Popularne artykuły

Porównanie Cordygenów
Suplementacja

Porównanie Cordygenów 

Wielu sportowców poszukuje legalnych sposobów na poprawę wydolności. Nie jest to łatwa sztuka, gdyż większość skutecznych środków kwalifikowana jest jako doping. Jest jednak produkt, który cieszy się dobrą sławą w tym aspekcie, a jest nim wyciąg z wysokogórskiego grzyba leczniczego z gatunku Cordyceps. Jednym z najchętniej wybieranych produktów jest Cordygen5 marki Millenium Sport. Jest jednak jeszcze jedna wersja ekstraktu cordycepsu od tej marki - Cordygen Nano2 Elite. Czym różnią się te dwie wersje?

Millenium Sport Cordygen5
Millenium Sport Cordygen5

Cordygen5

Ten suplement zyskał uznanie ze względu sposób przedstawienia charakterystyki składu przez producenta. Mamy deklarację dokładnej ilości 72% polisacharydów i 30% beta-glukanów oraz zapewnienie o obecności 3-deoksyadenozyny (kordycepiny), hydroksyetyloadenozyny, kwasu kordycepowego, adenozyny, etyloadenozyny i adeniny. Przedstawione są również dokładne gatunki grzyba, które zostały użyte do produkcji ekstraktu. Tych gatunków jest 5, na co wskazuje liczba z nazwy preparatu, a wśród nich wymieniamy: Cordyceps Sinensis CS-4, Cordyceps Militaris, Cordyceps Sobolifera, Cordyceps Ophioglossoides oraz hybrydę Cordyceps Militaris i Synensis. Producent deklaruje także organiczne pochodzenie wszystkich grzybów. Mieszanka upakowana jest w kapsułki o opóźnionym uwalnianiu, co pozwala przyjąć kapsułkę na dłuższy czas przed treningiem, a także może przynieść dłuższe działanie.

Cordygen Nano2-Elite

Millenium Sport Cordygen NaNo2-Elite
Millenium Sport Cordygen NaNo2-Elite

Druga wersja natomiast zawiera ekstrakt 16:1 z organicznych grzybów Cordyceps Sinensis, a jedna sugerowana porcja (2 kaps) jest odpowiednikiem aż 12 g grzyba. Tutaj również mamy przedstawioną charakterystykę składników aktywnych, a w tym: 85% polisacharydów, 33% beta-1,3/1,6-glukanów, 3-deoksyadenozynę (kordycepinę), hydroksyetyloadenozynę, kwas kordycepowy, adenozynę, etyloadenozynę i adeninę. 38% składników jest rozdrobnionych do postaci nano cząsteczek, dzięki czemu spodziewać się można szybszego i bardziej wyraźnego działania, tym bardziej, że w tej wersji nie zastosowano kapsułek o opóźnionym uwalnianiu. Jako dodatek mamy tutaj AstraGin, czyli mieszankę ekstraktu róży kasztanowej z żeń-szeniem fałszywym, co ma poprawiać przyswajalność składników aktywnych.

Podsumowując:

Cordygen5 świetnie nadaje się do suplementacji ciągłej lub dla osób o wysokiej aktywności w ciągu całego dnia, ze względu na formułę zapewniającą dłuższy dostęp do składników aktywnych.

Cordygen Nano2-Elite jest ukierunkowany na jak najszybsze działanie i najlepsza przyswajalność, zatem świetnie się sprawdzi do stosowania na krótko przed treningiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *