Chlorowodorek kreatyny – zwiększenie siły mięśni

Kreatyna jest niezwykle ważnym związkiem w organizmie, który cenią przede wszystkim osoby trenujące. Na rynku dostępnych jest jednak wiele preparatów, które kreatynę w odpowiedniej postaci mają. Jednym z nich jest chlorowodorek kreatyny, który uznawany jest za jeden z najlepszych, jeśli chodzi o najbardziej skuteczny wybór.

Dlaczego?

Rozpuszcza się w wodzie. Zawiera około 77% kreatyny, gdyż jest silnie skoncentrowana. W połączeniu z niskim pH nie zamienia się w kreatyninę. Suplementacja chlorowodorkiem kreatyny jest najlepszym rozwiązaniem jakie tylko może wybrać każdy ze sportowców.

Działanie chlorowodorku kreatyny

Kreatyna zapewnia między innymi zwiększenie siły mięśni i wspomaganie rozrostu beztłuszczowej masy mięśniowej. Jej zażywanie ma ogromne znaczenie dla wzrostu wytrzymałości oraz do przyspieszenia regeneracji po treningu. Zażywając ją w postaci chlorowodorku kreatyny, nie zatrzymuje on wody w organizmie, nie obciąża nerek, jest bezpieczny dla żołądka. Nie ma żadnych skutków ubocznych, a jedynie same pozytywne aspekty.

Dawkowanie chlorowodorku kreatyny

W przypadku kreatyny zaleca się okresowe jej przyjmowanie w sposób cykliczny, robiąc mięśniom przerwy w ich stosowaniu. Jeśli jednak chodzi o sam chlorowodorek kreatyny zaleca się stosowanie go w sposób ciągły, ze względu na to, że jest bardzo bezpieczny w stosowaniu i nie ma możliwości przy zalecanych dawkach, aby go przedawkować. Jest stabilny, co wpływa na zmniejszenie produkcji metabolitów, które są zbędne w naszym organizmie i które mogłyby uszkodzić wątrobę oraz nerki. Zaleca się przyjmowanie od 4-8 g chlorowodorku kreatyny w zależności od masy i poziomu roztrenowania. Nie powinniśmy jednak jednorazowo przyjąć więcej, niż 5 gramów, gdyż większa ilość nie zostanie przyswojona. Jeśli więc przyjmujemy więcej zaleca się rozbić dawkę na mniejsze porcje.

Tagi: chlorowodorek kreatyny, chlorowodorek kreatyny co to, chlorowodorek kreatyny dawkowanie, chlorowodorek kreatyny działanie