Jak się wspomóc przed maturą?

Wojciech Nowosada
Jak się wspomóc przed maturą?

Czas najwyższy, by osoby pragnące zdobyć wysokie noty na tegorocznej maturze zaczęły intensywne przygotowania. Jak wiadomo, zakres materiału jest obszerny, a chęci by go zgłębić nie zawsze dorównują objętością. Z tego względu warto zainteresować się popularnym ostatnio tematem suplementacji wspomagającej pracę mózgu, co pozwala przyspieszyć proces przyswajania informacji oraz sprawić, że nie będzie tak obciążający psychicznie. Przyjrzyjmy się zatem dostępnym preparatom, które mogą być pomocne dla młodego, ambitnego człowieka.


  Jednym z podstawowych zabiegów jest połączenie kofeiny z L-Teaniną. Kofeinę każdy zna, jednak pokrótce przypomnijmy jej mechanizm działania. Głównym mechanizmem jest blokowanie jednego z czynników, który odpowiada za zmęczenie, dlatego pod wpływem kofeiny nie czujemy senności. Poza redukcją zmęczenia, dodaje ona energii dzięki zwiększaniu poziomu adrenaliny i noradrenaliny. Charakterystyczny jest także wzrost chęci do działania i poprawa koncentracji, co przy nauce na pewno się przydaje. Niestety, niektórym osobom kofeina przynosi też negatywne skutki, jak rozdrażnienie, czy też drżenie rąk. Teanina pozwala ograniczyć działania niepożądane, jednocześnie poprawiając szybkość przetwarzania informacji. Pozwala też bardziej

  Warto zwrócić uwagę, że Bacopa Monnieri, Gotu Kola i Gingko Biloba działają najlepiej kiedy są przyjmowane razem. Relatonic Forte od Apollo Hegemony łączy te 3 naturalne zioła w optymalnych dawkach dla wsparcia Twojego układu nerwowego!
  Warto zwrócić uwagę, że Bacopa Monnieri, Gotu Kola i Gingko Biloba działają najlepiej kiedy są przyjmowane razem. Relatonic Forte od Apollo Hegemony łączy te 3 naturalne zioła w optymalnych dawkach dla wsparcia Twojego układu nerwowego!

  ukierunkować energię dostarczaną przez kofeinę, by myśli nie uciekały w miejsca niezwiązane z naszym celem. Najczęściej stosowane dawkowanie obejmuje 100-200 mg kofeiny w parze z 200 mg l-teaniny.

  Kolejną, ciekawą strategią jest wsparcie pracy jednego z neuroprzekaźników odpowiadających za naukę, acetylocholiny. W tym celu rewelacyjnie się sprawdza Alpha GPC, czyli forma choliny sprawnie transportowana do mózgu oraz Hupercyna A, która nie pozwala naszemu neuroprzekaźnikowi się zbyt szybko rozłożyć i zwiększa jego stężenia w obiegu. Oba suplementy są bezpieczne i przynoszą dobre, zauważalne rezultaty. Wśród relacji użytkowników najczęściej wymieniane są skutki takie jak zwiększona klarowność myślenia, sprawniejsze przetwarzanie informacji oraz poprawa pamięci. Można je stosować w połączeniu lub oddzielnie, w zależności od potrzeb. Dzienne dawki Alpha GPC mieszczą się w zakresie 600-1200 mg, natomiast hupercyna zazwyczaj jest przyjmowana w ilości około 200 mcg. Gdy są przyjmowane razem, można nieco dawki obniżyć, wykorzystując synergię działania.

  Dla osób, które nie chcą jedynie doraźnego wsparcia, a długofalowych efektów, polecane są zioła wpływające na sprawniejszą regenerację komórek nerwowych i zwiększające ilość połączeń między nimi. W ten sposób działa na przykład Bacopa Monnieri, która ma udokumentowany wpływ na poprawę pamięci oraz pozwala zredukować stres związany z przygotowaniami do testów. By osiągnąć najlepsze rezultaty, popularnym rozwiązaniem jest połączenie Bacopa z zielem o podobnym działaniu, a konkretnie z Gotu Kola. Oba wpływają na neurogenezę, jednak przez nieco odmienny profil składników aktywnych, razem mogą działać lepiej. Ekstrakt Bacopa dobre efekty przynosi przy dawce 500 mg dziennie, a gdy w parze ma iść również Gotu Kola, to dobra dawka dla niej powinna mieścić się w zakresie 300-500 mg.

  Podsumowując, obecnie mamy szerokie możliwości by wspomóc się w nauce, dzięki czemu ta staje się nie tylko przyjemniejsza, ale i efektywniejsza. Wsparcie procesów odpowiedzialnych za utrwalanie informacji pozwala szybciej przyswoić materiał i sprawniej go w pamięci odszukać, gdy akurat jest nam potrzebny. Jest wiele skutecznych suplementów, które nie tylko nie są inwazyjne, ale działają wręcz z pożytkiem dla zdrowia, poprawiając kondycję układu nerwowego, stabilizując emocje, zmniejszając stres, redukując stany zapalne i wiele innych.

  Tagi: alpha gpc, bacopa monnieri, gotu kola, hupercyna A, kofeina, nootropy, poprawa koncentracji, poprawa pamięci, suplementy nootropowe, teanina

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *