Kwas alfa-liponowy – silny przeciwutleniacz

Avatar

Kwas alfa – liponowy ALA jest to organiczny związek chemiczny, należący do grupy kwasów tłuszczowych. Jest rozpuszczalny w wodzie, jak również i w tłuszczach. W organizmie człowieka pełni rolę przeciwutleniacza, niszczy wolne rodniki, a do tego odpowiada za zamianę pokarmu w energię. Jest produkowany przez organizm człowieka, ale aby jego poziom był odpowiedni konieczna jest odpowiednia suplementacja.

Działanie

Kwas ALA działa na wielu płaszczyznach. Po pierwsze ma działanie antyoksydacyjne, a więc jak wspomnieliśmy wcześniej usuwa szkodliwe wolne rodniki. Zapobiega on brakom krwi transportowej do nerwów, hamuje starzenie się komórek. Chroni on wątrobę, usuwa szkodliwe metale ciężkie. Sprawdza się doskonale przy chorobach serca i układu krążenia. Stanowi dobre rozwiązanie dla osób z miażdżycą i nadciśnieniem tętniczym. Kwas ten sprawdza się w chorobach natury psychicznej, przy stanach zapalnych i przy różnego rodzaju zwyrodnieniach. Kolejnym polem działania jest ułatwienie zrzucenia zbędnych kilogramów, dzięki lepszej pracy materii i odpowiedniemu spożytkowaniu energii z pożywienia. Do tego ogranicza ona nadmierny apetyt. ALA reguluje także poziom cukru we krwi. Jest idealnym związkiem dla osób uprawiających sporty, bowiem zwiększa wytrzymałość treningową, rozbudowuje tkankę mięśniową. Uwrażliwia mięśnie na insulinę, nasila działanie kreatyny, a do tego wspomaga pracę serca, co jest szczególnie ważne przy sportach wytrzymałościowych. ALA leczy cukrzycę, miażdżycę, choroby wątroby. Wpływa na zdrowy wygląd skóry i opóźnia starzenie.

Dawkowanie

Dawkowanie zależy od tego, w jakim celu taki kwas ALA zażywamy. Jeśli ma on działać profilaktycznie maksymalnie można zażywać do 300 mg preparatu. Dla osób uprawiających sporty jest to ilość 600 – 1200 mg w zależności od intensywności treningów. Dobrze jest postawić na odpowiednią dietę bogatą w szpinak, brokuły, ziemniaki, a także groszek, brukselkę i serca wołowe. Dobrze jest jednak, szczególnie w przypadku większych dawek postawić na odpowiednie suplementy. Grunt to postawić na takie, które są preparatami z najwyższej półki. To stanowi element nadrzędny.

Niedobory

Rzadko kiedy się zdarza, by organizm miał niedobory tego kwasu. Jeśli jednak się tak dzieje, pojawiają się utrudnienia w syntezie kwasów EPA i DHA. U osób z niedoborem występuje szorstka skóra, która jest mało elastyczna i ma dużą ilość zmarszczek. Skóra szybciej traci wodę i sprężystość, a my starzejemy się znacznie szybciej.

Nadmiar

Jeśli przyjmujemy większe dawki niż zalecane, może nastąpić jego nadmiar w organizmie, a ten prowadzi do zbyt mocnego rozrzedzenia krwi i większej szansy na wystąpienie krwotoku. Skutkami ubocznymi nadmiaru jest biegunka oraz zmiany skórne.

Polecany produkt

Wśród dostępnych produktów warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, które posiadają symbol ,,R” na opakowaniu. Cóż to oznacza? Dostępna jest wersja R i S, z czego R jest bardziej aktywne, działa z większą mocą i okazuje się być bardziej skuteczne. Właśnie to zawiera suplement firmy Aliness, w wysokiej dawce, bez zbędnych wydatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *