DMAE – poprawa pamięci i funkcji poznawczych

Avatar

DMAE jest to dimetyloaminoetanol, związek, który w niewielkich ilościach produkuje mózg. Odpowiada za pamięć i funkcje poznawcze. Pod względem budowy uznawany jest jako pierwszorzędowy alkohol. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, tworzy wiązania estrowe, ma zasadowy charakter. Dziś uznawany za jeden z najlepszych nootropowych specyfików. Największe ilości DMEA występują w owocach morza, w tym w kalmarach, ale także w sardynkach, jak również i w łososiu.

Działanie DMAE

DMAE działa przede wszystkim na układ nerwowy. Bierze udział w syntezie acetylocholiny odpowiedzialnej za prawidłową pracę mózgu. Poprawia koncentrację, usprawnia przekazywanie impulsów nerwowych, pomaga w nauce, w zapamiętywaniu i wykonywaniu czynności motorycznych. DMAE pomaga w zmniejszaniu objawów ADHD, a więc nadpobudliwości, impulsywności, jak również i zaburzeń uwagi. Dzięki niemu przyspieszymy czas naszej reakcji na różnego rodzaju sytuacje, podwyższymy czujność oraz skupienie, a do tego w znaczący sposób poprawimy nasz nastrój. Jest skutecznym specyfikiem na niemal całe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jego zażywanie przyczynia się i do lepszej jakości snu i do większej energii w ciągu dnia.

  DMAE działa na skórę. Sprawia, że jest ona w lepszej kondycji i nie pojawiają się na niej tak zwane plamy starcze w postaci brązowych zmian. Radzi sobie on doskonale z różnego rodzaju przebarwieniami.

  Dawkowanie DMAE

  DMAE ma postać białego proszku. Odpowiednia dawka to 250-500 mg dziennie, przyjmowana w trzech dawkach. Na efekty nie trzeba długo czekać, gdyż są one widoczne po bardzo szybkim czasie, nawet i po kilku dniach - poprawa pamięci, funkcji poznawczych czy bardziej efektywnej pracy mózgu. Warto zerknąć na opis producenta i przyjmować DMAE zgodnie z jego zaleceniami, dzięki czemu osiągniemy efekty jakich oczekujemy.

  Tagi: dmae, DMAE co to jest, DMAE dawkowanie, DMAE dla kogo, DMAE działanie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *