0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Mega EPA/DHA Mega EPA/DHA 120 kaps.
Life Extension
109,00 zł

Mega EPA/DHA 120 kaps.

5 (1 opinii)

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Bez GMO
109,00 zł z VAT
1,82 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu
  • Promuje prawidłowe funkcje kognitywne
  • Wysoka zawartość kwasów omega-3
  • Wspomaga prawidłowe widzenie
  • Idealne proporcje EPA / DHA

Life Extension Mega EPA/DHA to suplement diety w skład którego wchodzi idealnie zbilansowana, odpowiednio wysoka dawka kwasów rodzaju omega-3: EPA (720 mg) i DHA (480 mg). Zostały one wyizolowane z najwyższej jakości oleju rybnego, poddanemu destylacji molekularnej. To jedyny proces technologiczny, który gwarantuje stuprocentową skuteczność w usuwaniu z surowca metali, PCB i innych toksycznych substancji. Dzięki temu końcowy produkt charakteryzuje się najwyższą czystością, jest nietoksyczny i bezpieczny dla organizmu.

Preparat jest rekomendowany w ramach ogólnej profilaktyki prozdrowotnej. EPA i DHA pełnią w organizmie szereg istotnych funkcji: są prekursorami ważnych bioaktywnych mediatorów, odpowiadają za prawidłowe działanie układu nerwowego, wpływają na pracę serca i sprzyjają ochronie przed schorzeniami układu krążenia. Są niezbędne dla utrzymania optymalnej kondycji ciała i sprawności umysłowej.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Polecam wśród różnych dostępnych epa/dha w takiej cenie :)
31/07/2018 Iwona

EPA i DHA, czyli kwas eikozapentaenowy i kwas dokozaheksaenowy, to organiczne związki z grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NKKT). Specyficzna budowa chemiczna sprawia, że określa się je mianem długołańcuchowych kwasów tłuszczowych typu omega-3. W organizmie EPA pełni rolę prekursora DHA, jednak syntetyzowane ilości są zbyt małe, by w pełni zaspokoić potrzeby ustrojowe.

EPA i DHA mają istotny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. DHA pełni głównie funkcje budulcowe – wchodzi w skład struktury fosfolipidów błon komórkowych i kieruje wewnątrzkomórkowymi procesami metabolicznymi. Stanowi istotną część kwasów obecnych w mózgu i siatkówce oka, duże jego ilości są zmagazynowane w sercu. EPA odpowiada przede wszystkim za wytwarzanie eikozanoidów – hormonów tkankowych, które regulują wzrost komórek, aktywność mięśni, proces krzepnięcia krwi oraz syntezę rozmaitych hormonów i neuromediatorów.

EPA/DHA dla układu sercowo-naczyniowego
W licznych badaniach naukowych dowiedziono, że istnieje ścisła korelacja pomiędzy spożyciem kwasów omega-3 a ryzykiem rozwoju chorób serca i układu krążenia. Przyjmuje się, że kwasy omega-3 mogą zmniejszyć śmiertelność u pacjentów po przebytym zawale mięśnia sercowego oraz obniżają ryzyko nagłej śmierci sercowej.

Wzbogacenie diety o kwasy omega-3 może korzystnie wpłynąć na profil lipidowy. Przyczynia się bowiem do zmniejszenia stężenie trójglicerydów i niekorzystnej frakcji cholesterolu LDL, a jednocześnie sprzyja podniesieniu poziomu „dobrego” cholesterolu HDL.

Kwasy EPA i DHA mogą działać przeciwzakrzepowo. Sprzyjają hamowaniu agregacji (zlepianie się) płytek krwi, przyczyniają się do szybszego rozpadu fibryny, a w konsekwencji mają swój udział w zapobieganiu powstawaniu groźnych dla zdrowia skrzepów i zatorów.

Kwasy omega-3 mogą chronić przed zaburzeniami rytmu serca. Wywierają wpływ na podjednostki tworzące sodowe i wapniowe kanały jonowe prowadząc do zmniejszenia aktywności komórek budujących mięsień sercowy (kardiomiocytów). Dzięki temu zostaje ograniczona ilość anormalnych i nieregularnych skurczów serca.

Kwasy omega-3 mogą korzystnie modulować ciśnienie krwi. Przyczyniają się do zmiany kompozycji kwasów tłuszczowych w błonach komórkowych oraz ilości ATP uwalnianej z komórek śródbłonka naczyń, a także promują obniżenie stężenia noradrenaliny w osoczu. Wszystkie te czynniki są ważne w zapobieganiu nadmiernemu wzrostowi ciśnienia.

EPA/DHA dla układu nerwowego
W licznych badaniach eksperymentalnych i klinicznych udowodniono, że kwasy omega-3 są niezbędne dla zdrowia neurologicznego i dobrego samopoczucia psychicznego. Podczas gdy DHA odpowiada głównie za utrzymanie prawidłowej struktury mózgu, EPA może wpływać na nastrój.

DHA stymuluje wzrost i rozwój neuronów. Sprawia, że komórki nerwowe są bardziej rozgałęzione i elastyczne, dzięki czemu mogą lepiej sprawować przeznaczone im funkcje. Jako budulec i modulator błon komórkowych DHA odpowiada za prawidłową sygnalizację komórkową. Takie działanie może przekładać się na sprawność umysłową – dobrą pamięć, logiczne myślenie, szybkość przetwarzania informacji i zdolność kojarzenia faktów.

Naukowcy twierdzą, że istnieje ścisły związek pomiędzy depresją a niewystarczającą ilością EPA w diecie. W wielu randomizowanych, kontrolowanych placebo badaniach wykazano, że uzupełnienie diety pacjentów chorujących na depresję o kwasy omega-3, a zwłaszcza EPA, przyczyniło się do złagodzenia symptomów choroby i ograniczyło częstotliwość występowania epizodów depresyjnych.

Zarówno DHA jak i EPA wspierają ochronę przed spadkiem funkcji poznawczych i przyczyniają się do obniżenia ryzyka rozwoju chorób neurodegeneracyjnych. Z badań wynika, że osoby z niskim poziomem DHA i EPA w neuronach hipokampa wypadały dużo gorzej w testach poznawczych i częściej diagnozowano u nich chorobę Alzheimera. Z kolei uzupełnienie diety o kwasy omega-3 przekładało się na poprawę pamięci i wzmocnienie funkcji kognitywnych u wszystkich badanych osób.

EPA/DHA w profilaktyce chorób cywilizacyjnych
Kwasy omega-3 mogą zapobiegać rozmaitym chorobom cywilizacyjnym, zwłaszcza indukowanym szkodliwym wpływem wolnych rodników i przewlekłym stanem zapalnym. Niwelują stres oksydacyjny, chronią komórki uszkodzeniami powstałymi na skutek działania reaktywnych form tlenu. Pochodzące z EPA eikozanoidy (prostaglandyny, tromboksan i leukotrieny) regulują przebieg i intensywność reakcji zapalnych w organizmie.

Podsumowując, Mega EPA/DHA to najlepszy sposób na uzupełnienie diety o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Szczególnie polecany osobom, które spożywają mało ryb, będących naturalnym źródłem kwasów omega-3.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (1)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby