Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Tri-3D Omega Tri-3D Omega 90 kaps.
Now Foods
65,00 zł
Magazyn: eu

Tri-3D Omega 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 63,70 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Bez GMO
Halal

Jako alternatywę polecamy:

Fish Oil 1000mg 120 kaps.
Fish Oil 1000mg 120 kaps.
Apollo's Hegemony
49,00 zł
65,00 zł z VAT
0,72 zł / porcja
-20%
z kodem "BLACKWEEK"
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Pomaga w wyrównaniu niedoborów
  • Posiada właściwości przeciwzapalne
  • Wykazuje działanie kardioprotekcyjne
  • Redukuje ryzyko ch. cywilizacyjnych
  • Korzystnie działa na układ nerwowy
  • Wspomaga układ odpornościowy
  • Poprawia parametry lipidowe krwi
  • Reguluje gospodarkę wapnia i fosforu
  • Bierze udział w podziałach komórkowych

Now Foods Tri-3D Omega to produkt zawierający naturalny koncentrat oleju rybiego zawierający wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3: eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) oraz witaminę D3 w ilości 1000 IU (jednostek międzynarodowych) pod postacią cholekalcyferolu.

Cholekalcyferol pozytywnie wpływa na regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej, funkcjonowanie układu nerwowego, redukuje częstość występowania chorób autoimmunologicznych oraz znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu nowotworów, chorób układu krążenia i depresji.

Wiele badań naukowych udowadnia, że kwasy tłuszczowe omega-3 posiadają właściwości przeciwzapalne, wykazują działanie kardioprotekcyjne, redukują ryzyko występowania chorób cywilizacyjnych oraz wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego.

Życie w obecnych czasach i celebrowanie niewłaściwych zachowań antyzdrowotnych wiąże się z rosnącym ryzykiem zachorowań na choroby układu krążenia, otyłość, cukrzycę, nowotwory, osteoporozę czy choroby o podłożu psychicznym. Z tego powodu poszukuje się skutecznych metod leczenia i profilaktyki tych schorzeń, zarówno za pomocą leków, jak i suplementów diety.

Obiecującą, wspomagającą leczenie wyżej wymienionych stanów terapią wydaje się być uzupełnienie niedoborów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witaminy D3. Uważa się, że obie substancje mają zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. Wartościowe suplementy diety, od najlepszych producentów, mogą pomagać w standardowych terapiach, wpływając ma metabolizm, a w szczególności na regulację przemian biochemicznych organizmu.

Wielonienasycone kwasy omega-3 wpływają na regulację stężenia cytokin, których podwyższony poziom w ustroju powoduje występowanie przewlekłych stanów zapalnych, chorób autoimmunologicznych, miażdżycy i nowotworów. Dodatkowo mają pozytywny wpływ na układ krwionośny, polepszają ukrwienie mózgu i przesyłanie sygnałów nerwowych. Niwelują ryzyko arytmii serca, uczestniczą w regulacji ciśnienia tętniczego krwi oraz przywracają równowagę w zaburzeniach gospodarki cholesterolowej. Pełnią również istotną rolę w zachowaniu pełnej sprawności fizycznej i umysłowej.

Witamina D jest obecnie jedną z substancji cieszących się największym zainteresowaniem pośród badaczy. Doszukuje się związku pomiędzy jej niedoborami, a występowaniem wielu chorób oraz krótszą długością życia. Badania pokazują, że osoby mające niedobór witaminy D, charakteryzują się znacznie większym ryzykiem wystąpienia chorób cywilizacyjnych, autoimmunologicznych oraz neurodegeneracyjnych.

Z powodu, że niewiele artykułów spożywczych zawiera istotne ilości witaminy D oraz z racji niekorzystnego położenia geograficznego i niedostatku słońca, deficyty witaminy D są jednymi z najczęstszych niedoborów składników odżywczych w naszej strefie geograficznej.

Najbardziej istotne działanie witaminy D, to udział w regulacji homeostazy wapnia i fosforanów. Niedostateczne ilości witaminy D w diecie dzieci prowadzą do zaburzeń w mineralizacji kości, zmniejszaniu ich masy oraz krzywicy, a wśród dorosłych powodować mogą bóle kostne, osteomalację i osteoporozę.

Sądzi się również, że witamina D wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i immunomodulujące. Właściwości przeciwzapalne wynikają z redukowania produkcji cytokin. Witamina D posiada zdolność do aktywacji genów kodujących białka wykazujące właściwości przeciwbakteryjne. Pomaga komórki szpiku kostnego w zwalczaniu chorób autoimmunologicznych. Zaobserwowano związek między ilością ekspozycji na światło słoneczne, a występowaniem pewnych typów nowotworów. Uważa się, że witamina D wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Stwierdzono, że witamina D oddziałuje, bezpośrednio i pośrednio, na układ sercowo-naczyniowy. Wykazano, że receptor dla witaminy D występują m.in. w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych, i kardiomiocytach. Aktywny metabolit witaminy D wpływa bezpośrednio na działanie płytek krwi, układ współczulny, na procesy zapalne i układ krzepnięcia krwi. Działanie na metabolizm glukozy i gospodarkę lipidową, to jej pośrednie oddziaływanie na układ krwionośny.

Niewystarczający poziom witaminy D w organizmie może również pośrednio wpływać na ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, a w konsekwencji niewydolność serca. Wyniki badań sugerują korzystny wpływ witaminy D na układ sercowo-naczyniowy.

Podsumowując, Now Foods Tri-3D Omega to suplement diety, który jest przeznaczony dla wszystkich osób narażonych na niedobory witaminy D oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Podaż obu tych składników w standardowej diecie jest bardzo niska, a powodem jest zbyt małego spożycia tłustych ryb morskich. Deficyt witaminy D może być również spowodowany niedostateczną ekspozycją na światło słoneczne lub zaburzeniami wchłaniania. Stwierdzono mnóstwo korelacji między niedoborami witaminy D i kwasów omega-3, a zwiększonym ryzykiem wystąpienia wielu chorób.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 90 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Kalorie10-
Tłuszcz1 g1%
Witamina D3 (cholekalcyferol) (z lanoliny)25 mcg (1,000 IU)125%
Naturalny koncentrat Olej rybi1000 mg-
Kwasy tłuszczowe omega-3:
Kwas eikozapentaenowy (EPA)330 mg-
Kwas dokozaheksaenowy (DHA)220 mg-
Pozostałe składniki

Kapsułka Żelowa (Żelatyna Wołowa, Gliceryna, Woda). Zawiera ryby (sardynki, sardele, makrelę).

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

O witaminie C od dłuższego już czasu pisze i mówi się w samych superlatywach, przypisując jej szereg nietuzinkowych...

czytaj więcej

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

W świecie fitness upowszechniło się takie przekonanie, które głosi, iż posiłek potreningowy jest najważniejszym...

czytaj więcej

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Obiegowa dietetyka zazwyczaj odległa jest w swoich założeniach od dietetyki opartej na dowodach naukowych i snuje własne, niekiedy całkiem logicznie...

czytaj więcej

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Terapia żywieniowa i jej znaczenie w sporcie – jaka jest jej rola i dla kogo należy ją stosować? Terapia żywieniowa jest formą opieki zdrowotnej,...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027