Popularne artykuły

Hoodia Gordonii – sposób na nadmierny apetyt
Odchudzanie

Hoodia Gordonii – sposób na nadmierny apetyt 

Hoodia Gordonii jest prawdziwym cudem natury jeśli chodzi o wspieranie procesu utraty wagi. Nadwaga i otyłość, a także związana z nimi cukrzyca, od dziesięcioleci są olbrzymim problemem wielu ludzi na całym globie. Skutki epidemii otyłości są katastrofalne, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Od dawna poszukiwane są naturalne produkty lub substancje syntetyczne, które będą pomocne w skutecznym zwalczaniu nadwagi u ludzi. Jednym z odkryć współczesnej nauki jest Hoodia Gordonii.


W ciągu ostatnich kilku lat zapotrzebowanie na Hoodia i produkty ją zawierające wzrosło zaskakująco. Roślina ta może nie być znana w wielu krajach azjatyckich i afrykańskich, ponieważ otyłość nie była tam nigdy dużym problemem z powodu nawyków żywieniowych i stylu życia mieszkańców tych kontynentów. Jednak świat się zmienia, a otyłość rozprzestrzenia się również w tych miejscach. Co nie zmienia faktu, że nadal kwestia otyłości dotyczy głównie Amerykanów i Europejczyków.

Przyjrzyjmy się więc tej tajemniczej roślinie, sprawdźmy gdzie jest dostępna, w jakiej formie można ją przyjmować i czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do jej stosowania. Pamiętajcie! Przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu należy uzbroić się w maksimum informacji na jego temat!

Czym jest Hoodia Gordonii?

Jest to roślina kaktuso-podobna, o mięsistych liściach z rodziny Asclepiad. Najliczniej występowała w Afryce, w obrębie pustyni Kalahari. Wśród wielu odmian tych sukulentów, Hoodia Gordonii jest zdecydowanie najbardziej popularna, ponieważ jej ekstrakt skutecznie hamuje apetyt i efektywnie wspiera walkę z nadprogramowymi kilogramami. Jest dostępna na rynku w wielu formach: pigułkach, soku, pastylek do żucia, suplementach diety, a nawet lizaków.

Nieprzetworzona Hoodia Gordonii może powodować pewne efekty uboczne, takie jak suchość w ustach lub problemy z wątrobą. Kiedyś rosnące bardzo licznie na terenie Afryki, dzikie Hoodia Gordonii są dzisiaj rzadko spotykane, ze względu na ich nadmierną eksploatację po odkryciu ich właściwości.

Swoją droga, ciekawą rzeczą jest to, ze pomimo wyglądu łudząco podobnego do kaktusa, Hoodia Gordonii kaktusem wcale nie jest! Tak, dobrze słyszycie! Nie wszystko co ma kolce i grube, mięsiste liście jest kaktusem!

Dostępność Hoodia Gordonii na rynku

Większość Hoodia dostępnych na rynku nie są to naturalne, afrykańskie Hoodia Gordonii, ale raczej komercyjnie uprawiane rośliny z innych części świata. Czy to ma jakieś znaczenie? Najwyraźniej nie! Ponieważ ich właściwości pozostają prawie takie same, z wyjątkiem tego, że w uprawianych komercyjnie, można znaleźć ślady sztucznych nawozów. Jeśli tego nie chcesz, upewnij się, że kupujesz prawdziwą African Hoodia Gordonii.

Hoodia jako bloker apetytu - jak zmniejszyć apetyt?

Hoodia jest odpowiedzią na problem z wagą milionów ludzi na całym świecie! Jak działa? Skład chemiczny przypomina glukozę lub działa jak pseudo-glukoza, ale jest o wiele potężniejszy niż glukoza w swoim zachowaniu. Wysyłają sygnały chemiczne do mózgu, że żołądek jest pełny i że organizm nie potrzebuje więcej jedzenia. Kiedy jest wchłaniany w organizmie, ciało uważa, że spożywa bardzo pożywne, wysokoenergetyczne jedzenie i wysyła do wiadomości mózg wiadomość chemiczną. Mózg z kolei natychmiast odpowiada ciału, dając instrukcje, aby zaprzestać jedzenia. To zabija apetyt, a ciało  pozostaje nienasycone, dzięki czemu wykorzystuje własne zapasy tłuszczu w celu spełnienia wymagań energetycznych. Jaki jest wynik? Spalone kalorie i mniejsza ilość tkanki tłuszczowej!

Produkty zawierające Hoodia Gordonii

Ze względu na przytłaczające zapotrzebowanie na tego typu suplementy, wiele firm i laboratoriów wymyśliło pigułki, kapsułki, pastylki i inne produkty, które zawierają Hoodia Gordonii. Dowiedzmy się więcej o tych produktach i ich zaletach.

  • Herbata Hoodia: Hoodia Tea idzie przez świat jak burza, jako jeden z najbardziej niezawodnych i faworyzowanych produktów Hoodia. Działa szybko i nie widać żadnych negatywnych skutków jej picia. Jest to rozdrobniona i wysuszona forma rośliny Hoodia, która może być spożywana jak herbata, poprzez zaparzenie jej w ciepłej wodzie. Większość Hoodia Teas dostępnych na rynku rzadko jest czystą Hoodia. Z reguły są to mieszanki Hoodia z zieloną herbatą i innymi ziołami.
  • Suplementy Hoodia: są to suplementy diety, które zawierają głównie Hoodia i są używane do wsparcia procesu utraty wagi. Suplementy te, ze względu na ich zawartość Hoodia, dają uczucie pełnego żołądka i tym samym powodują utratę apetytu. To z kolei powoduje niższe spożycie kalorii, mniej przyswojonego jedzenia, wykorzystanie tłuszczów przechowywanych w organizmie i, co za tym idzie, utratę wagi. W przeciwieństwie do wielu innych suplementów diety na odchudzanie, jest to bezpieczniejsze (badania nadal zmierzają do zbadania możliwości zagrożeń dla wątroby) w tym sensie, że nie zawiera silnych, sztucznych stymulantów.
  • Hoodia Complex: Hoodia Complex to preparat, który w swoim składzie obejmuje Hoodia wraz z innymi ziołami i ma na celu zahamowanie głodu lub apetytu, a także polepszenie funkcjowania organizmu poprzez dodatek przeciwutleniaczy. Oprócz ekstraktu Hoodia zawierają one zwykle witaminy, minerały, wyciągi z takich roślin, jak zielona herbata, ziele dziurawca, nasiona kakaowca, owoce garcinia, liść Gymnema i inne składniki, np. sorbitol i kwas stearynowy. Skład Hoodia Complex może różnić się w zależności od producenta, a powyższe składniki nie powinny być uważane za ściśle standardowe, chociaż mniej więcej tego właśnie możecie się spodziewać sięgając po Hoodia Complex.

Skutki uboczne Hoodia Gordonii

Niemal dziewięćdziesiąt procent użytkowników Hoodia Gordonii wierzy, że w ogóle nie ma żadnych skutków ubocznych, co jest poniekąd prawdą – ale nie do końca! Są dwa powody, które podtrzymują takie przekonania. Pierwszy z nich to to, że jej działania niepożądane nie pojawiają się lub są wykrywane szybko, w przeciwieństwie do kofein w zielonej herbacie i innych substancjach pobudzających znajdujących się w innych supresorach apetytu. Po drugie, nawet jeśli niektórzy ludzie o tym wiedzą, zazwyczaj ignorują je i są po prostu zachwyceni efektami redukującymi wagę Hoodia.

Najczęstszym efektem ubocznym jest suchość w ustach, a następnie - podejrzenie uszkodzenia wątroby przy dłuższym stosowaniu. Wreszcie – ryzyko zbyt dużej utraty wagi. Te działania niepożądane są spowodowane niektórymi substancjami zawartymi w Hoodia, które są trudne do usunięcia podczas procesu przetwarzania. Mimo to, ponieważ produkty Hoodia są ziołowe, a większość jego preparatów nie zawiera szkodliwych chemikaliów syntetycznych ani środków pobudzających, i są bezpieczniejsze niż większość tego typu suplementów dostępnych na rynku, które powodują zaburzenia pracy serca i problemy metaboliczne.

Wnioski są jasne, Hoodia Gordonii może być jednym z najbardziej skutecznych naturalnych produktów wspomagających odchudzanie. Należy jednak unikać jej długotrwałego stosowania. W razie jakichkolwiek niepokojących efektów ubocznych należy odstawić produkt i skontaktować się z lekarzem!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *