Inhibit-P od SNS – prolaktyna pod kontrolą

Ela

Prolaktyna (hormon luteotropowy) jest hormonem, z którym zaznajomione są przede wszystkim kobiety, ze względu na jego rolę we wspieraniu produkcji mleka w okresie laktacji. U mężczyzn zbyt wysokie stężenie prolaktyny może wpływać negatywnie na działanie jąder, co prowadzi bezpośrednio do zaburzeń w produkcji testosteronu i plemników. Ponadto, podejrzewa się, że prolaktyna jest po części odpowiedzialna za problem "man-boobs" (męskich piersi), znanego także jako ginekomastia.

Biorąc pod uwagę to, co napisaliśmy powyżej, nie dziwi fakt, że prolaktyna spędza sen z powiek osobom, które są żywo zaangażowane w sporty siłowe i sylwetkowe. Na szczęście z pomocą przychodzi nam SNS ze swoim prostym i skutecznym środkiem wpływającym na ograniczenie produkcji prolaktyny, w rozsądnej cenie.

Inhibit-P zawiera precyzyjnie sformułowaną mieszankę środków kontrolujących prolaktynę w celu: poprawy nastroju, zwiększenia poziomu dopaminy, a przede wszystkim zmniejszenia stężenia prolaktyny, a co za tym idzie utrzymaniu produkcji mleka, tam, gdzie należy – u kobiet karmiących, a z dala od mężczyzn! Inhibit-P

Składniki zawarte w Inhibit-P

Prolaktyna wymyka się spod kontroli? Inhibit-P wykorzystuje trzy sprawdzone składniki, które pomogą zahamować produkcję prolaktyny i utrzymywać organizm w trybie budowania mięśni.

Uwaga: dawki wymienione poniżej są oparte na 1 porcji (1 kapsułka), która zazwyczaj jest przyjmowana dwa razy na dobę.

 • Pyridoxal-5-Phosphate (50mg)

Pirydoksal-5-fosforan (P5P) jest bioaktywną formą witaminy B6 (pirydoksyny), która zapewnia lepszą absorpcję niż inne postacie witaminy B. B6 jest istotnym czynnikiem współdziałającym w tworzeniu dopaminy, która jest podstawowym inhibitorem uwalniania prolaktyny [1]. Jak się okazało, P5P może być także samodzielnym supresorem prolaktyny [2].

Oprócz zahamowania prolaktyny, P5P wspomaga metabolizm aminokwasów, funkcję odpornościową, funkcję mózgu i szereg innych ważnych procesów w organizmie.

 • Vitex Agnus Castus (300mg)

Znany również jako Chasteberry, Vitex Agnus Castus ma długą historię stosowania jako lekarstwo na ogólną niewydolność i osłabienie organizmu, jak i wiele zaburzeń seksualnych. Badacze sprawdzili również związek ten pod kątem jego zdolności do poprawy nastroju i zwalczania kobiecych zaburzeń rozrodczości. Wyniki badań wykazały, że Vitex Agnus Castus jest silnym inhibitorem prolaktyny, ponieważ wpływa pozytywnie na dopaminę, która, jak wiadomo, ma zdolności do hamowania tego hormonu [3,4].

Więcej dopaminy to mniej prolaktyny!

 • Mucuna Pruriens (150mg)

Mucuna Pruriens jest to adaptogenne zioło, często suplementowane, aby pomóc organizmowi radzić sobie ze stresem. Powodem, dla którego jest ono skuteczne w walce ze stresem, jest to, że Mucuna jest naładowana po brzegi L-Dopa, czyli prekursorem dopaminy.

L-Dopa łatwo przecina barierę krew-mózg (BBB), gdzie może skutecznie działać na Twoje hormony, a zwłaszcza prolaktynę. Badania kliniczne wykazały, że L-Dopa znacząco hamuje uwalnianie prolaktyny z przedniego płata przysadki [5,6]. Jest to bardzo korzystne działanie u osób z podwyższonym poziomem prolaktyny.

Oprócz hamowania uwalniania prolaktyny, Mucuna Pruriens wpływa również na inne ważne hormony, zwłaszcza te, które odpowiadają za budowę mięśni. W szczególności Mucuna Pruriens testosteron i hormon luteinizujący (LH) [7].

Dawkowanie

SNS rekomenduje przyjmowanie 1 kapsułki raz do dwóch razy dziennie, najlepiej w trakcie posiłku. Jeśli chodzi do endokrynologa lub innego doktora, mogą oni mieć dla Ciebie inne instrukcje dotyczące dawkowania.

Wnioski

Inhibit-P jest częścią bazowej serii SNS, która zapewnia wszystko co niezbędne, aby pomóc Ci zbudować szczupłą, muskularną sylwetkę. "Zbuduj klatę, a nie męskie cycki." 

Każdy facet, który doświadczył strachu przed ginekomastią bądź zauważył mleko płynące z jego sutków, powie że nie jest to zabawne. Mamy mieć klatę, a nie cycki. Jeśli Ci się to przytrafi, Inhibit-P jest suplementem, którego musisz spróbować, niezależnie od tego jaki anty-estrogen lub inhibitor aromatazy przyjmujesz. Dlatego odblokowanie po cyklu jest tak ważne i możesz przeczytać nasz poradnik celem uzyskania dalszych informacji.

Inhibit-P używa tylko klinicznie popartych składników, aby ograniczyć produkcję prolaktyny. Mniej prolaktyny oznacza więcej testosteronu, co z kolei oznacza lepszy sen, zwiększone libido, polepszony nastrój i lepszy przyrost mięśni. Ale może też uratować życie twojej klaty, więc pamiętaj o nim po cyklu

Bibliografia:

 1. Fitzgerald P, Dinan TG. Prolactin and dopamine: What is the connection? A Review Article. J Psychopharmacol. 2008;22(2_suppl):12-19. doi:10.1177/0269216307087148. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18477617
 2. Reiter EO, Root AW. Effect of pyridoxine on pituitary release of growth hormone and prolactin in childhood and adolescence. J Clin Endocrinol Metab. 1978;47(3):689-690. doi:10.1210/jcem-47-3-689.https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/263321
 3. van Die MD, Burger HG, Teede HJ, Bone KM. Vitex agnus-castus Extracts for Female Reproductive Disorders: A Systematic Review of Clinical Trials. Planta Med. 2013;79(7):562-575. doi:10.1055/s-0032-1327831. https://www.thieme-connect.com/products/ejournals/html/10.1055/s-0032-1327831
 4. Wuttke W, Jarry H, Christoffel V, Spengler B, Seidlova-Wuttke D. Chaste tree (Vitex agnus-castus)–pharmacology and clinical indications. Phytomedicine. 2003;10(4):348-357. doi:10.1078/094471103322004866. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12809367
 5. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1255091
 6. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1518496
 7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7716783

 

Tagi: hormony, Inhibit-P, laktacja, lepsze samopoczucie, mięśnie, pirydoksyna, prolaktyna, SNS, suplementacja, suplementy, testosteron, witamina b6

4 komentarze

 1. Avatar

  Witam borykam się z podwyższonym poziomem prolaktyny która z miesiąca na miesiąc wzrasta stosuje na obecna chwile vitex dwa razy dziennie po dwie tabletki 2 g wit c mg selen.Czy mogę zacząć stosować ten suplement na obniżenie czy lepiej osobno kupić wit B6 i pozostałe ?

  • Jakub Kola

   Pani Anno, ten suplement często jest zalecany mężczyznom, dla których rola prolaktyny nie pełni tak istotnych funkcji jak w organizmie kobiety. Zalecałbym odpowiednią diagnozę i ustalenie przyczyny podwyższonej prolaktyny pod okiem lekarza specjalisty.

   Pozdrawiam

 2. Avatar

  Ciekawe jakiego specjalisty … psychotropy i neuroleptyki zaburzaja hormony.wzrasta prolaktyna i hiperprolaktynemia…suplementy nie maja sk.ubocznych a leki od specj.tak.czy to co opisane wyzej jest tylko dla mezczyzn???my tez nie powinnysmy miec ponad norme 2-25. Ja mam 69.prolaktyna.zle sie czuje jak ciagle w ciazy….!!
  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *