Egg White Crystals by Rich Piana: “Odżywka białkowa” od 5% Nutrition

Ela

Jeśli śledzisz Richa Piana i jego 5% Nutrition już od dłuższego czasu, to wiesz, że zarówno Rich, jak i 5% są niezwykle zafascynowani spożywaniem pełnowartościowych posiłków każdego dnia. Pewnie zauważyłeś też, że stary Rich nie do końca jest zwolennikiem białkowych odżywek.

Stawia to część followersów Richa Piana przed niemałym dylematem – trzeba bowiem jeść wystarczająco dużo białka, ale nie zawsze ma się czas w ciągu dnia, aby przygotować i zjeść pełnowartościowy posiłek, a w dodatku nie chce się zastępować go białkiem w proszku.

Rich i spółka rozwiązali ten problem za sprawą Real Food Egg White Crystals – alternatywy dla białka serwatkowego w proszku.

Real Food Egg White Crystals

Tak, do produkcji Real Food Egg White Crystals wykorzystano prawdziwe białka jaj. Brakuje mu jedynie wody, która została z nich "delikatnie odparowana".

Kiedy masz ochotę wymieszać białka i usmażyć pyszny omlet albo przygotować szybko białkowego shake’a, wystarczy dodać wody, aby kryształy zamieniły się w lekkie i puszyste jajka na patelni, w piekarniku lub kuchence mikrofalowej!

Aby jeszcze bardziej pokazać swoje przywiązanie do jakości żywności, Rich i 5% Nutrition wykorzystali białka jaj od kur, które są karmione na sposób naturalny, wolny od jakichkolwiek hormonów i antybiotyków.

Lepszy niż odżywka białkowa?

Być może zastanawiasz się, czy produkt ten różni się od sproszkowanego białka serwatki pod względem jakości. Cóż, największa różnica polega na tym, że kryształy te nie zostały poddane działaniu wysokiej temperatury podczas produkcji tak, jak białko serwatki. Kryształy te zostały jedynie "łagodnie odparowane" w celu usunięcia wody.

Dlatego kryształy białek jajecznych nie powinny być skażone lub uszkodzone w wyniku działania ultra-wysokiej temperatury, jak ma to zazwyczaj miejsce w przypadku białka serwatki i kazeiny.

Czy to aby na pewno wielka rzecz?

Cóż, może nie biorąc pod uwagę faktu, że podgrzewając białka, aby je ugotować, poddaje się procesowi denaturacji niektóre z wiązań peptydowych, łączących białka ze sobą. Ale mimo to, Real Food Egg White Crystals i tak jawią się jako dużo bardziej zdrowa i naturalna postać w porównaniu do białka serwatkowego.

Dostępne smaki

Jak można się było spodziewać Real Food Egg White Crystals dostępny jest o smaku naturalnym, ale 5% Nutrition wypuścił także smak czekolady dla tych, którzy chcą jedynie szybkiego białkowego kopa bez konieczności gotowania lub smażenia białek na patelni.

Na marginesie, naprawdę nie polecamy gotowania czekoladowych białek jaj. No chyba, że lubisz jajka o smaku czekolady…

Które wybrać?

To zależy od tego jak chcesz z nich korzystać. Jeśli planujesz je gotować lub piec, wtedy sięgnij najlepiej po te bezsmakowe. Ale jeśli chcesz przygotowywać szejki proteinowe, wtedy weź czekoladę!

Wartość odżywcza

Każda porcja Real Food Egg White Crystals składa się z 5 łyżek kryształów białek jajecznych, które wynoszą 27g i zawierają:

Kalorie: 90g (95 w przypadku czekolady)

Białko: 20g

Węglowodany: 0g (0g w przypadku czekolady)

Tłuszcze: 0g (0g w przypadku czekolady)

Podsumowanie

Rich i spółka znowu przeszli samych siebie jeśli chodzi o ich najnowszą odżywkę. Nie ustępują w dostarczaniu branży wyjątkowych produktów, a my dzięki temu za każdym razem mam dostęp do czegoś nowego.

Real Food Egg White Crystals są niezwykle uniwersalne, ponieważ można je spożyć w formie shake’a lub ugotowane. Dodatkowo, nie wymagają one chłodzenia, co czyni je doskonałym rozwiązaniem podczas podróży.

Jedyną problematyczną rzeczą, konieczną do rozważenia, jest koszt. Niemniej, jeśli chcesz najlepszy produkt białkowy, jaki obecnie branża ma do zaoferowania, nie możesz nie sięgnąć po Real Food Egg White Crystals od 5% Nutrition.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *