Popularne artykuły

Jabłczan kreatyny – wzrost masy mięśniowej
shaker creatine and protein on a black background
Badania suplementów

Jabłczan kreatyny – wzrost masy mięśniowej 

Jabłczan kreatyny jest to związek anaboliczny wykorzystywany jako suplement diety u sportowców. Podstawą jest tutaj kreatyna odgrywająca niebywale duże znaczenie dla osób trenujących siłowo i wytrzymałościowo. Jest niezwykle efektywny w działaniu, bowiem wykazuje dużo lepsze właściwości.

Kreatyna pozwala zyskać beztłuszczową masę mięśniową, szybszą redukcję tłuszczu, a także odpowiednią regenerację po treningu. Sam kwas jabłkowy wspomaga właściwości przeciwutleniaczy, ogranicza rozwój bakterii i grzybów, działa na układ trawienny. Połączenie cząsteczki kreatyny z kwasem jabłkowym poprawia bioretencję kreatyny, ułatwia jej wchłanianie, jak również i ma ogromny wpływ na odpowiednią jej stabilność w organizmie.

Jak działa jabłczan kreatyny?

Przyjmowanie jabłczanu kreatyny przyczynia się w dużej mierze do wzrostu energii mającego wpływ na większość procesów metabolicznych, jakie zachodzą w naszym organizmie. Dla osób trenujących na siłowni suplementacja tym preparatem przyczynia się między innymi do wzrostu masy mięśniowej. Ponadto wpływa na odbudowę zniszczonych komórek mięśniowych po treningu, dzięki czemu znacząco skraca się czas regeneracji organizmu.

Kreatyna powoduje wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej. Stosowanie jej przed treningiem sprawia, że ćwiczenia wykonujemy z większą siłą i z większą ilością powtórzeń, a co za tym idzie z lepszymi efektami. Dodatkowo składnik ten łagodzi powysiłkowe zmęczenie, a także ma niebywale duże znaczenie w redukcji tkanki tłuszczowej, gdzie nasila potliwość, stymuluje tempo przemiany materii i chroni mięśnie przed degradacją.

Dawkowanie jabłczanu kreatyny

Stosując jabłczan kreatyny powinno postawić się na długofalową suplementację. Przyjmuje się, iż najlepszą z zalecanych dawek jest 1g na każde 10 kg masy ciała. Należy zmieszać go z zimną wodą lub z sokiem owocowym. W dni treningowe powinno się stawiać na jabłczan kreatyny zarówno przed treningiem, jak również i po treningu dzieląc dzienną dawkę na połowę. W dni nietreningowe połowę dawki dziennej z dnia treningowego wziętą w dowolnej porze dnia. Oczywiście przed zastosowaniem suplementacji należy zapoznać się z opisem producenta i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *