Witaminy koenzymatyczne – najwyższa biodostępność

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, czym są witaminy koenzymatyczne, najpierw należy sobie odpowiedzieć czym są witaminy, o których słyszymy praktycznie na każdym kroku. Witaminy są to substancje, które należy dostarczyć do organizmu, bowiem człowiek sam ich nie wytwarza, a ich zadaniem jest prawidłowe funkcjonowanie organizmu na wszelkich płaszczyznach. Witaminy z formy nieaktywnej muszą w organizmie zostać przekształcone w formy aktywne, które nazywają się koenzymami i stąd też określenie witaminy koenzymatyczne. U większości osób proces przemiany przebiega prawidłowo.

Jeśli jednak organizm jest osłabiony, zmęczony, a w diecie brakuje niezbędnych składników odżywczych, wówczas zaczynają się problemy związane z nieumiejętnym przekształcaniem witamin. Konieczne jest więc przyjmowanie ich w formie właśnie koenzymatycznej. Te cechują się najwyższą biodostępnością i nie muszą być przekształcane, bowiem działają od razu.

Działanie witamin koenzymatycznych

A na co działają? Tak naprawdę na to, za co odpowiada dana witamina, ale w zdecydowanie szybszej i lepszej formie. Zażywając więc odpowiednią witaminę koenzymatyczną, działamy zgodnie z jej wykorzystaniem.

Dawkowanie

Dawkowanie uzależnione jest od tego, z jaką witaminą mamy do czynienia i jaki produkt kupujemy. Podstawą jest dostosować się do zaleceń producenta i przyjmować taką ich ilość, jaka określona jest na ulotce.

Niedobory i nadmiar

W zależności od danej witaminy, zarówno ich małe ilości, jak również i zbyt duże, co jednak zdarza się dużo rzadziej prowadzą do określonych objawów, które wpływają na niewłaściwe funkcjonowanie organizmu. W przypadku niepokojących objawów, warto zbadać poziom witamin i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Polecany produkt

Polecanym produktem jest na pewno bioaktywna postać witaminy B6 - P5P. Ta witamina uczestniczy w syntezie neurotrasmiterów, wiec jej zażywanie będzie poprawiać nastrój, skupienie, podnosić motywację i ogólne zadowolenie z życia. P5P będzie również wpływać pozytywnie na bezsenność oraz chronić układ krążenia.

Tagi: koenzymy, witaminy koenzymatyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *