DMAE czyli jak przezwyciężyć stres i poprawić nastrój

DMAE (dimetyloaminoetanol, dimetyloetanoloamina, deanol) – produkt pośredni wendogennej syntezie choliny, strukturalnie do niej podobny. Wniewielkich ilościach występuje wmózgu. Jest skuteczniejszym prekursorem acetylocholiny niż sama cholina, ponieważ dostarczany zzewnątrz wydajniej przekracza barierę krew-mózg.
DMAE jest związkiem, który jest znany jako związek zdrowego umysłu.
Czyni to poprzez zmniejszenie gromadzeniu się związku znanego jako "pigment wieku", która upośledza funkcje poznawcze i skutkuje spadkiem funkcji poznawczych związanych z wiekiem. Może również stymulować ośrodek w mózgu związany z pamięcią, poprzez wydzielanie acetylocholiny.

Dimetyloaminoetanolchroni neurony i inne komórki przed szkodliwym działaniem niektórych rodzajów utlenianiaczy przez osadzanie się w strukturze komórki i wykazuje skutki jako przeciwutleniacz, jak również utrzymuje procesy metaboliczne w organizmie, w procesie znanym jako "donacja metylowa".

Substancjawystępuję również w różnych kremach do twarzy i ciała, wywołując efekt napięcia i poprawę jakości odcieni skóry.

DMAE 250mg

Stosowanie DMAE wykazuje następujące korzyści:

- zdecydowanie skróconyczas reakcji

- odczuwalna poprawa nastroju

- zwiększona czujność

- dużo lepsze skupienie

- wzrost efektywności zapamiętywania

- wyższa odporność na stres

- poprawa jakości oraz sprężystości skóry

DMAE jest środkiem nootropowym o bardzo silnym działaniu, jego potencjał został dostrzeżony nie tylko przez zespoły farmakologiczne, ale i przez producentów suplementów. Ten związek cholinergiczny jest bardzo obiecującym związkiem dla osób uczących się, prowadzących aktywny tryb życia, jednostek żyjących w warunkach silnego stresu oraz pracujących umysłowo.

Dawkowanie

Dzienne porcję powinny zawierać się w przedziale od 200 mg do 750 mg (to najwyższa dawka w stosowaniu klinicznym). Suplementację zalecamy rozpocząć od niższej dawki i stosować ją do kilku tygodni. W przypadku późniejszego zaniechania odczuwalności preparatu dawkę należy zwiększyć.
Jeśli w trakcie suplementacji wystąpią powtarzające się bóle głowy, należy dokonać przerwy od stosowania DMAE.

Więcej produktów stymulujących pracę mózgu oraz polepszających nastrój znajdziesz w naszym sklepie:https://www.muscle-zone.pl/zdrowie-i-witalnosc/umysl-i-koncentracja

Tagi: dmae, koncentracja, now foods, STRES