Popularne artykuły

AGMATYNA – poprawa efektywności treningu
Diet supplement glucosamine fructose dextrose or spirulina extract. Could also be a Sport Supplement like lysine guarana valine or protein powder.
Badania suplementów

AGMATYNA – poprawa efektywności treningu 

Endorfiny znane są chyba każdemu. Wszystkie osoby ćwiczące doskonale wiedzą, jak wielką odgrywają one rolę, nie tyle co przed czy w trakcie treningu, ale tuż po nim. To cudowne uczucie, gdy zmęczeni leżymy na macie lub wykończeni łapiemy powietrze tuż po biegu, ale czujemy się cudownie. Możliwe? Oczywiście!  Bo to właśnie w takich chwilach działają endorfiny! Ze względu na to, że wpływają one specyficznie na nasze receptory w mózgu czujemy się po treningu pełni sił, energii, witalności i chęci na jeszcze więcej. Tego nie sposób opisać, to trzeba przeżyć. A co powiecie na jeszcze większą dawkę endorfin i możliwość wzmocnienia ich wydzielania?

Czym są endorfiny?

Endorfiny są to peptydowe cząsteczki, które wydzielane są w naszym układzie nerwowym. Działają podobnie jak morfina, tylko ze słabszą mocą. Endorfiny regulują odczuwanie bólu, a także pozwalają cieszyć się z aktywności w niezwykle ciekawy sposób. Dzięki nim organizm umie dostosować się do najbardziej nawet trudnej sytuacji, z jaką się zmaga. Każdy pragnie być szczęśliwym, każdy do tego szczęścia dąży. Okazuje się, że jest sposób na to, by zyskać tego jeszcze więcej i w jeszcze mocniejszej dawce. A jak? Poprzez niezwykle skuteczny w swoim działaniu środek - agmatynę - rozwiązanie poprawiające efektywność treningu.

Jak działa agmatyna?

Zażywanie jej ma wpłynąć na wzrost aktywności eNOS powodując uzyskanie silniejszej pompy mięśniowej. Co więcej reaguje ona z receptorami imidazoliny I (2A) w nadnerczach, wpływając tym samym na wzrost stężenia beta- endorfin. Warto postawić na nią przed treningiem otrzymując jednocześnie większą siłę i większą ilość uwalnianych endorfin.

  Agmatyna stanowi doskonały środek w leczeniu depresji, jeśli żadne inne metody nie pomagają. Wpływa pozytywnie na osoby z zaburzeniami nastroju, z negatywnymi emocjami, z popadaniem w frustracje i nerwy. Nie jest to jednak metoda potwierdzona naukowo, ale jedynie oparta na obserwacjach. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie jeszcze serii różnorodnych badań.

  Agmatyna działa także na układ adrenergiczny. Zażywając małą dawkę nasilamy działanie presynaptycznych receptorów a2, a do wpływa znacząco na spadek stężenia noradrenaliny. Przyjmując z kolei większe dawki, hamuje się działanie tych receptorów zwiększając tym samym wyrzut noradrenaliny do przestrzeni synaptycznych.

  To jeszcze nie wszystko, agmatyna bowiem wpływa także na harmonię przepływu jonów w receptorze NMDA układu glutaminianergicznego. Cóż to oznacza? Wszystkie te osoby, które mają problem ze snem, z nadaktywnością i nadmierną drażliwością poprzez zażywanie agmatyny mogą znacząco poprawić te właśnie problemy.

  Agmatyna nasila także działanie receptorów serotoniny, tym samym wpływając na transmisję serotoninergiczną, która jest zdecydowanie silniejsza. Mimo wszystko jednak środek ten nie ma żadnego wpływu na wzrost serotoniny.

  Działanie agmatyny jest naprawdę bardzo szerokie. Nie wpływa ona bowiem jedynie na lepsze ukrwienie mięśni na treningach. Dzięki swojemu zastosowaniu jest ona również, jeśli nie przede wszystkim doskonała na poprawę samopoczucia. A cóż możemy lepszego zapewnić naszemu organizmowi jeśli nie właśnie dobre samopoczucie?

  Powiązane artykuły

  1 Comments

  1. CrashJack

   Moim zdaniem agmatyma to suplement number one you must have.
   Przez caly rok do konca zycia

  Dodaj komentarz

  Wymagane pola są zaznaczone *