Koncentracja na najwyższym poziomie!

Jakub Kola

Firma Olympus Labs znana głównie z prohormonów oraz SARM, wprowadziła na rynek nowy innowacyjny produkt o nazwie ELIX1R. To suplement pozwalający zwiększyć możliwości koncentracyjne oraz polepszyć nastrój.

Czym jest ELIX1R?

ELIX1R jest sprzedawany jako suplement poprawiający koncentrację, który oferuje mieszankę składników pobudzających i nootropowych. Ma to zwiększyć koncentrację, zdolności poznawcze, a także nieść poprawę nastroju. Produktów tego typu na rynku nie ma zbyt wiele, dlatego będzie to bardzo interesujące zobaczyć, jakie ma działanie.
Po gamie produktów takich jak Conqu3r Unleashed czy Ostar1ne jesteśmy więcej niż pewni, że będzie to suplement o bardzo wysokiej skuteczności.

Poniżej znajduje się zestawienie dwóch formuł zawartych w ELIX1R, ale należy pamiętać, że dane zawarte na opakowaniu dotyczące składu określają dwie miarki , a my polecamy zaczynać od jednej. Większość użytkowników nie będzie potrzebować dwóch.

  • Extreme Energy, Focus, Euphoric Mood & Cognitive Hyperdrive Igniting Matrix:

>> Galantamina (4 mg) jest agonistą receptora nikotynowego, substancji, która wspomaga działanie acetylocholiny w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym. Zwiększenie aktywności receptora nikotynowego ma duży wpływ na pamięć i aktywności intelektualne. Posiada długi okres półtrwania - 7 godzin, dlatego jej skutki mogą trwać dość długo.

Chociaż galantamina nie jest nową substancją, to jest rzadko spotykana w suplementach, ponieważ jest to stosunkowo drogi związek. Jest to dużą szkodą, ponieważ galantamina jest bardzo silnym i skutecznym składnikiem nootropowym.

>> Kofeina (300 mg), powoduje wyższy poziom dopaminy w obszarach mózgu, które są związane z "uwagą", co zaowocuje większym naciskiem na czujność psychiczną i energię. Wiążę się to również ze wzrostem koncentracji i uwagi, toteż nie dziwi fakt, że wykazano także kofeinę w celu poprawy pamięci krótkotrwałej.

>> Bacopa monnieri (450 mg) jest częścią grupy substancji zwanych adaptogenami, które redukują stres i regulują poziomy hormonów. Prowadzi to często do zwiększenia nastroju i energii.

Bacopa współdziała z układami dopaminy i serotoninergicznych, a jego główny mechanizm obejmuje wspierania komunikacji neuronu. Badania wykazały, że suplementacja monnieri bacopa może polepszyć funkcje poznawcze i szybkość uwagi. Oprócz swoich właściwości poprawiających funkcje poznawcze, może podnieść nastrój i obniżyć poziom kortyzolu.

>> Sensoril® Withania somnifera (125 mg)  jest zastrzeżonym, multi-opatentowany, standaryzowany wyciągiem z ashwagandha. To podobny do Bacopa, adaptogen, który pomaga zmniejszyć zmęczenie i stres/lęk, a ostatecznie wprowadzić harmonię w organizmie.

  • Secret Elixir Of Total Sensory Elevation:

>> Acetylo-L-karnityna (ALCAR), jak sama nazwa wskazuje, jest to cząsteczka karnityny związany z grupą acetylową. ALCAR jest uważany za dodatek nootropowy z uwagi na jego korzyści neurologiczne. Badania kliniczne wykazały, że suplementacja ALCAR może znacznie poprawić pamięć i zmniejsza zmęczenie psychiczne.

>> Alfa-GPC jest prekursorem acetylocholiny w mózgu. Stwierdzono, że jest związany z zdrowiem funkcji poznawczych. Suplementacja Alpha-GPC zwiększa poziom acetylocholiny w organizmie, która ostatecznie prowadzi do zwiększenia koncentracji i uwagi.

Alfa-GPC mogą hamować uwalnianie somatostatyny podwzgórza, a tym samym zmniejsza wydzielanie hormonu uwalniającego GH (GHRH). Ponieważ nasze naturalne spadki produkcji hormonu wzrostu następują wraz z wiekiem, suplementacja pozwala zminimalizować straty związane ze spadkiem funkcji poznawczych.

>> J. Regia jest źródłem różnych psychoaktywnych alkaloidów. Olympus Labs wykorzystuje w ELIX1R ekstrakt J. Regia, który może zapewnić ekstremalną energię, ale również duży wpływ na silne skupienie i podniesienie nastroju.

Istnieją nie potwierdzone informacje, że Olympus Labs chodzi przede wszystkim o uzyskanie związku o nazwie 2-amino-5-methylheptane. Chociaż może to być strukturalnie podobne do oktodryny (2-amino- 6 -methylheptane), nie należy mylić tych dwóch substancji - wersja z J. Regia jest silniejsza i wymaga mniejszej dawki, ale jest droższa w produkcji.

Pięknem produktu typu ELIX1R jest to, że prawie nie istnieją ograniczenia co do jego stosowania, jedyna istotą będzie unikanie stosowania zbyt krótko przed snem i nie mieszanie z innymi produktami pobudzającymi.
Osobiście polecamy produkt osobom w trakcie intensywnej pracy umysłowej (studenci, nauczyciele), a także bywalcom siłowni, przed treningowo w celu zwiększenia skupienia i podniesienia motywacji treningowej. 

Jeden komentarz

  1. Avatar

    Przy stosowaniu jednej miarki (pół zalecanej porcji), okazjonalnie do ciężkiej nauki, wychodzi bardzo korzystnie bo mamy wtedy 60 porcji. W okresie sesji wydawałem zawsze duuużo więcej kasy na redbule (5-6 zł/szt) czy inne wynalazki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *