Popularne artykuły

DMAE czyli jak przezwyciężyć stres i poprawić nastrój
Suplementy diety

DMAE czyli jak przezwyciężyć stres i poprawić nastrój 

DMAE (dimetyloaminoetanol, dimetyloetanoloamina, deanol) – produkt pośredni w endogennej syntezie choliny, strukturalnie do niej podobny. W niewielkich ilościach występuje w mózgu. Jest skuteczniejszym prekursorem acetylocholiny niż sama cholina, ponieważ dostarczany z zewnątrz wydajniej przekracza barierę krew-mózg.
DMAE jest związkiem, który jest znany jako związek zdrowego umysłu.
Czyni to poprzez zmniejszenie gromadzeniu się związku znanego jako "pigment wieku", która upośledza funkcje poznawcze i skutkuje spadkiem funkcji poznawczych związanych z wiekiem. Może również stymulować ośrodek w mózgu związany z pamięcią, poprzez wydzielanie acetylocholiny.

Dimetyloaminoetanol chroni neurony i inne komórki przed szkodliwym działaniem niektórych rodzajów utlenianiaczy przez osadzanie się w strukturze komórki i wykazuje skutki jako przeciwutleniacz, jak również utrzymuje procesy metaboliczne w organizmie, w procesie znanym jako "donacja metylowa".

Substancja występuję również w różnych kremach do twarzy i ciała, wywołując efekt napięcia i poprawę jakości odcieni skóry.

DMAE 250mg

Stosowanie DMAE wykazuje następujące korzyści:

- zdecydowanie skrócony czas reakcji

- odczuwalna poprawa nastroju

- zwiększona czujność

- dużo lepsze skupienie

- wzrost efektywności zapamiętywania

- wyższa odporność na stres

- poprawa jakości oraz sprężystości skóry

DMAE jest środkiem nootropowym o bardzo silnym działaniu, jego potencjał został dostrzeżony nie tylko przez zespoły farmakologiczne, ale i przez producentów suplementów. Ten związek cholinergiczny jest bardzo obiecującym związkiem dla osób uczących się, prowadzących aktywny tryb życia, jednostek żyjących w warunkach silnego stresu oraz pracujących umysłowo.

Dawkowanie

Dzienne porcję powinny zawierać się w przedziale od 200 mg do 750 mg (to najwyższa dawka w stosowaniu klinicznym). Suplementację zalecamy rozpocząć od niższej dawki i stosować ją do kilku tygodni. W przypadku późniejszego zaniechania odczuwalności preparatu dawkę należy zwiększyć.
Jeśli w trakcie suplementacji wystąpią powtarzające się bóle głowy, należy dokonać przerwy od stosowania DMAE.

Więcej produktów stymulujących pracę mózgu oraz polepszających nastrój znajdziesz w naszym sklepie: https://www.muscle-zone.pl/zdrowie-i-witalnosc/umysl-i-koncentracja

Powiązane artykuły

3 Comments

 1. Helvetios

  fajny nootrop stosuje z przerwami tj 2-3 tyg biorę – 1-2 tyg przerwy, czasem występują bóle głowy wtedy jeden dzień odstawię i jadę dalej, jestem dużo żwawszy, skupiony, mam poczucie wyższej inteligencji itd cena wręcz śmieszna jak dla samopoczucia jakie nam daje

 2. Mariusz

  Dobry artykuł. Też ostatnio stosuję suplement z deanolem. Wydaje się na mnie działać bardzo korzystnie. Kupiłem Bimanol 200 w sklepie BG Lab.

  1. Jakub Kola

   Największą popularnością w naszym sklepie cieszy się w tej kategorii:

   https://www.muscle-zone.pl/cholina/dmae-250mg-100-kaps

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *