Popularne artykuły

Kava Kava – skuteczny sposób na obniżenie stresu?
Supplement kratom green capsules and powder on brown plate. Herbal product alt-medicine kratom is opioid. Home alternative pain remedy, opioid addiction, dangerous painkiller, overdose. Close up. Selective focus
Suplementacja

Kava Kava – skuteczny sposób na obniżenie stresu? 

Kava Kava to popularny suplement, który można znaleźć w wielu sklepach z suplementami. Co to jest kava? Kava jest rośliną, którą spotkamy w tropikalnym klimacie – zwłaszcza na wyspach Oceanu Pacyficznego. Mieszkańcy tych wysp szczególnie dbają o jej uprawę, a to z powodu właściwości zdrowotnych, które oferuje. Tradycyjnie była spożywana jako zioło, wspierające leczenie różnych chorób.

Kava przez lata była używana jako cudowny środek ziołowy, jednak jakiś czas temu naukowcy wyizolowali jej aktywny składnik „kavainę”, która efektywnie wpływa na nastrój, zwłaszcza u osób z wysokim poziomem stresu oraz stanami lękowymi.

Dzięki temu świetnie sprawdza się u większości osób, które zmagają się ze stresującą pracą, ciężką sytuacją życiową lub wydarzeniami, które bardzo negatywnie wpływają na psychikę. Warto dodać, że stres bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm, powodując stany zapalne, pogłębienie/wywołanie chorób, problemy z gospodarką hormonalną, cukrową. To czynnik, który jest najczęstszym i najpoważniejszym wyzwalaczem chorób, ponieważ najtrudniej nad nim zapanować i często nie jesteśmy nawet świadomi jego destrukcyjnego wpływu.

Nie znamy do końca mechanizmu działania tego suplementu, jednak nie da się zaprzeczyć realnemu obniżaniu poziomu lęku i stresu u badanych. Wykazano, że świetnie sprawdza się u osób cierpiących na przewlekłe stany lękowe oraz bezsenność.

Zalety i wady kava kava

Kava kava przede wszystkim wywołuje poczucie relaksu i odprężenia. Czasami powoduje też stany euforii. Odpowiednia dawka pomoże również zasnąć, dzięki obniżeniu poczucia stresu i stanów lękowych! Kava kava nie jest również uzależniająca ani nie wpływa negatywnie na głębsze stany lękowe.

Czy kava kava ma wady? Na pewno warto stosować ją zgodnie z zaleceniami, gdyż jest mała ilość badań na jej temat i nie znamy potencjalnych skutków ubocznych. Kava wpływa również na dopaminę, zatem nie zaleca się stosować jej u osób ze skłonnościami do uzależnień.

Jak stosować kava kava?

Kava dostępna jest w formie herbaty, kapsułek czy nawet płynnej. Jej spożycie nie powinno przekraczać 250 mg / dzień, w każdej formie. Warto również skonsultować się z lekarzem lub poprosić o opinię specjalistę.

Przeczytaj więcej o kava kava.

Gdzie kupić kava kava w Polsce?

Ten suplement zdecydowanie warto kupować wyłącznie z zaufanych źródeł i w odpowiedniej formie. Dzięki temu mamy pewność tego, co stosujemy i jest to zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *