o rewelacyjnym produkcie od Cellucor - czyli Aplha Amino. To specjalny suplement treningowy, który może być stosowany jako zaawansowany napój na czas wysiłku.

Mieszanka Ultimate Siła & Koncentracja (858mg)

Teraz czas na mieszankę firmową. Wiemy, że w jej skład wchodzi bardzo duża ilość kofeiny, ale skupmy się na razie na innym, wiodącym elemencie:

Tyrozyna N-acetylowa

Tyrozyna N-acetylowa (N-Acetyl L-Tyrosine, w skrócie NALT), to najważniejszy wspomagacz koncentracji, który znajduje się w C4 Ultimate. Tu jednak jest on tylko jednym z elementów potężnej, różnorodnej mieszanki. NALT to bardziej biodostępna wersja znanego aminokwasu - L-Tyrozyny. Na ten moment jest to najlepiej przyswajana wersja tyrozyny, dostępna na rynku.

Najświeższe badania potwierdzają, że tyrozyna ma właściwości zwiększające koncentrację. Dzieje się to dzięki zwiększeniu produkcji noradrenaliny i dopaminy, które są jednymi z najważniejszych neurotransmiterów. Ponad to, NALT, wspiera ogólne samopoczucie, przy jednoczesnej redukcji stresu.

Ponieważ w oryginalnej mieszance jest 300mg kofeiny, wiemy, że Tyrozyny N-Acytelowej znajdować się musi również co najmniej tyle, lub jeszcze więcej.

Kofeina (300mg)

Koniec z podwójnymi dawkami kofeiny dodawanymi do twoich przedtreningówek C4!

Czy już wspomnieliśmy, że C4 Ultimate nie bierze jeńców? Jeśli jeszcze w to nie uwierzyłeś, spójrz tylko na ilość kofeiny, która się znajduje w tym produkcie.

Kofeina to chyba najpopularniejszy i najbardziej znany stymulant, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Co więcej, niemal każdy czuje się bezpiecznie podczas jej zażywania. Kofeina jest rewelacyjna do podnoszenia poziomu energii, ale również do zwiększania koncentracji, poprawy samopoczucia, szybkości reakcji, wydajności czy ogólnej formy.

300 mg to niemalże maksymalna, akceptowalna dawka, która powinna świetnie się sprawdzić podczas intensywnych treningów na siłowni.

Wyciąg z mucuna utilis (velvet beans extract)

Wyciąg z mucuna utilis, jest standardowo wykorzystywany w celu uzyskania l-dopy i w tym aspekcie C4 Ultimate nie jest wyjątkiem. L-dopa to prekursor dopaminy, a jego suplementacja stymuluje produkcję dopaminy w organizmie. Dostarczanie go do organizmu ma ogromne znaczenie w redukcji stresu i znacząco poprawia nastrój, co w efekcie prowadzi do zwiększonej koncentracji podczas treningu i do coraz lepszych wyników.

Warto również wspomnieć, że ten składnik wpływa na podniesienie poziomu hormonów, redukuje ilość kortyzolu i optymalizuje ilość testosteronu.

TeaCrine

TeaCrine to opatentowana forma teakryniny, alkaloidu, który w niektórych roślinach, takich jak Kucha, jest naturalnie syntezowany z kofeiny.

Teakrynina odpowiedzialna jest za długotrwałe wyrzuty energii, przy których działanie samej kofeiny to "mały pikuś". Badania dowodzą, że stosowanie teakryniny zapobiega wzrostowi tolerancji na kofeinę, to zaś skutkuje dłuższym i bardziej łagodnym poczuciem zwiększonej energii, przy jednocześnie mniejszym zapotrzebowaniu na kofeinę.

AlphaSize Alpha GPC

Alpha GPC to jeden z najpotężniejszych i dobrze przyswajalnych form choliny, dostępnych na rynku. Jeśli w przedtreningówce znajdować się ma cholina, to właśnie jest jej najbardziej wartościowa forma!

Badania dotyczące działania Alpha GPC pokazują, iż jest to substancja mająca nieoceniony wpływ na koncentrację i nastrój. Przede wszystkim jednak to ona, bardziej niż cokolwiek innego, wpływa na połączenie między umysłem, a mięśniami. Apha GPC osiąga tak rewelacyjne efekty, dzięki zwiększaniu produkcji tzw. "uczącego się neutransmitera", jakim jest acetylocholina.

Ponadto, Alpha GPC ma udokumentowane działanie zwiększające moc, wytrzymałość i po treningowe skoki poziomu hormonów.

Jeśli natomiast chodzi o ilość Alpha GPC wymaganą do osiągnięcia tak spektakularnych efektów, na ten moment badacze mówią o dawce 600mg. Obecnie trwają badania, mające na celu odkrycie, czy mniejsze dawki przyniosą równie zadowalające efekty.

Zembrin

Zembrin to chroniona znakiem towarowym forma sceletium tortuosum, czyli zioła znanego również jako Kanna. Badania kliniczne z użyciem substancji Zembrin, udowodniły, iż jej spożycie znacząco zwiększa możliwości umysłowe, oraz ogólne funkcje poznawcze.

Ponadto, jest coraz więcej doniesień o rewelacyjnym wpływie Zembrin na samopoczucie, osiągane poprzez redukcję stresu i napięć. To składnik, który niewątpliwie poczujesz, my zaś nie mamy wątpliwości, że jest sporo prawdy we wspomnianych powyżej badaniach!

Rauwolfia Vomitoria

Rauwolfia Vomitoria to podgatunek roślin z rodziny Rauwolfia, który od wieków używany jest w tradycyjnej medycynie afrykańskiej, jako środek łagodzący stany zaburzeń psychicznych. Jego możliwości leczące związane są w niewiarygodnymi właściwościami stabilizowania wahań nastroju.

Najświeższe, współczesne badania, donoszą ponad to, że Rauwolfia odpowiedzialna jest za obniżenie masy ciała, zmniejszenie progu bólu, oraz leczenie różnorodnych stanów zaburzeń psychicznych.

Huperzine A

Ostatnim składnikiem na imponującej liście tej rewelacyjnej, kompleksowej przedtreningówki, jest Huperzine A, czyli wyciąg z widłaka (Toothed Clubmoss Extract).

W przeciwieństwie do Alpha GPC, substancji która dba o wzrost poziomu acetylocholiny, Huperzine A dba o to aby jej poziom gwałtownie nie spadł.

Huperzine A likwiduje acetylocholinesterazę, enzym bezpośrednio odpowiedzialny za spadek acetylocholiny. To oznacza, że Huperzine A pośrednio zwiększa poziom tego niezwykle ważnego neurotrasmitera, poprzez dbanie o to by znajdował się w organizmie dłużej.

Dostępne smaki:

C4 Ultimate dostępny jest w 20, lub 40 porcjowych pojemnikach, o kilku rewelacyjnych smakach:

-> Icy Blue Razz (lodowa mięta)

-> Cherry Limeade (limonkowa wiśnia)

-> Orange Mango (pomarańczowe mango)

-> Strawberry Watermelon (truskawkowy melon)

Podsumowanie

Największym zarzutem wobec przedtreningówki C4, było to, że doświadczeni sportowcy, muszą stosować, aż dwie dawki, aby odpowiednio odczuć działanie wszystkich składników. Dzięki C4 Ultimate to koniec pozostawania w tyle w stosunku do konkurencji!

Cellucor wypuścił na rynek naprawdę sporo przedtreningówek, przeróżnych wersji najpopularniejszej na rynku C4, jednak żadna dotąd nie była tak rewelacyjna jak ta! Jesteśmy pewni, że każdy z Was, klientów oddanych marce, ale poszukujących na rynku czegoś silniejszego, będzie zachwycony najnowszym C4 Ultimate.

Cóż, gdybyśmy tylko mogli otrzymać pełną listę składników... Na dzisiaj jednak musi nam wystarczyć to, o czym napisaliśmy 🙂

Tagi: alpha gpc, arginina, beta-alanina, betaina, c4, c4 ultimate, cellucor, jabłczan cytruliny, kofeina, kreatyna, L-ARGININA, mięśnie, pompa, przedtreningówka, suplementacja, suplementy, Suplementy diety, Tauryna, trening