Czy berberyna tłumi apetyt?

Co przychodzi ci na myśl, kiedy masz „naturalne suplementy”? Ostatnio zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, w celu efektywnego i zdrowego wsparcia organizmu. Dziś skupimy się na jednym z nich - berberynie. Jesteśmy zainteresowani głównie odpowiedzią na pytanie - czy Berberyna zmniejsza apetyt?


Czym jest berberyna?

Jest to naturalna substancja, szeroko stosowane w Chinach od tysiącleci, między innymi w leczeniu niektórych chorób, takich jak cukrzyca i biegunka. Obecnie trwają liczne badania naukowe mające na celu określenie jego roli we wsparciu terapii wobec zespołu policystycznych jajników i do tej pory wyniki są niezwykle satysfakcjonujące.

Zasadniczo, jest to alkaloid pochodzi z tradycyjnych chińskich ziół, w tym Berberis aristata i Berberis acquiforlium. Suplement może być spożywany w postaci kapsułek, proszku lub w postaci płynu.

Czy berberyna hamuje apetyt? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się wkładowi tego suplementu w utratę wagi.

Jak berberyna pomaga w utracie wagi

Utrata masy ciała to trudna sprawa, szczególnie dla kobiet cierpiących na PCOS. Co sprawia, że ​​utrata wagi jest wtedy o wiele trudniejsza? Z kilku powodów. Na przykład występuje intensywne pragnienie węglowodanów, gwałtowny wzrost insulinooporności i zaburzona regulacja apetytu.

Dobra wiadomość jest taka, że berberyna może w tym pomóc. Udowodniono, że suplement zmniejsza wydzielanie leptyny, hormonu regulującego wzrost apetyt. Zatem w odpowiedzi na pytanie, czy berberyna hamuje apetyt, odpowiedź brzmi: tak. Osiąga to poprzez ograniczenie wydzielania hormonu leptyny.

Ale jest jeszcze jeden sposób, w jaki suplement pomaga ludziom schudnąć. Ma potencjał zmniejszania wydzielania lipazy lipoproteinowej, hormonu odpowiedzialnego za magazynowanie tłuszczu.

Podsumowanie

Okazuje się że berberyna jako nautralny środek jest w stanie w znaczący sposób wpłynąć na zmniejszenie apetytu, przede wszystkim zmniejszając wydzielanie leptyny, oraz lipazy lipoproteinowej. Dodatkowo berberyna reguluje poziom cukru co dodatkowo może wspomóc naszą walkę z nadmiarowymi kilogramami.

Tagi: apetyt, berberyna, leptyna, PCOS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.