0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Optimal Krill Oil Optimal Krill Oil 60 kaps.
Seeking Health
259,00 zł

Optimal Krill Oil 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 253,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g

Jako alternatywę polecamy:

Diamond Fish Oil D3 & K2 30 kaps.
Diamond Fish Oil D3 & K2 30 kaps.
Apollo's Hegemony
29,00 zł
259,00 zł z VAT
8,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Najwyższej jakości olej z kryla, z dodatkiem astaksantyny
  • Wspomaga procesy antyoksydacyjne organizmu
  • Wspomaga odpowiedź antyzapalną
  • Poprawia regeneracje mięśniową
  • Wysoka zawartość fosfolipidów
  • Wspiera układ krwionośny
  • Wspiera procesy myślowe
  • Działa neuroprotekcyjnie

Seeking Health Optimal Krill Oil to suplement diety dostarczający 880 miligramów optymalnie wyekstrahowanego oleju z kryla na porcję, z dodatkiem naturalnej astaksantyny z ekstraktu alg. Jest to doskonała propozycja dla osób szukających uzupełnienia stałej suplementacji profilaktycznej.

Na skład produktu zawierają się:
Olej z kryla
to wyekstrahowany, skoncentrowany tłuszcz pochodzący od gatunku Euphuaisiacea, znanego bardziej, jako Kryl. W produkcie uzyskano go metodą zimnej ekstrakcji, co pozytywnie świadczy o zachowaniu najważniejszych cech frakcji tłuszczowej (brak nadmiernej temperatury sprzyja niwelacji procesów oksydacyjnych tłuszczu, oraz jego degradacji).

Wyjątkowość oleju z kryla polega na rodzaju wiązania kwasów tłuszczowych. Gdy w typowych produktach dostarczających zdrowych frakcji tłuszczowych, kwasy te są głównie w postaci trójglicerydów, w oleju krylowym występują w postaci fosfolipidów w ilości dochodzącej do 50% całości tłuszczu, co korzystnie wpływa na jego bioaktywność oraz kinetykę przyswajania. Dostarcza dużej ilości kwasów eikozapentaenowego (EPA) oraz dokozaheksaenowego (DHA). Sam olej z kryla zawiera również inne bioaktywne związki, głownie astaksantynę, oraz witaminę E.

Badania wskazują, ze olej z kryla jest najlepiej absorbowaną formą frakcji tłuszczowych, w porównaniu z olejami rybami i jego etylowymi estrami (33% lepsza przyswajalność w porównaniu z typowym olejem rybim, oraz 68% lepsza przyswajalność w porównaniu z etyloestrami)

Neuroprotekcyjne właściwości oleju z kryla stwierdzane są przez zawartość kwasów DHA związanych w postaci fosfolipidów. Badania wskazują na wyraźne własności antyoksydacyjne w stosunku do mózgu. Warto wspomnieć, ze efekt ten jest uznawany za wyraźniejszy, w porównaniu z olejem rybim.

Olej z kryla wykazuje również inne pozytywne właściwości w odniesieniu do układu nerwowego. Wskazano wsparcie procesów myślowych i kognitywnych (przez synergistycznie działanie DHA, EPA, fosfatydylocholiny oraz astaksantyny), oraz obniżanie bólów miesiączkowych (ponownie wykazano tutaj przewagę oleju krylowego nad rybim. Ten drugi zmniejszał jedynie fizyczny ból menstruacyjny, gdzie olej z kryla działał również na objawy neurologiczne, takie jak stres; mechanizm opierał się na rywalizowaniu z kwasem arachidonowym, co w rezultacie powodowało mniejsze wytwarzanie prozapalnych prostaglandyn).

Olej z kryla znajduje również zastosowanie we wsparciu układu krążenia. Profilaktyczna suplementacja może zapobiegać nadmiernej hipertrofii wentrykularnej (przerostu komory serca). Poprawia tez ogólny lipidogram krwi; zwiększa poziom HDL, obniża poziom LDL, całkowitego cholesterolu, oraz trójglicerydów.

Wykazano również pozytywny wpływ suplementacji w przypadkach artretyzmu. W wyniku interwencyjnego stosowania oleju, poprawiono wskaźniki związane z tą chorobą (między innymi indeks WOMAC)

Tłuszcze z kryla są również wiązane z poprawą ustroju układu trawiennego. Wskazano zmniejszoną lipogenezę w wątrobie, oraz wspomaganie efektu ochronnego wobec stanów zapalnych jelit.

Astaksantyna występuje w produkcie, jako składnik dopełniający efektywne działanie oleju krylowego. Wykazano wybitne właściwości antyoksydacyjne jak i wsparcie swoistych mechanizmów antyoksydacyjnych organizmu - zwiększona aktywacja protein uczestniczących w proliferacji neuronowych komórek prekursorowych; głównie Rex1. Zwiększa tez akumulacje DAF-16, co mechanizmem sprzężenia zwrotnego inhibituje sygnalizowanie insulina/IGF, które potencjalnie jest odpowiedzialne za starzenie się komórek.

Astaksantyna pozytywnie wpływa na ciśnienie krwi, regulując metabolizm tlenku azotu, działając przeciwzapalnie w stosunku do tkanki nabłonkowej jelita, oraz poprawiając ogół lipidogramu organizmu.

Wskazano również na poprawienie mechanizmów związanych z metabolizmem glukozy; zmniejszenie insulinooporności oraz zmniejszenie poziomu cukru we krwi. Może mieć to znaczenie w redukcji degradacji nerek w przypadku cukrzycy.

Suplementacja astaksanytny wspomaga również odchudzanie. Zwiększa wytwarzanie adiponektyny, reguluje proces beta-oksydacji tłuszczów (ochrona enzymu CPT-1, kluczowego w tym procesie), oraz zwiększa samą intensywność oksydacji tłuszczów. Wspomaga również wydolność treningową, oraz zmniejsza urazy mięśniowe wywołane przez trening (obniża poziom markerów kinazy kreatynowej oraz aminotransferazy alaninowej).

Podsumowując, Seeking Health Optimal Krill Oil spełni oczekiwania każdego, kto poszukuje kompleksowej formuły uzupełniającej dietę w zdrowe tłuszcze. Szczególnie przydatny będzie dla ludzi chcących skupić się na profilaktyce układu krwionośnego, oraz nerwowego. Dodatek astaksantyny dopełnia zdrowotne właściwości oleju krylowego, uzupełniając produkt o silne właściwości antyoksydacyjne.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby