Kwas pantotenowy – pomoc dla zestresowanych

Avatar

Witamina B5 zwana jest kwasem pantotenowym. Należy do witamin z grupy B, które są rozpuszczalne w wodzie. W jej skład wchodzą między innymi: pantenol, panteina praz mieszanina kwasu pantotenowego i koenzym A.


  Działanie

  Witamina B5 jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w utlenianiu i syntezie kwasów tłuszczowych, w syntezie cholesterolu, hormonów sterydowych, neuroprzekaźników, jak również witaminy A oraz witaminy D. Wytwarza ona przeciwciała, dzięki czemu podnosi poziom odporności organizmu. Wpływa na regenerację komórek skóry i błon śluzowych. Zapobiega siwieniu włosów. Odgrywa duże znaczenie dla procesu starzenia się ciała. Pozwala osobom żyjącym w długotrwałym stresie ograniczyć jego występowanie i zniwelować skutki jego działania na organizm.

  Wzór strukturalny Witaminy B5
  Wzór strukturalny Witaminy B5

  Dawkowanie

  Warto na pewno postawić na takie produkty, jak: mięso, tłuste ryby, brązowy ryż i otręby pszenne. Niezbędne są także jajka, pełne mleko, nabiał, pełnoziarniste pieczywo, grzyby, pestki słonecznika oraz warzywa: ziemniaki i brokuły oraz owoce: awokado, banany, pomarańcza i melony.

  Clear Skin od Apollo Hegemony to połączenie witaminy B5 oraz acetylo-L-karnityny w optymalnych dawkach!
  Clear Skin od Apollo Hegemony to połączenie witaminy B5 oraz acetylo-L-karnityny w optymalnych dawkach!

  Jeśli chodzi o zalecane dzienne dawki, zależne są one od wieku. Niemowlęta potrzebują jej 1,8 mg, dzieci w zależności od wieku od 2mg do 5mg, kobiety i mężczyźni także 5mg. Jeśli chodzi o kobiety w ciąży norma wynosi 6mg, a mamy karmiące 7mg.

  Niedobór

  Jeśli pojawia się w organizmie niedobór, głównymi objawami są między innymi: skurcze w nogach, bóle mięśni i stawów, wypadanie włosów oraz łysienie, a także pękanie skóry w kącikach ust. Mogą wystąpić także kłopoty z widzeniem oraz ciągłe uczucie zmęczenia organizmu i stałego rozdrażnienia.

  Nadmiar

  Rzadko kiedy dochodzi do występowania nadmiaru witaminy B5, chyba że dana osoba zażywa przez dłuższy czas większe dawki niż zalecana ilość. W takich przypadkach mogą pojawić się zmiany skórne o podłożu uczuleniowym oraz ostra biegunka.

  Polecany produkt

  Suplement Clear Skin od Apollo Hegemony (mimo szczególnego przeznaczenia na poprawę kondycji skóry), zawiera w swoim składzie głównie kwas pantotenowy (witaminę B5). Dodatkowo, zawiera solidny dodatek karnityny, w najlepiej przyswajalnej formie Acetylo-L-Karnityny, która nie tylko wesprze stan Twojej skóry, ale jednocześnie zadba o zmniejszenie negatywnego wpływu stresu na Twój organizm razem z witaminą B5!

  Tagi: b5, b5 działanie, b5 właściwości, kwas pantotenowy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *