Popularne artykuły

Podkręć swój metabolizm naturalnie
Ciekawostki kulinarne

Podkręć swój metabolizm naturalnie 

Z czasem twój naturalny poziom metabolizmu zaczyna zwalniać, powodując wzrost wagi i trudności w zrzuceniu zbędnych kilogramów pomimo diety. To może doprowadzić do wzrostu wagi o 0,5 – 1 kg rocznie u przeciętnego mężczyzny lub kobiety. Na szczęście, istnieje wiele naturalnych sposobów, by podkręcić metabolizm, aby Twój organizm prawidłowo funkcjonował. Jak zatem podkręcić metabolizm?

Kofeina

Kofeina to jeden z najlepiej udokumentowanych i najobszerniej przebadanych stymulantów stosowanych na całym świecie. Niezliczone badania sugerują, że zaopatrywanie organizmu w kofeinę i inne stymulanty może pomóc podkręcić metabolizm szybko i efektywnie. Wypróbuj picie kawy, herbaty lub przedtreningówek, aby dostać szybkiego „kopa”, kiedy czujesz się ospały.

Pij więcej wody

Ostatnimi czasy rekomendowane ilości dziennego spożycia wody zdają się podlegać ciągłym zmianom. W niedawnych badaniach, niemieccy naukowcy odkryli, że wypicie 6 szklanek zimnej wody w ciągu dnia może pomóc spalić prawie 50 dodatkowych kalorii każdego dnia. Z upływem czasu, daje nam to utratę na poziomie dwóch kilogramów rocznie.

Zwiększ spożycie białka

Skład mięśni jest odpowiedzialny za delikatny wzrost w ilości spalonych kalorii każdego dnia. Rzekomy wynik to zwykle od 7 do 50 kalorii podczas spoczynku na każdy funt wagi mięśni w naszym ciele. Mimo że może być ciężko dokładnie określić dokładną ilość kalorii spalanych na kilogram masy mięśni, wzrost masy mięśniowej bezpośrednio przekłada się na poziom metabolizmu, a wspomóc go może zwiększone spożycie białka.

Jedz śniadanie

Istnieje wiele powodów, dla których śniadanie jest uważane za najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zjedzenie zdrowego śniadania, takiego jak owsianka z dodatkiem białka może zapewnić naszemu organizmowi potrzebny zastrzyk energii. To może pomóc podkręcić metabolizm po okresie snu i zapewnić energię niezbędną do rozpoczęcia dnia.

Ogranicz alkohol

Alkohol jest obcą substancją dla naszego organizmu i traktowaną przez niego jak trucizna. Niestety, alkohol musi zostać spalony przez organizm zanim rozpocznie on na nowo spalać tłuszcz. To nie tylko może mieć bezpośredni wpływ na hormony i metabolizm, ale może również utrudniać wzrost mięśni.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak przyspieszyć metabolizm. Nie zapominaj również o śnie, bo jest on bardzo istotny w kontekście odchudzania.

Powiązane artykuły

1 Comments

  1. dominikaem

    kofeina oczywiscie jest sposobem na pobudzenie metabolizmu, jednak pamietajmy ze nie kazdy może ją przyjmować i ze kofeina nie jest az tak zdrowa (np. zielona herbata zawier substancję teinę, ktora tez pobudza organizm a jest nieporównywalnie zdrowsza od kofeiny). Moje doświadczenia z podkręcaniem metabolizmu to przede wszstkikm herbatki ziołowe, nie wiemm czy słyszalaś o herbatkach Malwa Tea? jesli nie to polecam wybadać temat. Sklad ziolowy wpływa na pobudzenie krążenia, redukcje masy i wlasnie pobudzenie metabolizmu. z korzyścią dla zdrowia. 🙂 odstawienie alkoholu oczywiscie tez bardzo pomaga (zauważyłam róznice, dlatego warto rzucic alko przy rozpoczynaniu np. diety). Wody pije sporo a do tego wlasnie 3 albo 2 razy dziennie herbatke na metabolizm od malwy.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *