Kava Kava – remedium na bezsenność?

maślan sodu

Kava Kava to popularny suplement stosowany w celu relaksu i leczenia wielu chorób już od długiego czasu. Co to jest kava kava? To roślina, która rośnie przede wszystkim w tropikach. Jej cenne właściwości znane są od lat i hodowane specjalnie na potrzeby medyczne w rejonach wysp Oceanu Pacyficznego.

Kava Kava najczęściej stosowana jest jako naturalny środek obniżający poziom stresu i zmniejszający częstotliwość występowania stanów lękowych. Okazuje się, że jest również przydatna w przypadku leczenia bezsenności oraz wpływa na poprawę jakości snu.

Jak działa Kava Kava?

Kava kava bogata jest w aktywne związki, które wpływają na odczucie relaksu i wyciszenie organizmu. Te związki odgrywają ważną rolę w promowaniu zdrowego i spokojnego snu. W badaniach wykazano, że kava kava reguluje cykl dobowy, co jest bardzo ważne u każdego człowieka. Dodatkowo, stosowanie tego suplementu wpływało na szybsze zapadnięcie w sen!

Warto zaznaczyć, że sen jest niezwykle istotną kwestią w przypadku uregulowania pracy całego organizmu. Odpowiednia ilość wypoczynku sprzyja regulacji gospodarki hormonalnej, cukrowej oraz regeneracji organizmu. Bezsenne noce mają bardzo negatywny wpływ na poziom testosteronu, a znaczny niedobór snu przyczynia się do powstawania insulinooporności, zespołu metabolicznego i cukrzycy typu 2. Przy niewystarczającej ilości odpoczynku zdecydowanie pogarsza się pamięć krótko- i długotrwała, zmniejszają się poziom koncentracji oraz możliwości nauki nowych rzeczy.

Przeprowadzono kilka badań, które również wykazały, że kava kava miała istotny wpływ na jakość snu oraz ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Najlepiej działała u osób z wysokim poziomem stresu, stanami lękowymi i z gorszym stanem psychicznym. Pacjenci cierpiący na bezsenność, spowodowaną stresem, po przyjęciu suplementu wykazali o wiele krótszy czas zasypiania, wydłużony czas snu (w porównaniu do wcześniejszego stanu) oraz zdecydowanie lepsze samopoczucie tuż po przebudzeniu.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kava kava?

Kava kava – gdzie kupić w Polsce?

Suplement kava kava najlepiej kupić z zaufanego źródła, gdzie nie mamy wątpliwości, co do jego jakości.

Kava Kava – przeciwwskazania

Kava kava może mieć negatywny wpływ na wątrobę przy dłuższym jej stosowaniu. Warto zatem uważać na ten suplement, zwłaszcza gdy mamy problem z wątrobą. Kava również wpływa na poziomy dopaminy, zatem nie jest zalecana u osób ze skłonnością do uzależnień czy depresją.

Tagi: higiena snu, kava, kava kava, lepszy sen, relaks, sen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *