0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Super Omega-3 Gems Super Omega-3 Gems 100+30 softgels
Carlson Labs
109,00 zł

Super Omega-3 Gems 100+30 softgels

5 (3 opinii)

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 400g
Bez glutenu
Bez GMO
Naturalny

Jako alternatywę polecamy:

Fish Oil 1000mg 120 kaps.
Fish Oil 1000mg 120 kaps.
Apollo's Hegemony
49,00 zł
109,00 zł z VAT
1,68 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzące z wysokogatunkowego oleju z ryb norweskich
 • Dodatek witaminy E, która chroni kwasy tłuszczowe przed utlenianiem
 • Wspiera działanie układu sercowo-naczyniowego
 • Poprawia możliwości poznawcze i rozwój dzieci
 • Ułatwia zachowanie właściwej kompozycji ciała
 • Polecany kobietom w ciąży i matkom karmiącym
 • Bezsmakowe, łatwe do połknięcia kapsułki
 • Stosowany w walce z depresją i ADHD
 • Wpływa korzystnie na ostrość widzenia
 • Posiada certyfikaty IFOS™ i IGEN™
 • Pomaga wzmacniać stawy oraz kości
 • Działa przeciwzapalnie

Carlson Labs Super Omega-3 Gems to suplement diety dostarczający kwasy tłuszczowe omega-3, pochodzące z wysokiej jakości skoncentrowanego oleju z ryb zamieszkujących zimne, głębokie i nieskażone wody Norwegii. Preparat został stworzony w celu zapewnienia zdrowia i poprawnego funkcjonowania układu sercowo - naczyniowego, układu nerwowego oraz wzroku.

Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Posiadają podwójne wiązanie w pozycji 3, licząc od najdalszego atomu od grupy karboksylowej. Wyróżniamy ich 11, przy czym najbardziej istotne są dla nas trzy: kwas eikozapentaenowy (EPA), kwas dokozaheksaenowy (DHA) oraz kwas alfa-linolenowy (ALA). Ten ostatni przed wykorzystaniem przez ludzki organizm musi zostać przekształcony do dwóch poprzednich, dlatego to właśnie one są dla nas najważniejsze.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Jest to naprawdę dobra Omega. Dobry skład i stosunek EPA do DHA z dodatkiem witaminy E. Jest to suplement, który zawsze znajduje się w moim "menu" i bez którego nie wyobrażam sobie dnia. Szkoda, że rzadko dostępna.
11/01/2022 Kasia

Co ciekawe - to, jaki jest stosunek DHA do EPA w oleju rybim zależy nie tylko od gatunku ryb, ale również od ich stanu fizjologicznego, miejsca połowu czy pory roku.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) występuje bardzo powszechnie w błonach plazmatycznych całego organizmu. Jest szczególnie ważny dla mózgu, w którym stanowi nawet do 50% frakcji fosfolipidów błonowych. DHA stymuluje wzrost komórek nerwowych, sprawiając, że są bardziej wielobiegunowe, rozgałęzione i mają dłuższe wypustki. Jest ponadto podstawowym elementem składowym w tych komórkach siatkówki oka, które są odpowiedzialne za widzenie barwne i nocne.

Kwas dokozaheksaenowy stanowi też substrat dla związków o charakterze przeciwzapalnym i ochronnym dla tkanek narażonych na uszkodzenia. Co istotne, w wieku podeszłym w organizmie ludzkim obniża się aktywność enzymu wpływającego na syntezę DHA, stąd też suplementacja omega-3 u ludzi starszych również ma niebagatelne znaczenie. Ostatnie badania wykazują, że może to powodować spowolnienie rozwoju objawów demencji oraz choroby Alzheimera.

Kwas eikozapentaenowy (EPA) ma bardzo duży wpływ na układ sercowo – naczyniowy, pomagając w utrzymaniu w dobrej kondycji serca i właściwego ciśnienia krwi. Wpływa na profil lipidowy, obniżając poziom trójglicerydów. Dzięki temu, że zmniejsza krzepliwość krwi, może pomóc w walce z zakrzepicą. EPA jest też stosowany w terapiach przeciwko zaburzeniom nastroju, depresji oraz agresji i ADHD, ponieważ podobnie jak DHA ma ogromne znaczenie dla komórek budulcowych ośrodkowego układu nerwowego oraz przekazywania informacji między komórkami nerwowymi. Wykazuje także silne działanie przeciwzapalne.

Nienasycone kwasy tłuszczowe dla kobiet i dzieci
U dzieci i młodzieży dostarczanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych długołańcuchowych jest bardzo istotne ze względu na ich wpływ na rozwijający się ośrodkowy układ nerwowy, jak również na ogólny rozwój całego organizmu. Omega-3 są dodawane do pokarmów dla niemowląt by bardziej upodobnić je do mleka matki - ponieważ układ enzymatyczny małego dziecka jest niewydolny, kwasy tłuszczowe dostarczane z kobiecym pokarmem są niezbędne. Dzieci, które odżywiane są pokarmem wzbogaconym o omega-3 wyróżniają się lepszymi zdolnościami poznawczymi, mają większą ostrość widzenia i mniejsze jest u nich ryzyko wystąpienia zmian atopowych skóry oraz reakcji alergicznych.

Suplementacja kwasami omega-3 u kobiet w ciąży może redukować ryzyko wczesnego porodu i zwiększać masę ciała noworodka; wpływa też na jego właściwy rozwój. Co więcej, ponieważ kobiety ciężarne muszą bardzo uważać na to, jakie ryby spożywają (są bardziej narażone na zatrucie metalami ciężkimi), przyjmowanie przebadanego, bezpiecznego preparatu jest wskazane.

Wpływ omega-3 na układ sercowo-naczyniowy
Omega-3 poprawiają pracę serca, dzięki czemu mogą stanowić jeden z elementów profilaktyki zaburzeń układu krążenia. Przypisywana jest im zdolność do powstrzymywania migotania komór wywoływanego przez niedokrwienie. Ponadto mogą zapobiegać zatorom i zakrzepom (działają rozrzedzająco na krew i uniemożliwiają krwinkom przyklejanie się do uszkodzonych ścianek naczyń).

Omega-3 wpływają także na poziom cholesterolu. Mogą podwyższać poziom HDL (tak zwanego „dobrego cholesterolu”), a obniżać poziom LDL („złego cholesterolu”) i trójglicerydów, tym samym spowalniając tempo rozwoju miażdżycy. U osób chorujących na nadciśnienie kwasy omega-3 mogą obniżać ciśnienie krwi.

Działanie przeciwzapalne
Kwasy EPA i DHA pomagają zmniejszyć syntezę cytokin inicjujących reakcje zapalne (mogących stymulować wzrost nowotworów), prozapalnych prostaglandyn (hormonów odpowiedzialnych za takie objawy, jak obrzęk, zaczerwienienie i ból) oraz hamować syntezę endoteliny-1 (czyli ET-1, aminokwasu obecnego w patogenezie wielu chorób nerek). Wg badań suplementacja odpowiednich dawek EPA i DHA może też zmniejszać ilość prekursorów stanów zapalnych w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Nie zastępują one terapii, ale mogą w znacznym stopniu wpłynąć na jej rezultaty. Kwasy te hamują również nadmierną odpowiedź immunologiczną w chorobach bakteryjnych i wirusowych.

Omega-3 dla mocnych kości i stawów
Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą łagodzić bóle i sztywność stawów, które towarzyszą chorobom reumatycznym. Dzięki temu, że ułatwiają wchłanianie wapnia, stosuje się je zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu osteoporozy.

DHA i EPA przeciw chorobom nowotworowym
Według licznych badań u kobiet spożywających duże ilości omega-3 (czy to w postaci ryb, czy suplementów) zaobserwowano zmniejszone ryzyko wystąpienia raka macicy i piersi, u mężczyzn nowotworu prostaty, a u obu płci - raka trzustki.

Wsparcie w leczeniu depresji i nadpobudliwości psychoruchowej
Kwasy omega-3 odgrywają dużą rolę w przekazywaniu informacji między komórkami mózgu, dlatego stosuje się je jako wsparcie w leczeniu ADHD i innych zaburzeń rozwojowych. Mogą być również wykorzystywane w kuracji przeciw depresji związanej z zaburzeniami dwubiegunowymi. Szczególną rolę przypisuje się tu EPA. Co więcej, wiele produktów syntezy kwasów tłuszczowych omega-3 wpływa na regulację stanów zapalnych powiązanych z depresją (m.in. prostaglandyna E3).

Kwasy tłuszczowe omega-3 a kompozycja ciała
Istnieją przesłanki, że DHA i EPA korzystnie wpływają na kształtowanie sylwetki. Zmniejszają one ekspresję genów lipogennych, które ułatwiają organizmowi magazynowanie tkanki tłuszczowej. Zwiększają też aktywność acylotransferazy karnitynowej, która odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są przekształcane w energię. Wg badań kwasy omega-3 zmniejszają też ilość kortyzolu - hormonu stresu, którego nadmiar ułatwia odkładanie się tkanki tłuszczowej i utrudnia budowanie masy mięśniowej (przez potęgowanie katabolizmu). Nie bez znaczenia jest również wpływ na wspomniane wcześniej cytokiny prozapalne, które degradują białko w organizmie. Ograniczenie ich aktywności działa zatem dla mięśni anabolicznie.

Podsumowując, Carlson Labs Super Omega-3 Gems to suplement diety o ogromnym znaczeniu prozdrowotnym. Przyjmowanie preparatu pomoże w utrzymaniu w dobrej kondycji układu sercowo-naczyniowego, zredukuje stany zapalne i pomoże nam chronić się przed nowotworami.

Zalecany jest także kobietom w ciąży i karmiącym oraz osobom starszym. Stosować go można również jako pomoc w walce z depresją. Ponadto pozytywnie wpływa na kompozycję sylwetki, pomagając w otrzymaniu pożądanych przyrostów masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (3)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby