VasoMax: nowa formuła pompująca, stim-free!

Jakub Kola

Performax zalicza ostatnio dobrą passę wypuszczając produkty, które okazują się hitem jak np. nową wersję popularnej przedtreningówki HyperMax XT lub wspierającego procesy anaboliczne – PowerMax XT. Dokładnie sprawdziliśmy i bezgranicznie pokochaliśmy HyperMax XT, a teraz skupiamy się na nowej formule pompującej, pozbawionej stymulantów, którą Performax planuje w najbliższym czasie wprowadzić na rynek. VasoMax

Zapowiadany już w kwietniu 2016, VasoMax, był reklamowany jako "stim-free", produkt gwarantujący maksymalne skupienie i potężną pompę, przeznaczony dla osób wrażliwych na stymulanty oraz tych, które trenują w późniejszych godzinach. I tak o to, po kilku miesiącach oczekiwań, Performax prezentuje nam etykietę swojego nowego produktu.
Perfomax jak zwykle trzyma poziom, formuła VasoMax jest innowacyjna i zawiera kilka unikalnych składników. Zarówno ten jak i pozostałe produkty tej firmy na pewno warto przetestować. Pojawia się tylko pytanie – skąd brać na to kasę!
Odpowiedź jest prosta! Polecamy na bieżąco śledzić nasze promocje.

Składniki VasoMax

Skład VasoMax można roboczo podzielić na dwie części. W początku etykiety mamy przejrzyście wypisane składniki z informacją odnośnie ich dozowania, część druga natomiast jest swego rodzaju tajemniczą mieszanką, która zawiera w sobie substancje typowe dla środków pobudzających i podnoszących koncentrację. Wydaje nam się jednak, że najbardziej zaintrygowani będziecie totalnie nowym składnikiem, który opisujemy jako drugi na liście poniżej!

  • HydroMax™ (3,000mg)

Są dwie drogi, aby wywołać maksymalną pompę za pomocą przedtreningówki wolnej od stymulantów… wrzucenie tlenku azotu na najwyższe obroty przy użyciu L-cytruliny/azotanów lub ekstremalnego nawilżenia mięśni wodą za pomocą glicerolu. Twórcy nowej formuły VasoMax wybrali bramkę nr 2. Na pierwszy ogień rzucili mocną dawkę, 3 gramy, glicerolu o dużej plastyczności - Hydromax™.

Ta forma glicerolu jest znacznie lepsza niż monostearynian gliceryny (GMS), ponieważ Hydromax ™ składa się w 65% z glicerolu, podczas gdy GMS w najwyżej 25%, przy czym pozostała część to nasycone kwasy tłuszczowe. To zasadniczo zmienia mięśnie szkieletowe w gąbki, które pochłaniają mnóstwo dodatkowej wody. To z kolei, tworzy stan "hipernawodnienia", co skutkuje większą wytrzymałością i generuje pompę, o której mówiliśmy wcześniej.
Pamiętajcie, aby w trakcie używania VasoMax pić dużo wody (absolutne minimum to 500 ml) – tylko wtedy wyciągniecie z tej przedtreningówki 100% jej możliwości.

  • MaxNOx™ (810mg)

Nic Ci nie mówi ta nazwa? To może być tylko pozorna zmyłka spowodowana znakiem towarowym , bowiem jeśli korzystałeś kiedyś iForce’s Hemavo2 Max, azotan potasu jest Ci dobrze znany. Wojny o prawa do wykorzystania azotanu potasu trwają nadal, a ThermoLife Rona Kramera wprowadziło opatentowaną wersję tego popularnego składnika.

Kochamy azotany na ich zdolność do znacznego rozszerzania naczyń krwionośnych i zwiększenia produkcji tlenku azotu w organizmie. Ponadto, azotany obniżają również ciśnienia krwi, i chronią przed dysfunkcją śródbłonka dzięki zwiększonej ilości N.O.

Kolejną niesamowitą korzyścią płynącą z suplementacji azotanów jest ich wpływ na wyniki sportowe. Badania wykazały, że spożywanie azotanów przed treningiem zwiększa pułap tlenowy oraz działa pozytywnie na wzrost efektywności energetycznej. W uproszczeniu, sprawia, że organizm pracuje wydajniej, wykorzystując mniej tlenu niż zazwyczaj, aby wykonać tę samą ilość pracy o wysokiej intensywności! (badania, badania)

Jedynym minusem jest to, że azotany muszą być podane na około 45-60 minut przed treningiem, aby mogły dokonywać cudów w czasie jego trwania. Zwróćcie więc uwagę na to, że trzeba je zażyć nieco wcześniej niż typową przedtreningówkę.

  • GSNO (10mg)

Ponownie nie brzmi znajomo? Nic dziwnego. Ten środek jest debiutantem w świecie przedtreningowek stim-free. GSNO to skrót od S-Nitrosogluthione. Jest to pochodna glutationu i uczestniczy w procesach związanych z produkcją i transportem tlenku azotu w organizmie.

Performax Labs po raz kolejny przedstawia nam nowy składnik suplementów oddziałujących na tlenek azotu. Zasadniczo GSNO jest jednym z wielu związków uczestniczących w wytwarzaniu tlenku azotu w ciele. Zajmie to prawdopodobnie cały, odrębny artykuł, aby wyjaśnić, jak to jeden związek pasuje do całego łańcucha reakcji zaangażowanych w produkcję N.O. w organizmie. GSNO pełni w tym skomplikowanym procesie bardzo ważną rolę.

  • VasoMax Pump and Focus (350mg)

- Alpha GPC

Mieszanka zawarta w VasoMax, która ma wspomagać koncentrację na pierwszym planie ma najbardziej efektywną, biologiczną formę choliny - Alpha GPC. Badania kliniczne z zastosowaniem tej wysokiej jakości choliny wykazały znaczną poprawę koncentracji i samopoczucia, a ponadto znacznie silniejsze czucie „umysł-mięsień". Poza tym zanotowano: zwiększenie siły, poprawę wytrzymałości i podniesiony poziom hormonu wzrostu (GH) po treningu. (1, 2, 3)

Natomiast inne badania, wykazały znaczne podniesienie wytrzymałości, ale przy olbrzymiej dawce – 600mg! Ponieważ mieszanka "Pump i Focus" jest w dawce 350 mg, samego Alpha GPC mamy tutaj za pewne nie więcej niż 250 mg, więc nie oczekujmy niezwykłych efektów w kwestii zwiększenia wytrzymałości, ale poprawa koncentracji będzie na pewno bardzo wyraźna.

- Selaginella Tamariscina (20% Amentoflavone)

Po długim okresie zapomnienia, Amentoflavone, otrzepuje się z kurzu i wracam do gry. Pochodzący z chińskiej rośliny Selaginella Tamariscina, Amentoflavone jest inhibitorem PDE (phosphodiesterase) oraz hamuje degradację cAMP i cGMP w ciele (badanie).

Jednym z istotnych i najbardziej rozpoznawalnych inhibitorów PDE jest Viagra i podobnie jak pozostałe inhibitory PDE działa ona zadziwiająco dobrze na zwiększenie ukrwienia organizmu, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie- do pompy i maksymalnej wydajności podczas treningu.
Należy również pamiętać, że Amentoflawone wzmacnia skurcze mięśni poprzez zwiększenie ilości wapnia transportowanego do komórek mięśniowych, co prowadzi do wzrostu wytrzymałości podczas treningu. Ponadto, amentoflawon zwiększa koncentrację, poprawia nastrój, oraz wzmaga proces spalanie tłuszczu. (1, 2, 3)

- Rutaecarpine 98%

Rutaekarpina jest alkaloidem pochodzącym z niedojrzałych owoców Evodia rutaecarpa. Jest to kolejny, rzadko spotykany składnik przedtreningówek z półki stim-free. Może być przydatny, zwłaszcza, gdy jest stosowany w połączeniu ze środkami pobudzającymi. Rutaekarpina pomaga organizmowi "oczyścić się" z kofeiny poprzez zwiększenie szybkości metabolizowania jej przez organizm. Podobnie wpływa też w przypadku innych substancji, takich jak: ksantyny, teobromina i teofilina.
Rutaekarpina została uwzględniona w składzie VasoMax przede wszystkim ze względu na swoje działanie zmniejszające napięcie naczyniowe (badanie). Dzięki temu żyły rozszerzają się, krew sprawniej przepływa i wzrasta poziom NO.

- Hupercyna A

Hupercyna A to alkaloid pochodzenia roślinnego posiadający zdolność przenikania bariery krew-mózg , będący katalizatorem ujemnym rozkładu acetylocholiny, usprawniającym przewodnictwo nerwowe i mającym znaczący wpływ na koncentrację, kojarzenie i zapamiętywanie. Pomaga łagodzić skutki stresu tlenowego, zapobiega depresjom oraz wykazuje właściwości neuroprotekcyjne poprawiające samopoczucie. W suplementacji sportowej zalecana w okresie przedtreningowym, przedwysiłkowym oraz w trakcie trwania wysiłku, w celu poprawy koncentracji jako składnik zaawansowanych stacków kreatynowych, no-boosterów oraz w postaci preparatów ziołowych poprawiających nastrój.

- Witamina C

Niedobór tej witaminy i zaburzony proces syntezy kolagenu (szkorbut) prowadzi do samoistnych krwawień (uszkodzenia naczyń krwionośnych), bólów mięśni, stawów i kości, patologicznych złamań, zapalenia dziąseł i wypadania zębów. A jak wiadomo maksymalna pompa mięśniowa potrzebuje zdrowych i silnych naczyń krwionośnych. Ponadto witamina C pozwala zwalaczać wolne rodniki.

performax-labs

VasoMax prezentuje bardzo ciekawy dość innowacyjny skład. Postanowiliśmy jako jedni z pierwszych w naszym kraju wprowadzić go do dystrybucji. Staramy się być zawsze krok przed konkurencją i cieszyć się z zadowolenia naszych klientów!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *