Porównanie najpopularniejszych suplementów z berberyną!

Jakub Kola

Berberyna czyli suplement wykazujący wiele korzyści dla naszego organizmu. Najważniejsze z nich to obniżanie poziomu cukru we krwi i zwiększanie wrażliwości tkanek na insulinę. W ostatnim czasie dużo mówi się o wpływie berberyny na poziom cholesterolu. Obserwacje badań przyniosły też wieści o zdolności do redukcji cholesterolu i wyrównywaniu profilu lipidowego. Warte odnotować, że berberyna poprawia możliwości wysiłkowe oraz zwiększa intensywność lipolizy.

W opiniach wielu użytkowników pojawiają się głosy, że berberyna może konkurować z metforminą!

Więcej o tym bardzo ciekawym suplemencie poczytacie tutaj.

Stojąc przed wyborem odpowiedniego produktu warto mieć wytyczne którymi się kierować, aby sprzedawca w sklepie nie wcisnął nam bubla. Do najważniejszych należą:

  • opinie innych użytkowników
  • popularność produktu
  • cena 
  • jakość użytego surowca i jego forma

Kierując się tymi 4 cechami wybierzemy najlepszy z możliwych suplementów. Poniżej przedstawiamy porównanie składów oraz cen za porcję specyfików zawierających berberynę. Porównanie jest o tyle ciekawe, że obnaża produkty które niby są berberyną w ustach wielu osób, a jednak są nią, ale w małym procencie. Składowa tych porównań pozwoli w pewnej części odpowiedzieć na pytanie: "jaka berberyna jest najlepsza?"

Mimo pozytywnej przy zakupie ceny, nie każdy produkt okazuje się finalnie tym czego oczekujemy. Warto zatem dokładnie czytać etykiety i w tym przypadku wybierać produkty z określoną ilością berberyny, berberyny hcl. Jeśli zastanawiacie się dlaczego wybierać berberynę w formie chlorowodorku, to zwróćcie uwagę na rynek johimbiny. Dlaczego każdy producent sprzedaje ją w formie hcl? Bo jest lepsza, skuteczniejsza i pozbawiona dodatkowych alkaloidów.
Podsumowując drogi konsumencie, czytaj dokładnie etykiety i bądź świadom co kupujesz. 🙂

4 komentarze

  1. Avatar

    Witam. Mam kilka kg tłuszczu do zrzucenia, ćwiczę cardio. Chciałabym u was zakupić kilka suplementów które mam nadzieje pomogą mi przyspieszyć proces spalania tkani tłuszczowej i moje pytanie czy mogę połączyć berberyne+johimbine+ forsykline+cla z zieloną herbatą z olimpu? Jeśli tak to jak rozłożyć te dawkowanie? Johimbina to wiem że rano 2h przed jedzeniem a reszta? Dziękuję z góry za pomoc 🙂

  2. Avatar

    Czyli jakiej marki berberyna jest najlepsza, bo nie za bardzo rozumiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *