Inhibit-P od SNS – prolaktyna pod kontrolą

Ela

Prolaktyna (hormon luteotropowy) jest hormonem, z którym zaznajomione są przede wszystkim kobiety, ze względu na jego rolę we wspieraniu produkcji mleka w okresie laktacji. U mężczyzn zbyt wysokie stężenie prolaktyny może wpływać negatywnie na działanie jąder, co prowadzi bezpośrednio do zaburzeń w produkcji testosteronu i plemników. Ponadto, podejrzewa się, że prolaktyna jest po części odpowiedzialna za problem "man-boobs" (męskich piersi), znanego także jako ginekomastia.

Biorąc pod uwagę to, co napisaliśmy powyżej, nie dziwi fakt, że prolaktyna spędza sen z powiek osobom, które są żywo zaangażowane w sporty siłowe i sylwetkowe. Na szczęście z pomocą przychodzi nam SNS ze swoim prostym i skutecznym środkiem wpływającym na ograniczenie produkcji prolaktyny, w rozsądnej cenie.

Inhibit-P zawiera precyzyjnie sformułowaną mieszankę środków kontrolujących prolaktynę w celu: poprawy nastroju, zwiększenia poziomu dopaminy, a przede wszystkim zmniejszenia stężenia prolaktyny, a co za tym idzie utrzymaniu produkcji mleka, tam, gdzie należy – u kobiet karmiących, a z dala od mężczyzn! Inhibit-P

Składniki zawarte w Inhibit-P

Prolaktyna wymyka się spod kontroli? Inhibit-P wykorzystuje trzy sprawdzone składniki, które pomogą zahamować produkcję prolaktyny i utrzymywać organizm w trybie budowania mięśni.

Uwaga: dawki wymienione poniżej są oparte na 1 porcji (1 kapsułka), która zazwyczaj jest przyjmowana dwa razy na dobę.

 • Pyridoxal-5-Phosphate (50mg)

Pirydoksal-5-fosforan (P5P) jest bioaktywną formą witaminy B6 (pirydoksyny), która zapewnia lepszą absorpcję niż inne postacie witaminy B. B6 jest istotnym czynnikiem współdziałającym w tworzeniu dopaminy, która jest podstawowym inhibitorem uwalniania prolaktyny [1]. Jak się okazało, P5P może być także samodzielnym supresorem prolaktyny [2].

Oprócz zahamowania prolaktyny, P5P wspomaga metabolizm aminokwasów, funkcję odpornościową, funkcję mózgu i szereg innych ważnych procesów w organizmie.

 • Vitex Agnus Castus (300mg)

Znany również jako Chasteberry, Vitex Agnus Castus ma długą historię stosowania jako lekarstwo na ogólną niewydolność i osłabienie organizmu, jak i wiele zaburzeń seksualnych. Badacze sprawdzili również związek ten pod kątem jego zdolności do poprawy nastroju i zwalczania kobiecych zaburzeń rozrodczości. Wyniki badań wykazały, że Vitex Agnus Castus jest silnym inhibitorem prolaktyny, ponieważ wpływa pozytywnie na dopaminę, która, jak wiadomo, ma zdolności do hamowania tego hormonu [3,4].

Więcej dopaminy to mniej prolaktyny!

 • Mucuna Pruriens (150mg)

Mucuna Pruriens jest to adaptogenne zioło, często suplementowane, aby pomóc organizmowi radzić sobie ze stresem. Powodem, dla którego jest ono skuteczne w walce ze stresem, jest to, że Mucuna jest naładowana po brzegi L-Dopa, czyli prekursorem dopaminy.

L-Dopa łatwo przecina barierę krew-mózg (BBB), gdzie może skutecznie działać na Twoje hormony, a zwłaszcza prolaktynę. Badania kliniczne wykazały, że L-Dopa znacząco hamuje uwalnianie prolaktyny z przedniego płata przysadki [5,6]. Jest to bardzo korzystne działanie u osób z podwyższonym poziomem prolaktyny.

Oprócz hamowania uwalniania prolaktyny, Mucuna Pruriens wpływa również na inne ważne hormony, zwłaszcza te, które odpowiadają za budowę mięśni. W szczególności Mucuna Pruriens testosteron i hormon luteinizujący (LH) [7].

Dawkowanie

SNS rekomenduje przyjmowanie 1 kapsułki raz do dwóch razy dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. Jeśli chodzi do endokrynologa lub innego doktora, mogą oni mieć dla Ciebie inne instrukcje dotyczące dawkowania.

Wnioski

Inhibit-P jest częścią bazowej serii SNS, która zapewnia wszystko co niezbędne, aby pomóc Ci zbudować szczupłą, muskularną sylwetkę. "Zbuduj klatę, a nie męskie cycki." 

Każdy facet, który doświadczył strachu przed ginekomastią bądź zauważył mleko płynące z jego sutków, powie że nie jest to zabawne. Mamy mieć klatę, a nie cycki. Jeśli Ci się to przytrafi, Inhibit-P jest suplementem, którego musisz spróbować, niezależnie od tego jaki anty-estrogen lub inhibitor aromatazy przyjmujesz. Dlatego odblokowanie po cyklu jest tak ważne i możesz przeczytać nasz poradnik celem uzyskania dalszych informacji.

Inhibit-P używa tylko klinicznie popartych składników, aby ograniczyć produkcję prolaktyny. Mniej prolaktyny oznacza więcej testosteronu, co z kolei oznacza lepszy sen, zwiększone libido, polepszony nastrój i lepszy przyrost mięśni. Ale może też uratować życie twojej klaty, więc pamiętaj o nim po cyklu

Bibliografia:

 1. Fitzgerald P, Dinan TG. Prolactin and dopamine: What is the connection? A Review Article. J Psychopharmacol. 2008;22(2_suppl):12-19. doi:10.1177/0269216307087148. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18477617
 2. Reiter EO, Root AW. Effect of pyridoxine on pituitary release of growth hormone and prolactin in childhood and adolescence. J Clin Endocrinol Metab. 1978;47(3):689-690. doi:10.1210/jcem-47-3-689.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/263321
 3. van Die MD, Burger HG, Teede HJ, Bone KM. Vitex agnus-castus Extracts for Female Reproductive Disorders: A Systematic Review of Clinical Trials. Planta Med. 2013;79(7):562-575. doi:10.1055/s-0032-1327831. https://www.thieme-connect.com/products/ejournals/html/10.1055/s-0032-1327831
 4. Wuttke W, Jarry H, Christoffel V, Spengler B, Seidlova-Wuttke D. Chaste tree (Vitex agnus-castus)–pharmacology and clinical indications. Phytomedicine. 2003;10(4):348-357. doi:10.1078/094471103322004866. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12809367
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1255091
 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1518496
 7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7716783

 

Tagi: hormony, Inhibit-P, laktacja, lepsze samopoczucie, mięśnie, pirydoksyna, prolaktyna, SNS, suplementacja, suplementy, testosteron, witamina b6

6 komentarzy

 1. Avatar

  Witam borykam się z podwyższonym poziomem prolaktyny która z miesiąca na miesiąc wzrasta stosuje na obecna chwile vitex dwa razy dziennie po dwie tabletki 2 g wit c mg selen.Czy mogę zacząć stosować ten suplement na obniżenie czy lepiej osobno kupić wit B6 i pozostałe ?

  • Jakub Kola

   Pani Anno, ten suplement często jest zalecany mężczyznom, dla których rola prolaktyny nie pełni tak istotnych funkcji jak w organizmie kobiety. Zalecałbym odpowiednią diagnozę i ustalenie przyczyny podwyższonej prolaktyny pod okiem lekarza specjalisty.

   Pozdrawiam

 2. Avatar

  Ciekawe jakiego specjalisty … psychotropy i neuroleptyki zaburzaja hormony.wzrasta prolaktyna i hiperprolaktynemia…suplementy nie maja sk.ubocznych a leki od specj.tak.czy to co opisane wyzej jest tylko dla mezczyzn???my tez nie powinnysmy miec ponad norme 2-25. Ja mam 69.prolaktyna.zle sie czuje jak ciagle w ciazy….!!
  .

 3. Avatar

  Panie Jakubie, mogę stosować ten suplement gdy mam nadciśnienie? Lek który stosuje na nadciśnienie to Nebilet HCT. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *