Popularne artykuły

Blog Post

DIETA ZMIENIAJĄCA RYSY TWARZY
Diety

DIETA ZMIENIAJĄCA RYSY TWARZY 

Wiele osób śmieje się z gwiazd, które wypierając się operacji plastycznych czy zabiegów kosmetycznych przekonują wszystkich, że zmianę rysów twarzy zawdzięczają odpowiedniej diecie. Czasami przemiana jest zasługą chirurga czy kosmetyczki, ale odpowiednio dobrana dieta naprawdę może zdziałać cuda a tym bardziej, gdy w grę wchodzą nadprogramowe kilogramy, nietolerancje lub alergie pokarmowe, problemy hormonalne, metaboliczne itp.

Przykładem jestem ja sama 🙂  Po prawo ponoć kilka lat mniej,  lepszy owal twarzy, napięta skóra, „powiększone” oczy, nieskazitelna cera, brak opuchlizny i zmarszczek ” mimo utraty ok 30 kilogramów i 5 lat różnicy!

Jak widać jeśli chcesz lepiej wyglądać to wcale niepotrzebny Ci chirurg plastyczny a po prostu wystarczy zmienić model odżywiania na taki, który Ci służy (dieta ketogeniczna czy LCHF to nie jedyna słuszna droga ?). Twoja twarz mówi co jesz!

Po lewej: Zbilansowana dieta 5 posiłków co 3 godziny: gluten, nabiał, cukier, węglowodany, owoce i warzywa, sporadycznie żywność przetworzona oraz unikanie tłuszczu i jajek (produkty light, chude mięsa i ryby, pieczywo, mąki i makarony wieloziarniste, kasze itp.)

Po prawej dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa: jajka, zdrowe tłuszcze, tłuste mięsa, ryby, owoce morza i podroby, kiszonki, warzywa niskowęglowodanowe, bez glutenu i cukru oraz ograniczony nabiał.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *