Popularne artykuły

Jagielnik chałwowy z dyniową galaretką
Odżywianie

Jagielnik chałwowy z dyniową galaretką 

Zapraszam Was na przepis na jagielnik  czyli sernik  o smaku chałwowym,
smak jest bardzo ciekawy, sezamowy, spróbujcie. 
bez pieczenia

 

 

SKŁADNIKI: 

 

 

 

PRZEPIS: 

Na początku gotujemy kaszę w proporcji 2:1 z wodą, do kaszy dodajemy 5 daktyli, na koniec gotowania gdy kasza wsiąknie całość wody, dolewamy mleczko kokosowe i jeszcze chwile gotujemy do czasu aż kasza wchłonie mleczko, odstawiamy do lekkiego ostygnięcia (powinna zostać ciepła).

Następnie przygotowujemy spód: płatki owsiane rozdrabniam (można użyć ekspresowych), dodaje kakao i wcześniej zalane wrzątkiem pozostałe daktyle, całość zagniatam na jednolitą, kleistą masę (można dodać trochę wody z namaczania daktyli). Powstałą masą wyklejamy spód formy (u mnie tortownica 16 cm średnicy).

Następnie blendujemy ciągle ciepłą masę jaglaną z tahini i dodajemy słodzidła (erytrol/ksylitol/miód) do smaku, następnie rozpuszczamy 15 g żelatyny w 50 ml wrzątku i dodajemy do kaszy, całość przelewamy na spód i wsadzamy do lodówki na kilka godzin min 2h).

Po tym czasie w miseczce mieszamy puree z dyni z sokiem z pomarańczy i dosładzamy ksylitolem, rozpuszczamy 10 g żelatyny w 50 ml wody i łączymy z pomarańczową masą, galaretkę przelewamy na zastygniętą masę jaglaną i ponownie umieszczamy w lodówce do zastygnięcia.

 

smacznego! Aurelia https://www.instagram.com/zajrzyj_mi_w_talerz/

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *