Witaminy liposomalne – bezpośrednie wsparcie organizmu

Nasza niewłaściwa dieta, szybki tryb życia i ciągły stres sprawiają, że nie dostarczamy organizmowi cennych wartości odżywczych, które mają niezwykle ważny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Wedle przeprowadzonych badań, połowa społeczeństwa wykazuje braki w podstawowych witaminach i minerałach. Co więcej, okazuje się, że biodostępność i przyswajalność witamin jest coraz mniejsza, a organizm wydala je zupełnie nie korzystając z ich dobrodziejstw dla organizmu. I tutaj na pomoc przychodzą formuły liposomalne, które mogą okazać się zbawienne, jeśli chodzi o pełne wykorzystanie możliwości witaminowych.

Liposomy łatwiej łączą się z komórkami, a wchłaniają się dopiero na poziomie jelita, nie tracąc przy tym cennych wartości. Dodatkowo także przenikają one przez ściany naczyń krwionośnych, w ten sposób trafiając bezpośrednio tam, gdzie są najbardziej potrzebne i niezbędne. Formuły liposomalne są lepsze, niż tradycyjne proszki, leki, kapsułki, a nawet i wlewy dożylne. Jeśli chcemy zwiększyć więc stężenie danej witaminy w organizmie lub też konkretnego składnika, powinniśmy przyjąć go w formie liposomalnej.

Działanie

Formuły liposomalne działają nie tylko zdecydowanie bardziej korzystanie, bowiem mają większe stężenie, są bardziej przyswajalne, ale do tego także nie powodują wielu skutków ubocznych, jak w przypadku zwykłych witamin. Dla przykładu: witamina C może powodować podrażnienia, czy nadkwasotę. Zażywając ją w formie liposomalnej takich objawów mieć nie będziemy. Co więcej, na rynku dostępne są kompleksy kilku witamin razem w formie liposomalnej, co sprawia, że możemy zamiast kilku sztuk zażywać jedną, a ich działanie i tak będzie większe, niż w przypadku zwykłych witamin.

Bardzo dużym powodzeniem cieszą się witaminy A,D,E i K, które tworzą jedność liposomalną w jednym preparacie. Zażywając jedną tabletkę wpływamy jednocześnie na działanie na wszystkie z funkcji każdej witaminy z osobna. I tak A – wpływa na wzrok, odporność, na zdrowie i na wygląd skóry, D – wpływa na układ immunologiczny, na absorpcję wapnia i fosforu do krwi, zębów i do kości, E – chroni przed działaniem wolnych rodników, a K – wzmacnia nasze kości i cały układ ruchu.

Dawkowanie

Dawkowanie zależne jest od tego, jaką witaminę wybierzemy. Na pewno w przypadku formuł liposomalnych te dawki są zdecydowanie mniejsze, niż tradycyjnych preparatów, jednak ich ilość jest uzależniona od konkretnego produktu. Należy więc stosować się do zaleceń producenta.

Niedobory i nadmiar

Niedobór i nadmiar, a także pojawiające się objawy i skutki związane są z poszczególnymi witaminami, minerałami lub też składnikami odżywczymi, których brakuje lub których jest w nadmiarze.

Polecany produkt

Wachlarz produktów liposomalnych jest bardzo szeroki. Jedną z najbardziej popularnych witamin, jest witamina D i dołączana do niej często witamina K2. Niestety, nie zawsze wchłaniają się one tak dobrze, jak powinny. Warto wtedy zastosować te witaminy w formie liposomalnej i jeszcze lepiej wesprzeć organizm!

 

Tagi: liposomy, witaminy liposomalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *