0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Tri-3D Omega Tri-3D Omega 90 kaps.
Now Foods
65,00 zł

Tri-3D Omega 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 63,70 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Bez GMO
Halal
65,00 zł z VAT
0,72 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Pomaga w wyrównaniu niedoborów
  • Posiada właściwości przeciwzapalne
  • Wykazuje działanie kardioprotekcyjne
  • Redukuje ryzyko ch. cywilizacyjnych
  • Korzystnie działa na układ nerwowy
  • Wspomaga układ odpornościowy
  • Poprawia parametry lipidowe krwi
  • Reguluje gospodarkę wapnia i fosforu
  • Bierze udział w podziałach komórkowych

Now Foods Tri-3D Omega to produkt zawierający naturalny koncentrat oleju rybiego zawierający wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3: eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA) oraz witaminę D3 w ilości 1000 IU (jednostek międzynarodowych) pod postacią cholekalcyferolu.

Cholekalcyferol pozytywnie wpływa na regulację gospodarki wapniowo-fosforanowej, funkcjonowanie układu nerwowego, redukuje częstość występowania chorób autoimmunologicznych oraz znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu nowotworów, chorób układu krążenia i depresji.

Wiele badań naukowych udowadnia, że kwasy tłuszczowe omega-3 posiadają właściwości przeciwzapalne, wykazują działanie kardioprotekcyjne, redukują ryzyko występowania chorób cywilizacyjnych oraz wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i immunologicznego.

Życie w obecnych czasach i celebrowanie niewłaściwych zachowań antyzdrowotnych wiąże się z rosnącym ryzykiem zachorowań na choroby układu krążenia, otyłość, cukrzycę, nowotwory, osteoporozę czy choroby o podłożu psychicznym. Z tego powodu poszukuje się skutecznych metod leczenia i profilaktyki tych schorzeń, zarówno za pomocą leków, jak i suplementów diety.

Obiecującą, wspomagającą leczenie wyżej wymienionych stanów terapią wydaje się być uzupełnienie niedoborów wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz witaminy D3. Uważa się, że obie substancje mają zastosowanie w profilaktyce wielu chorób. Wartościowe suplementy diety, od najlepszych producentów, mogą pomagać w standardowych terapiach, wpływając ma metabolizm, a w szczególności na regulację przemian biochemicznych organizmu.

Wielonienasycone kwasy omega-3 wpływają na regulację stężenia cytokin, których podwyższony poziom w ustroju powoduje występowanie przewlekłych stanów zapalnych, chorób autoimmunologicznych, miażdżycy i nowotworów. Dodatkowo mają pozytywny wpływ na układ krwionośny, polepszają ukrwienie mózgu i przesyłanie sygnałów nerwowych. Niwelują ryzyko arytmii serca, uczestniczą w regulacji ciśnienia tętniczego krwi oraz przywracają równowagę w zaburzeniach gospodarki cholesterolowej. Pełnią również istotną rolę w zachowaniu pełnej sprawności fizycznej i umysłowej.

Witamina D jest obecnie jedną z substancji cieszących się największym zainteresowaniem pośród badaczy. Doszukuje się związku pomiędzy jej niedoborami, a występowaniem wielu chorób oraz krótszą długością życia. Badania pokazują, że osoby mające niedobór witaminy D, charakteryzują się znacznie większym ryzykiem wystąpienia chorób cywilizacyjnych, autoimmunologicznych oraz neurodegeneracyjnych.

Z powodu, że niewiele artykułów spożywczych zawiera istotne ilości witaminy D oraz z racji niekorzystnego położenia geograficznego i niedostatku słońca, deficyty witaminy D są jednymi z najczęstszych niedoborów składników odżywczych w naszej strefie geograficznej.

Najbardziej istotne działanie witaminy D, to udział w regulacji homeostazy wapnia i fosforanów. Niedostateczne ilości witaminy D w diecie dzieci prowadzą do zaburzeń w mineralizacji kości, zmniejszaniu ich masy oraz krzywicy, a wśród dorosłych powodować mogą bóle kostne, osteomalację i osteoporozę.

Sądzi się również, że witamina D wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i immunomodulujące. Właściwości przeciwzapalne wynikają z redukowania produkcji cytokin. Witamina D posiada zdolność do aktywacji genów kodujących białka wykazujące właściwości przeciwbakteryjne. Pomaga komórki szpiku kostnego w zwalczaniu chorób autoimmunologicznych. Zaobserwowano związek między ilością ekspozycji na światło słoneczne, a występowaniem pewnych typów nowotworów. Uważa się, że witamina D wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Stwierdzono, że witamina D oddziałuje, bezpośrednio i pośrednio, na układ sercowo-naczyniowy. Wykazano, że receptor dla witaminy D występują m.in. w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych, i kardiomiocytach. Aktywny metabolit witaminy D wpływa bezpośrednio na działanie płytek krwi, układ współczulny, na procesy zapalne i układ krzepnięcia krwi. Działanie na metabolizm glukozy i gospodarkę lipidową, to jej pośrednie oddziaływanie na układ krwionośny.

Niewystarczający poziom witaminy D w organizmie może również pośrednio wpływać na ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, a w konsekwencji niewydolność serca. Wyniki badań sugerują korzystny wpływ witaminy D na układ sercowo-naczyniowy.

Podsumowując, Now Foods Tri-3D Omega to suplement diety, który jest przeznaczony dla wszystkich osób narażonych na niedobory witaminy D oraz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Podaż obu tych składników w standardowej diecie jest bardzo niska, a powodem jest zbyt małego spożycia tłustych ryb morskich. Deficyt witaminy D może być również spowodowany niedostateczną ekspozycją na światło słoneczne lub zaburzeniami wchłaniania. Stwierdzono mnóstwo korelacji między niedoborami witaminy D i kwasów omega-3, a zwiększonym ryzykiem wystąpienia wielu chorób.

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz leki.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu nienasłonecznionym.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data znajduje się z boku opakowania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Składniki
w 1 kapsułcezawartość%RWS
Kalorie10-
Tłuszcz1 g1%
Witamina D3 (cholekalcyferol) (z lanoliny)25 mcg (1,000 IU)125%
Naturalny koncentrat Olej rybi1000 mg-
Kwasy tłuszczowe omega-3:
Kwas eikozapentaenowy (EPA)330 mg-
Kwas dokozaheksaenowy (DHA)220 mg-
Pozostałe składniki

Kapsułka Żelowa (Żelatyna Wołowa, Gliceryna, Woda). Zawiera ryby (sardynki, sardele, makrelę).

Informacje dodatkowe
Wielkość opakowania: 90 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby