Suplementy w formie liposomalnej – Quicksilver Scientific

Jakub Kola

Quicksilver Scientific niedawno zdecydowali się wprowadzić liposomalną formę glutationu oraz liposomalny mix adaptogenów. Pośród korzyści płynących ze stosowania liposomów jest to że zdecydowanie większe ilości glutationu i adaptogenów mogę zostać dostarczone bezpośrednio do tych komórek, w których są potrzebne.
W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje, które są niezbędne aby zrozumieć zalety tych produktów.

Czym jest liposom?

Liposom jest to kulisty pęcherzyk posiadający dwuczęściową warstwę lipidową. Liposom może być wykorzystany jako narzędzie do podawania składników odżywczych. Liposomy są najczęściej zbudowane z fosfolipidów, zwłaszcza fosfatydocholiny otrzymanej z lecytyny sojowej lub słonecznikowej.

Projekt liposomu może wykorzystywać ligandy powierzchniowe do przyłączania się do niezdrowej tkanki. Aby dostarczyć cząsteczki do miejsca działania, dwuwarstwa lipidowa może łączyć się z innymi dwuwarstwami, takimi jak błona komórkowa, dostarczając w ten sposób zawartość liposomu bezpośrednio do komórki.

Liposomy w suplementach diety?

Do niedawna wykorzystanie liposomów było ukierunkowane na podawanie leków. Obecnie co raz więcej firm wykorzystuję zdolność liposomów do produkcji suplementów diety. Pozwala to zmniejszyć skuteczną dawkę suplementu, ponieważ nie rozpada się ona w układzie pokarmowym, tylko jest w całości dostarczana tam gdzie powinna.

Wśród firm stosujących tę metodę warto wyróżnić:

Now Foods Vitamin D3+K2 Liposomal

D-3 & K-2 Liposomal Spray

Dr Mercola Vitamin C Liposomal

Liposomal Vitamin C

Quicksilver - cała gama produktów

QUICKSILVER SCIENTIFIC

Seeking Health - Liposomal Glutathione

Optimal Liposomal Glutathione

Ponadto firma Seeking Health posiada w swojej ofercie produktów liposomalnych: kurkuminę, koenzym Q10, magnez, witaminę B12, L-5-MTHF.

Dlaczego warto wybierać powyższe firmy?

Produkty liposomalne muszą być stworzone z fosfolipidów o odpowiedniej formie. Mało stabilne liposomy mogą rozerwać się dużo wcześniej w układzie pokarmowym przez co nie spełnią swojej roli.
Wysokiej jakości fosfolipidy składają się w wysokim procence z fosfatydocholiny i fosfatydyloetanolaminy.

Duża część rynkowych produktów jest wytworzona z lecytyny sojowej o niskiej jakości - to gwarantuje, że produkt nie spełni powierzonej mu roli.

 

Jak odróżnić produkt dobry od słabego?

PrzedeNanoMojo wszystkim produkt musi posiadać spójną formę. Nie może się rozdzielać. Liposom musi być zwarty z substancją w formie jednolitej. Jego forma w buteleczce musi być dość gęsta. Leista ciecz oznacza że produkt został wykonany z niskiej jakości produktu lub co gorsza wcale nie jest "liposomalny".

 

Dzięki produktom liposomalnym możemy znacznie zredukować ilość przyjmowanych substancji. Fosfolipidy zwiększają przyswajalność witaminy C oraz chronią jelita przed podrażnieniem. Niektórzy lekarze twierdzą, że wchłanialność liposomalnej witaminy C jest większa niż podawanej dożylnie. Mówi się że po podaniu dożylnym tylko 20% podanej witaminy C dostaje się do tkanek organizmu. Witamina C liposomalna wchłaniana jest do tkanek w 90%. Dlatego mówi się, że 6 gramów liposomalnej witaminy C może dostarczyć tyle substancji do tkanek co 50 gramów podane dożylnie. Mniejsza ilość witaminy C podanej liposomalnie nie drażni ścian żołądka w taki sposób jak podana w tradycyjny (oralny) jego odpowiedniczka.

Podsumowanie

Istnieje wiele suplementów liposomalnych do wyboru. Niektóre są skuteczne, ale wiele nie jest. Kluczem jest znalezienie suplementu liposomalnego, który działa, jest wysokiej jakości, od pewnego producenta. My wybraliśmy Quicksilver, firmę, która oferuje wysoką jakość, posiada rzeszę zadowolonych klientów na całym świecie.

Tagi: adaptogeny, glutation, lipidy, Liposomalna, liposomy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *