Czosnek i jego zdrowotne właściwości

Na temat czosnku i jego prozdrowotnych właściwości można byłoby powiedzieć wiele. Od dziesiątek lat to właśnie czosnek uznawany był za lekarstwo na przeziębienia, złe samopoczucie i wszelkie objawy grypowe. Jak pokazuje wiele badań, czosnek działa jednak i w innych aspektach życia człowieka, wpływając na funkcjonowanie organizmu. Co więc daje nam jedzenie czosnku? Dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety.

***

Jak się okazuje, czosnek potrafi działać znacząco na ciśnienie krwi, obniżając je. Zmniejsza on ryzyko zachorowania na raka, wraz cebulą, porem, szczypiorkiem, czy szalotką. Co więc, poprzez przeprowadzone w Chinach badania, wnioski pokazały, że czosnek pozwala przedłużyć długość życia.

A czym jest allicyna?

Jeśli chcemy postawić na zwiększoną dawkę czosnku lub jeśli nie jesteśmy w stanie zjeść go w naturalnej postaci, możemy skorzystać z kapsułek. Stężenie czosnku w jednej kapsułce jest tak duże, że wystarczy jedna kapsułka dziennie, by zagwarantować na niego zapotrzebowanie.

    Allicyna jest to siarkoorganiczny związek chemiczny, który ma działanie bakteriobójcze. Powstaje on poprzez uszkodzenie tkanki czosnku, cebulki lub innych roślin. Jakie wykazuje właściwości? Dlaczego jest tak ważny? Może on hamować proliferację bakterii i grzybów. Może on zabijać komórki, w tym te nowotworowe. Obniża ciśnienie krwi i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze. Związek ten jest niezwykle cenny, dlatego też tak bardzo ważne i istotne jest to, by na niego stawiać. Dostępny w różnych dawkach, powinien być częścią suplementacji każdego, kto chce postawić na zdrowie każdego dnia.

    Prawdą jest, że odstrasza on zapachem i nie każdy jest w stanie postawić na jego naturalną postać. Można jednak wybrać go w formie kapsułek, które znajdziemy tutaj. Jedno jest pewne - warto na niego stawiać i warto go stosować.

    Tagi: alicyna, allicyna, czosnek

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *