Popularne artykuły

Witaminy liposomalne – bezpośrednie wsparcie organizmu
Opened drug capsule medicine business concept. DNA gene therapy blue medicament prebiotic probiotic ball health care cure illness. Antibiotic vitamin medical nutrition low poly vector illustration
Badania suplementów

Witaminy liposomalne – bezpośrednie wsparcie organizmu 

Nasza niewłaściwa dieta, szybki tryb życia i ciągły stres sprawiają, że nie dostarczamy organizmowi cennych wartości odżywczych, które mają niezwykle ważny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wedle przeprowadzonych badań, połowa społeczeństwa wykazuje braki w podstawowych witaminach i minerałach. Co więcej, okazuje się, że biodostępność i przyswajalność witamin jest coraz mniejsza, a organizm wydala je zupełnie nie korzystając z ich dobrodziejstw dla organizmu. I tutaj na pomoc przychodzą formuły liposomalne, które mogą okazać się zbawienne, jeśli chodzi o pełne wykorzystanie możliwości witaminowych.

Liposomy łatwiej łączą się z komórkami, a wchłaniają się dopiero na poziomie jelita, nie tracąc przy tym cennych wartości. Dodatkowo także przenikają one przez ściany naczyń krwionośnych, w ten sposób trafiając bezpośrednio tam, gdzie są najbardziej potrzebne i niezbędne. Formuły liposomalne są lepsze, niż tradycyjne proszki, leki, kapsułki, a nawet i wlewy dożylne. Jeśli chcemy zwiększyć więc stężenie danej witaminy w organizmie lub też konkretnego składnika, powinniśmy przyjąć go w formie liposomalnej.

Działanie

Formuły liposomalne działają nie tylko zdecydowanie bardziej korzystanie, bowiem mają większe stężenie, są bardziej przyswajalne, ale do tego także nie powodują wielu skutków ubocznych, jak w przypadku zwykłych witamin. Dla przykładu: witamina C może powodować podrażnienia, czy nadkwasotę. Zażywając ją w formie liposomalnej takich objawów mieć nie będziemy. Co więcej, na rynku dostępne są kompleksy kilku witamin razem w formie liposomalnej, co sprawia, że możemy zamiast kilku sztuk zażywać jedną, a ich działanie i tak będzie większe, niż w przypadku zwykłych witamin.

  Bardzo dużym powodzeniem cieszą się witaminy A,D,E i K, które tworzą jedność liposomalną w jednym preparacie. Zażywając jedną tabletkę wpływamy jednocześnie na działanie na wszystkie z funkcji każdej witaminy z osobna. I tak A – wpływa na wzrok, odporność, na zdrowie i na wygląd skóry, D – wpływa na układ immunologiczny, na absorpcję wapnia i fosforu do krwi, zębów i do kości, E – chroni przed działaniem wolnych rodników, a K – wzmacnia nasze kości i cały układ ruchu.

  Dawkowanie

  Dawkowanie zależne jest od tego, jaką witaminę wybierzemy. Na pewno w przypadku formuł liposomalnych te dawki są zdecydowanie mniejsze, niż tradycyjnych preparatów, jednak ich ilość jest uzależniona od konkretnego produktu. Należy więc stosować się do zaleceń producenta.

  Niedobory i nadmiar

  Niedobór i nadmiar, a także pojawiające się objawy i skutki związane są z poszczególnymi witaminami, minerałami lub też składnikami odżywczymi, których brakuje lub których jest w nadmiarze.

  Polecany produkt

   Wachlarz produktów liposomalnych jest bardzo szeroki. Jedną z najbardziej popularnych witamin, jest witamina D i dołączana do niej często witamina K2. Niestety, nie zawsze wchłaniają się one tak dobrze, jak powinny. Warto wtedy zastosować te witaminy w formie liposomalnej i jeszcze lepiej wesprzeć organizm!

    

   Powiązane artykuły

   Dodaj komentarz

   Wymagane pola są zaznaczone *