Popularne artykuły

Plant Protein – nowa, roślinna odżywka białkowa od GAT
Plotki suplementacyjne

Plant Protein – nowa, roślinna odżywka białkowa od GAT 

Jakiś czas temu GAT dodało do swojej linii suplementów Natural Series formułę Sport Greens. Skład tego produkt to w dużej mierze sproszkowane, popularne superfoody mające potężne prozdrowotne właściwości. Po wprowadzeniu do swojej oferty tego suplementu, firma GAT nie zwalnia tempa i planuje kolejne nowości z serii produktów naturalnych opartych na roślinach.

Znamy już nazwę nowego specyfiku od GAT – będzie to Plant Protein. Nazwa ta sugeruje, słusznie zresztą, że źródło pochodzenia białka w tym suplemencie będzie w stu procentach naturalne i roślinne.

Każda porcja białka roślinnego GAT zawiera 20 g białka z mieszanki brązowego ryżu, grochu, karczocha, quinoa oraz kokosa. Marka podaje dokładne ilości trzech źródeł białka na tej liście: 200mg karczocha, 50 mg  quinoa i kokosa. Oznacza to, że większości białka pochodzić będą z brązowego ryżu i z grochu.

Porcja Plant Protein, poza białkiem, składa się  z 5 g węglowodanów (w tym 2 gramy cukru i 2 gramy błonnika), 2,5 g tłuszczu ( w tym 1 gram tłuszczu nasyconego). Łącznie, jedna porcja to około 130 kalorii.

Inne właściwości, które powinny skłonić ludzi do sięgania po ten produkt, to fakt, że jest to formuła bezglutenowa, bez soi, bez nabiału oraz jajek. Ma być także pozbawiona typowej dla białek roślinnych piaszczystej konsystencji oraz dobrze się rozpuszczać. Plan Protein od GAT będzie dostępne prawdopodobnie w dwóch smakach – wanilia oraz czekolada z masłem orzechowym.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *