Popularne artykuły

#15 Badania suplementów – MZ Store Magnesium Citrate
Badania suplementów

#15 Badania suplementów – MZ Store Magnesium Citrate 

„Nasz magnez jest najlepszy” – powiedział każdy kontuzjowany i przemęczony sportowiec, oraz senior na 3 kolejnych reklamach emitowanych w telewizji. Czy któryś z nich miał absolutną rację? Niekoniecznie. Czy któryś z nich się mylił? Również nie. Ponieważ magnez to nie żaden sekretny składnik, a dobrze znany minerał potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przez jego popularność powinniśmy dobierać suplementy magnezowe analogicznie do suplementów z kreatyną. Dlaczego? Wyjaśnimy to dzisiaj, jednocześnie przedstawiając badania naszego najnowszego produktu!


Magnez receptą na wszystko?

Wbrew tego co starają się nam przedstawić przytłaczające reklamy stwierdzające że magnez może pomóc każdemu we wszystkim są oczywiście mocno przesadzone. Jednakże, nutą prawdy w gąszczu marketingu jest to, że nawet kilkadziesiąt procent populacji ma niedobory magnezu. Warto zatem magnez uzupełniać, jeśli odczuwasz symptomy jego niedoboru.

MZ Store Magnesium Citrate
MZ Store Magnesium Citrate

Który magnez wybrać?

Pytanie to jest już na równi popularnością do pytań o sens życia (przynajmniej słuchając radia lub oglądając telewizję). Jaka jest prawda?

Wspomnieliśmy do analogii do kreatyny nie przez przypadek. Popularnym zdaniem jest zasada "im tańszy monohydrat tym lepszy". I jest w tym trochę racji, ponieważ przez ogromną popularność, koszta produkcji tej substancji są minimalne, a każda cena powyżej kilkudziesięciu złotych za kilogram to płacenie za ładny obrazek, lub markę. I z suplementami zawierającymi magnez jest obecnie bardzo podobnie!

Aby wybrać dobry magnez należy zwrócić uwagę na:

Jeśli znajdujemy produkt, który ma magnez w formie cytrynianu, glicynianu lub chelatu, ma dawkę dostarczającą około 200 miligramów magnezu na porcję, zawiera dodatek witaminy B6 i nie kosztuje powyżej kilkudziesięciu złotych – znaleźliśmy nasz produkt! Nie zdziwcie się jednak, jeśli Wasz wybór produktów nie zawęzi się zbytnio korzystając z powyższych kryteriów. Co zatem robić dalej?

Badania produktu Magnesium Citrate

Warto zatem zwrócić uwagę, którego produktu skład został przebadany przez niezależne laboratorium. To powinno dosyć mocno ograniczyć wybór produktu, ponieważ mało która firma chcę zwiększać koszta ponad konieczne minimum. I właśnie jednym z niewielu produktów zawierających takie badania jest Magnesium Citrate od MZ Store.

Badanie renomowanego laboratorium J.S. Hamilton Poland Sp. Z o.o. Potwierdza że nie tylko produkt zawiera dawkę stwierdzaną przez producenta, ale magnezu jest wręcz więcej! Potwierdzenie przedstawiamy w postaci poniższego raportu.

Raport badania Magnesium Citrate
Raport badania Magnesium Citrate

Podsumowanie

Zatem Magnesium Citrate jest to produkt spełniający wszystkie kryteria. Magnez w efektywnej formie cytrynianu magnezu, stosunkowo dużej dawce, dodatkiem witaminy B6 zwiększającej przyswajalność magnezu i do tego w niskiej cenie kilkudziesięciu złotych. Jeśli tylko potrzebujesz uzupełniać magnez efektywnie i ekonomicznie powinieneś mocno zastanowić się nad wyborem tego produktu!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *