PQQ – właściwości i działanie

Avatar

PQQ jest to cząsteczka chinonu, występująca pod nazwą pirolochinolinochinon, której głównym zadaniem jest usuwanie z organizmu wolnych rodników, dzięki zdolności do redukcji utleniaczy. Ponadto wprowadzona jest z powrotem do obiegu, gdzie przyjmuje postać aktywną. PQQ przypomina witaminę, ale nie jest do nich zaliczana. Jest kofaktorem, a więc cząsteczką wzmacniającą dla enzymów, które aby dobrze funkcjonować potrzebują odpowiedniej pomocy. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia wzrost i tworzenie się nowych mitochondriów w komórkach. To wszystko wpływa między innymi na poprawę pamięci, funkcji poznawczych, na lepszy nastrój, większą energię, czy zmniejszenie psychicznego zmęczenia.

Działanie PQQ

Z każdym kolejnym rokiem nasz mózg pracuje wolniej i słabiej. Niećwiczony, stosunkowo szybko potrafi o sobie dać znać w postaci demencji starczej lub choroby Alzheimera. Aby pomóc mu prawidłowo funkcjonować na pewno PQQ stanowi doskonale do tego rozwiązanie. Tworząc nowe mitochondria, działa pozytywnie na całym organizm człowieka. Jak wspomnieliśmy powyżej, daje energię do życia, poprawia się kondycja fizyczna i psychiczna, zmniejsza się ciśnienie krwi, organizm potrafi podczas snu odpowiednio się zregenerować, a tym samym jest bardziej wypoczęty. PQQ przyczynia się między innymi do poprawy pamięci, poprawy nastroju, do szybszego metabolizmu oraz ochrony mitochondriów, dzięki czemu jesteśmy w lepszej kondycji w pełnym zdrowiu.

Poznaj więcej korzyści stosowania PQQ

Dawkowanie PQQ

Zaleca się przyjmowanie do 20 mg PQQ dziennie lub co drugi dzień, w zależności od tego, z jak dużym  problemem mamy do czynienia. Dobrze jest łączyć PQQ z 200 mg Ubichinolu, dzięki czemu działanie tego związku jest silniejsze i bardziej skuteczniejsze.

Niedobory PQQ

Jeśli w organizmie człowieka znajdują się zbyt małe ilości PQQ może to doprowadzić do zahamowania rozwoju, do osłabienia pracy układu odpornościowego, a do tego do szybszej degradacji mitochondriów. Według przeprowadzonych badań PQQ i jego zbyt mała ilość w organizmie może mieć wpływ na problemy z poczęciem.

Nadmiar PQQ

Jeśli zażywamy PQQ w większej ilości niż zalecana, możemy zwiększyć masę ciała, jak również i mogą pojawić się problemy związane z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Warto stosować się do zaleceń określonych przez producenta, bowiem przyjmowanie PQQ w ilości innej, niż zalecana może skutkować także wystąpieniem problemów żołądkowych oraz zmianami skórnymi.

Polecany produkt

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów, które warto zażywać, jeśli chcemy suplementować się właśnie PQQ. Marką wartą uznania jest na przykład Dr Best, która oferuje najwyższej jakości suplementy diety, w tym właśnie PQQ połączone z koenzymem Q10 i piperyną, poprawiającymi działanie PQQ. Dobierając odpowiednie rozwiązanie należy mieć na uwadze, w jakim celu chcemy go przyjmować. Na coś innego powinny postawić osoby, które są zmęczone, ospałe i mają mało energii, a na inne sportowcy, którzy chcą dzięki takim suplementom poprawić swoje wyniki w sporcie i zyskać lepsze efekty w kwestii wymarzonej sylwetki. Sprawdź też pozostałe informacje, dotyczące PQQ!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *