#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Magnesium Malate

Jakub Kola

Ciężko powiedzieć cokolwiek nowego o magnezie, przez to jak intensywnie jego właściwości są eksploatowane przez modernistyczny rynek suplementacyjny i farmakologiczny. Praktycznie codziennie pojawiają się kolejne „rewolucyjne” i „najbardziej przyswajalne” preparaty. Jednakże najczęściej stoi za tym więcej marketingu, niż faktów biochemicznych. Warto zatem wiedzieć w jaki preparat zainwestować, by nie przepłacać niepotrzebnie za ładne reklamy i kolorowe opakowania. Dlatego dzisiaj opowiemy o tych aspektach, w kontekście najnowszych badań jednego z najbardziej rozchwytywanych produktów od firmy Apollo Hegemony – Magnesium Malate.


Magnez w pigułce

Apollo's Hegemony Magnesium Malate
Apollo's Hegemony Magnesium Malate

Paradoksalnie nie będziemy wspominać jeszcze o aspekcie suplementów z magnezem, a jedynie w ogromnym skrócie opowiemy o jego najważniejszych właściwościach.

Magnez jest jednym z minerałów kluczowych do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Jest częścią ponad 300 enzymów w naszym organizmie, w tym tych uczestniczących w procesach oddechowych. Działa tez jako elektrolit, więc jest odpowiedzialny za prawidłowe przewodzenie sygnałów nerwowych wewnątrz organizmu.

Co ciekawe, magnez jest drugim pod względem niedoborów w populacji składnikiem odżywczym, zaraz po witaminie D. Nie dziwi zatem tak ogromny nacisk położony na jego odpowiednie spożycie oraz suplementacje.

Rekomendowane dzienne spożycie magnezu wynosi około 375 miligramów. Nie jest to wcale tak mało, dlatego warto przy komponowaniu diety upewnić się że dostarczamy go wystarczająco dużo, a jeśli nie, to pomyśleć o dodatkowej suplementacji tego minerału.

Forma magnezu

Przyswajalność magnezu pod względem formy występowania w suplemencie jest jedną z kluczowych kwestii podczas doboru odpowiedniego preparatu suplementacyjnego.

Jako że pisaliśmy już nieco o to jakie są najbardziej efektywne formy magnezu, wspomnimy tylko że połączenie magnezu z resztami organicznymi sprawia że jest on lepiej przyswajalny, niż ten z połączeń nieorganicznych.

Warto jednakże zwrócić uwagę że substancja chemiczna dostarczana z magnezem również może wpływać na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Przykładowo dostarczając magnezu w postaci cytrynianiu lub jabłczanu dostarczamy dodatkowo cząsteczek biorących udział w procesach energetycznych organizmu (analogicznie kwasu cytrynowego lub jabłkowego), co może wpływać na zwiększenie naszego poziomu energii.

Magnesium Malate Apollo Hegemony

Wspominamy o formie jabłczanu magnezu nieprzypadkowo, ponieważ to właśnie ta forma jest podstawą suplementu od Apollo Hegemony. Aby dodatkowo zweryfikować jego jakość i zawartość aktywnego składnika, wysłaliśmy próbkę produktu do zbadania przez niezależne laboratorium. Poniżej przedstawiamy wyniki wykonanego badania:

Apollo Hegemony Magnesium Malate wyniki badania
Apollo Hegemony Magnesium Malate wyniki badania

Jak widzimy badanie potwierdziło prawidłową zawartość magnezu w produkcie. Co więcej, jest go wręcz około 5% więcej w produkcie! A jako że nadmierna ilość magnezu praktycznie się nie zdarza, jest to mały, jednak znaczący plus produktu!

Podsumowanie

Jeśli ostatnimi czasy czujesz regularnie zmęczenie, osłabienie lub skurcze mięśni, bez pewności czy dostarczasz odpowiednią ilość magnezu z diety, jest bardzo duża szansa że cierpisz na jego niedobory! Warto zatem zastanowić się nad jego suplementacją. Jabłczan magnezu będzie dobrym wyborem pod względem przyswajalności, oraz dodatkowego podniesienia poziomu energii, za to Magnesium Malate od Apollo Hegemony jest jednym z niewielu oficjalnie przebadanych produktów dostarczających magnezu właśnie w tej formie!

Tagi: badania suplementów, badanie suplementów, jabłczan magnezu, magnez, suplementacja magnezu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *