Popularne artykuły

Odżywki przedtreningowe ranking
Ranking

Odżywki przedtreningowe ranking 

Odżywki przedtreningowe, popularnie zwane "przedtreningówkami" (od angielskiego "pre-workouts"), zaliczają się do najczęściej spotykanych suplementów diety w ofercie niemal każdego producenta tych specyfików.

Oczywiście każdy z nich zachwala swoje produkty stawiając je ponad tymi, które oferuje konkurencja, jednak należy mieć na uwadze, że bardzo wielu z nich robi to nie do końca uczciwie bądź co gorsza, całkowicie nieuczciwie.

A dzieje się tak dlatego, ponieważ nie wszystkie z ich propozycji suplementów przedtreningowych zostały właściwie przebadane pod kątem ich skuteczności i bezpieczeństwa. Bardzo często na ich nie korzyść, np. brak wspomnianej skuteczności, działa fakt, iż producenci umieszczają w nich dawki poszczególnych składników, które są zbyt małe, skromne, czasami wręcz tylko symboliczne. Zapamiętaj – nie mają one prawa zadziałać, pieniądze, które na nie wydałeś powinny były zostać w Twoim portfelu lub przeznaczone na produkt znacznie bardziej godzien Twojej uwagi (i swojej ceny), ale o tym później.

Wyżej wymienione powody nie są jedynymi, które sprawiają, że niektóre przedtreningówki lepiej omijać. Nie wystarczy bowiem umieszczać w nich odpowiednie dawki określonych substancji, ale trzeba też to robić z głową, tzn. nie wykorzystywać w produktach składników, które się wzajemnie zwalczają lub ograniczają swoje działanie. To samo tyczy się odpowiedniego doboru składników, które powinny występować w swoim towarzystwie, bo dopiero wtedy ich działanie będzie optymalne i zapewni Ci efekty, w jakie celujesz.

Niestety, często zdarza się tak, że zamiast wspomnianych pożądanych efektów, musisz nie tylko pogodzić się z ich brakiem, ale dodatkowo zmagać się z działaniami niepożądanymi, wywołanymi przez określone substancje lub ich połączenia. Dajmy na to antyoksydanty. Ich duża dawka wydaje się być zbawienna dla zdrowia, bo przecież niszczą one wolne rodniki. Zapomina się jednak przy tym, że stosowanie ich w okolicy treningu powoduje zahamowanie stanu zapalnego niezbędnego do wywołania tzw. hipertrofii mięśniowej, czy, co najważniejsze, utrudniają one syntezę tlenku azotu.

  A dlaczego jest o takie ważne?

  Dlatego, że działanie tlenku azotu powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, co oczywiście zwiększa transport tlenu, węglowodanów, aminokwasów oraz tłuszczów do komórek mięśniowych. To z kolei sprzyja kurczliwości włókien mięśniowych oraz syntezie białek.

  Warto również wspomnieć o składnikach, których z całą pewnością powinieneś poszukiwać w składach odżywek przedtreningowych, np. kwasie foliowym. Ten składnik, inaczej zwany witaminą B9, jest niezbędny do odpowiedniej sekrecji tlenku azotu w organizmie.

  Takich niuansów jest oczywiście o wiele więcej, co czyni wybór odpowiedniego preparatu niesamowicie skomplikowanym i czasochłonnym. Dlatego warto sięgać po rankingi taki jak ten, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

  No dobrze, a co z oczekiwaniami, jakie możesz mieć (powinieneś) wobec odżywek przedteningowych? Najważniejsze – zapomnij o wzroście masy mięśniowej, bo nie to jest ich zadaniem. Twoja masa mięśniowa może ulec powiększeniu jedynie za sprawą Twojej podaży na makroskładniki, a więc białka, węglowodany i tłuszcze.

  Rolą przedtreningówki jest przede wszystkim pozwolić Ci ulepszyć, zwiększyć jakość Twojego treningu – sprawić, że będzie on bardziej efektywny. Dzięki nim Twoje mięśnie będą bardziej pobudzone do wzrostu, Ty sam będziesz silniejszy i bardziej wytrzymały.

  Odżywki przedtreningowe dzielą się na trzy ogólne kategorie:

  Przedtreningówki klasyczne – o wszechstronnym działaniu, zwiększającym pompę mięśniową, pobudzającym oraz poprawiającym wytrzymałość organizmu. Powstają one z myślą o osobach zdrowych, takich, którym obce są zwłaszcza problemy z krążeniem krwi.

  Wśród nich wyróżniają się przede wszystkich takie produkty jak:

  1
  a href="https://www.muscle-zone.pl/odzywki-okolo-treningowe-przedtreningowe/chaos-and-pain-cannibal-riot-300g">Cannibal Riot – to unikatowe połączenie składników o najwyższej skuteczności. Odpowiednie pobudzenie zapewniają synergistyczne połączenia dmha, kofeiny oraz n-acetyl tyrozyny. O odpowiedni komfort treningu dbają składniki nasilające pompę mięśniową.
  2
  Kraken – to nowa, wersja (UE) popularnej odżywki przedtreningowej firmy Sparta Nutrition. Stosowany przed wysiłkiem fizycznym przyczynia się do poprawienia wydolności w trakcie treningu, wzrostu siły oraz długotrwałej energii pozwalającej ćwiczyć ciężej i dłużej.
  3
  Executioner – jeden z silniejszych suplementów przedtreningowych. Posiada wyłącznie najsilniejsze stymulanty, które pozwolą przekroczyć własne granice podczas treningów! Zero zbędnych wypełniaczy, jedynie skuteczne substancje aktywne.
  4
  Mesomorph – legendarny produkt firmy APS, wykazujący się generowaniem ogromnej energii oraz chęci do treningów. Stary skład z najważniejszymi substancjami aktywnymi jest gwarancją sukcesu w rozwijaniu muskulatury oraz ogromną poprawę wyników siłowych.

   

  Boostery pompujące – produkty pozbawione stymulantów układu nerwowego (kofeiny, teofiliny, geranaminy, efedryny, hordeniny czy higenaminy). Powstałe z myślą o osobach, którym zależy na bardzo dobrym ukrwieniu mięśni, lub wrażliwym na wyżej wymienione stymulanty.

  Wśród nich z kolei, wyróżniają się przede wszystkich takie produkty jak:

  1
  Noxious – innowacyjny suplement przedtreningowy, który zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, dając wyjątkowo silne uczucie "pompy mięśniowej", zarówno podczas treningu, jak i po nim. Preparat zawiera w swoim składzie składniki anaboliczne, pobudzające, zwiększające objętość komórek oraz podnoszące wytrzymałość.
  2
  Hype Extreme to bardzo mocny produkt do stosowania tylko przed treningiem, którego składniki mają działanie potwierdzone badaniami naukowymi i dostajesz je w klinicznych dawkach, bez zbędnego cukru i innych dodatków. Suplement zapewnia ogromną pompę, abyś mógł pokonać kolejne bariery na treningu i poprawić wyniki.

   

  Suplementy wytrzymałościowe – czyli przed treningówki zwiększające poziom energii i poprawiające wytrzymałości i wydolności, a przy tym nie zwiększające pompy mięśniowej. Powstałe z myślą o osobach uprawiających sporty wytrzymałościowe i siłowe.

  Wśród nich królują:

  1
  Hypermax – zaprojektowany przy użyciu sprawdzonych składników najwyższej jakości, aby poprawić 3 najważniejsze aspekty przedtreningowej suplementacji. Zwiększyć wytrzymałość, zwiększyć produkcję tlenku azotu i dodać czystej energii z maksymalnym skupieniem i koncentracją. Chociaż został zaprojektowany, aby zapewnić ekstremalny poziomy energii i maksymalną koncentrację, HyperMax dostarcza także pełne dawki substancji przyspieszające wzrost masy mięśniowej i przyrost siły.
  2
  Cordygen5 – kolejny wielki ultra skoncentrowany suplement przed treningowy. Stworzony specjalnie, aby wzmocnić wytrzymałość. Suplement mocno wpływa na wytrzymałość i energię. Wpływa na sprawność organizmu nie poprzez pobudzenie, a poprzez bezpośrednie zwiększenie wydolności jego pracy.

  Jaka jest najlepsza przedtreningówka?

  To zależy od osoby i od jej oczekiwań względem tego rodzaju suplementu. Przed jego zakupem trzeba zawsze dokładnie prześledzić jego właściwości. Oferta przedtreningówek jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie odpowiedni preparat z tej kategorii dla siebie.

  Czym charakteryzuje się dobra przedtreningówka?

  Przede wszystkim odpowiednim składem. Odpowiednim, tzn. takim, który nie zawiera zbyt dużej ilości zwykłych wypełniaczy (węglowodanów, cukrów, itd.). Następnie należy zwrócić uwagę czy składniki na których zażyciu najbardziej nam należy występuję w danym preparacie w odpowiednio dużej dawce, zamiast tylko śladowej, co niestety często się zdarza.

  Kiedy stosować przedtreningówkę?

  Brak ograniczeń wiekowych. Wpływ na jej działanie wywiera moment spożycia posiłku. Najlepiej, aby czas od tego momentu, do momentu zastosowania odżywki nie był zbyt krótki, dlatego aby odczuć jego działanie najlepiej posiłek skonsumować ok 1,5-2 godzin, a odżywkę 15-30 minut przed treningiem.

  Jak dawkować przedtreningówkę?

  To zależy od wagi człowieka. Dobrą praktyką, jest stosowanie na początku połowy dawki zalecanej przez producenta na opakowaniu produktu. Po sprawdzeniu jego działania, można zacząć stosować się do jego zaleceń. Może się bowiem okazać, że wspomniana połowa dawki będzie całkowicie wystarczalna. Bywa, że i dawka, jaką proponuje nam producent na nas nie działa, wtedy można pozwolić sobie na jej zwiększenie o ok. 1,5-2 razy.

  Odczuwam ospałość i zmęczenie o zażyciu przedtreningówki, co robić?

  Dzieje się na ogół po dostarczeniu organizmu zbyt dużej dawki stymulantów, co powoduje, że uruchamiają się jego mechanizmy obronne. Wówczas najlepiej jest zmniejszyć tę dawkę, najlepiej o połowę.

  Czy można łączyć przedtreningówki z innymi odżywkami?

  To zależy z jakimi. Często łączone są one z preparatami, które stanowią uzupełnienie o składniki, których przedtreningówki nie zawierają, np. stymulanty.

  Czy to prawda, że starsze wersje są lepsze od nowych?

  Tak, to prawda. Dzieje się tak ponieważ, producenci po sukcesie określonego preparatu dążą do maksymalizacji zysku z jego sprzedaży, oferując jego drugą (lub kolejną) wersję, niestety uboższą od wersji pierwotnej. Innym powodem bywają po prostu różne regulacje farmaceutyczne.

  Czy boostery treningowe z USA są lepsze od pozostałych?

  Na ogół bywa to prawdą, a wynika to ze specyfiku regulacji prawnych w zakresie suplementacji – odmiennych podejść do tego zagadnienia amerykańskiej FDA oraz Unii Europejskiej, na korzyść tej pierwszej instytucji.

  Czy istnieje dobra przedtreningówka nie droższa 50 zł?

  Niestety nie. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w naprawdę dobrej jakości przedtreningówkę, to musimy liczyć się z wydatkiem większym niż 50 zł. Choć wydamy więcej pieniędzy, możemy być spokojni o osiągnięcie pożądanych efektów.

  Po jaką przedtreningówkę sięgnąć w pierwszej kolejności?

  Na początek warto sprawdzić te odżywki, na które stać nas bez większego wysiłku i wydaje się, że są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Regułą jest również to, iż powinno się sięgać najpierw po preparaty słabsze, a dopiero później po te silniejsze.

  Dlaczego przedtreningówka nie działa?

  Powodów może być wiele – najczęstsze to kiepskiej jakości produkt oraz niewłaściwe stosowanie go. Warto również od czasu do czasu odpocząć od stymulantów i zadbać o regeneracje układu nerwowego - jak tego dokonać? Opisaliśmy tutaj: Przywrócenie wrażliwości na stymulanty.

  Po jakim czasie przed treningówka zacznie działać?

  Na ogół na treningu odczuwamy jej działanie. W innym razie, możemy być pewni, że odżywka, po którą sięgnęliśmy nie była dobrym wyborem.

  Sprawdź też: Najlepsza kreatyna na rynku?!

   

  Powiązane artykuły

  34 Comments

  1. Tester

   Nitraflex zawiera kofeinę.

  2. kamaz

   bombshel wyp*rdala z butow polecam 😀

   1. mariusz

    gdzie dostane go

  3. Mariusz

   bombshell URX rzeczywiście wy…….la z butów . Zdecydowanie najlepszy, bije na głowe saw’a, nitrobolon itp, jack3d i stimul też są slabsze, wg mnie numer 1 na rynku.

  4. Zbyszko

   Po bombshell urx miałem za duże zjazdy, źle sie po tym czułem. Jak dla mnie nr 1 jeśli chodzi o pompę ma Gothic Pharm Black Panther

  5. Maciej

   Witam mam pytanie mam 19 lat czy moge brac urx bombshell i peak plutonium na raz? Przed treningiem

   1. Jakub Kola

    W tym wieku tak silne stymulanty nie są dobrym rozwiązaniem, proszę skupić się na jednym produkcie i w inny sposób maksymalizować efekty treningu.

  6. Ciekawy

   Czy bombshell URX można jeszcze kupić ? nie mogę znaleźć

  7. Wlodia.

   Witam na pierwszy raz spróbowałem mesomorph i chyba przesadziłem bo libido spadlo.co robić.stosowalem ze 3 tygodnie.

   1. Jakub Kola

    To normalna reakcja na DMAA i przeciążenie układu nerwowego.

    Po odstawieniu po kilkunastu dniach do kilku tygodni powinno wszystko wrócić do normy.

    Aby przeciwdziałać takim sytuacjom podczas stosowania produktów opartych o DMAA można stosować boostery testosteronu, zawarte w nich składniki poprawiają libido i erekcję

    1. Pawel

     Witam szukam przedteeningowki tylko na kondycje i wytrzymałość . Pompa mnie nie interesuje A o jeszcze żeby dało radę zasnąć po niej . Proszę o pomoc

  8. Piotr

   Mamy pytanie dzis byl 3 raz kiedy wziolem animal pump.i po godzinie treningu przy 3 serii rece od barkow po nadgarstki zaczely mi dretwiec i bylo uczucie jak by mi rozsadzalo rece.przestraszylem sie i przerwalem trening.moje pytanie 3 to bylacta pąpa miesniowa,i 3 to jest normwlne uczucie po ostrym treningu i 3 to nie zagraza zdrowiu.Dzieki za pomoc…

   1. Jakub Kola

    Proszę zmniejszyć dawkę, a jeśli będzie szkodzić to proszę odstawić.

  9. marcin

   Co sądzicie o połączeniu odżywki SAW i Bombshell? Czy jest to dobre połączenie? Zależy mi głównie na wytrzymałości mięśni ponieważ trenuję pod kątem zwiększenia ilości powtórzeń w pompkach 🙂

   1. Jakub Kola

    Dadzą radę spokojnie 😉

  10. Kate

   Witam, ćwiczę 5 razy w tygodniu, do tej pory nie bralam żadnych wspomagaczy, a chciałam zacząć brać coś przed treningami by były efektywniejsze, dodatkowo spalajace tluszcz, proszę o polecenie przedtreningowki i spalacza tłuszczu dla kobiety, dodam że mam niedoczynnosc tarczycy

   1. Jakub Kola

    Witam, w Pani przypadku poleciłbym tylko jeden produkt, a konkretniej mówiąc spalacz. Niestety przez tarczycę niewskazane są silne stymulanty, więc dobierzemy środek bez nich.

    https://www.muscle-zone.pl/spalacze-tluszczu/lipo-6-black-usa-120-kaps

    w ilości 2 kapsułek 2 razy dziennie, Jedna porcja (2 kapsułki) po śniadaniu, druga porcja (2 kapsułki) 30-60 minut przed treningiem.
    w dzień bez treningu jedna porcja (2 kapsułki) po śniadaniu.

    Pozdrawiam

  11. Anonim

   Siema, od dłuższego czasu poszukuje przedtreningowki (średniej mocy). Trenuje gimnastykę sportowa. Ktoś może coś polecić. Zależy mi na wytrzymałości i sile.

   1. Jakub Kola

    Jeśli chodzi o wytrzymałość to zdecydowanie polecam: https://www.muscle-zone.pl/adaptogeny/peak-o2-120g + kofeina np: https://www.muscle-zone.pl/umysl-i-koncentracja/caffeine-power-60-kaps

    Będzie to bardzo dobre połączenie.
    Pozdrawiam

  12. Grzegorz

   Witam czy mogę AAKG łączyć z przed treningową np.BLACK BLOOD.I prosze o podanie dobrego spalacza tkanki tłuszczowej.
   Z góry wielkie dzięki.

  13. Mariusz

   Witam.Mam 52 lata jestem na redukcji 3 miesiące brałem bad asa srednio na mnie działał,prosze mi doradzić czy moge brać bombshell i w jakich dawkach.Pozdrawiam

   1. Jakub Kola

    Witamy, bombshel został wycofany z produkcji…

    1. Marcin

     Witam chciałbym zmienić przedtreningówkę na Olimp Knockout 2.0 lub USN B4 bomb i tu moje pytanie czy zawierają one Dmaa? Nie znalazłem tego w składzie ale może przeoczyłem także proszę o potwierdzenie. Mam 27 lat. Wcześniej stosowałem Super pump max.

     1. Jakub Kola

      Nie zawierają DMAA.

      1. dawid

       Zostało w obiegu jeszcze coś z DMAA czy tylko ciemna strefa ?

  14. Sebastian

   Witam mam 45 lat i od 5 lat ćwiczę boks amatorsko oraz biegam ….Proszę o poradę w sprawie odżywek …widziałem ostatnio u Państwa na stronie ranking kreatyn/o tej myślałem OROTINE PLUS/ i nad tym się zastanawiałem do tego Mesomorph…/siła/+ Vitargo – Vitargo Carboloader 2000g lub Vitargo electro-energy po bieganiu i w trakcie treningu??Zastanawia mnie czy po tej kreatynie nie naciągnę wody i będą kłopoty z bieganiem??? Ponadto bardziej mi zależy na sile NIŻ na masie…..

   1. Jakub Kola

    Nie powinno być problemu to ciągnięcie wody to efekt mocno indywidualny i jest związany głównie z monohydratem kreatyny.

    1. Sebastian

     A co PAN by mi od siebie doradził ….gdyby miał PAN mi coś wybrać (jakiś zestaw siła+uzupełniacze przed i po ?? boksie oraz biegi???) z góry dzięki za odpowiedź…..pozdrawaiam

     1. Sebastian

      i proszę wziąść mój wiek pod uwagę aby pikawa mi nie siadła…. pozdrawiam Sebastian

  15. Karol

   Witam jestem informatykiem często pracuje w nocy i szukam czegoś na zwiększenie koncentracji oraz zwieszenie wytrzymałości. Co by Pan polecił. Wiem ze są jakieś leki/odzywki „Nootropy” czy macie coś państwo z tej rodziny produktów?

  Dodaj komentarz

  Wymagane pola są zaznaczone *