0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Antioxidant Optimizer Antioxidant Optimizer 90 tab.
Jarrow Formulas
79,00 zł

Antioxidant Optimizer 90 tab.

od 3 sztuk tylko: 77,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin C with 70% Rose Extract 120 kaps.
Vitamin C with 70% Rose Extract 120 kaps.
MZ-STORE
36,90 zł
79,00 zł z VAT
2,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Unikalna mieszanka substancji prozdrowotnych
  • 11 naturalnych składników pochodzenia roślinnego
  • Ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym
  • Przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym
  • Wybitny potencjał antyoksydacyjny
  • Przeciwdziałanie starzeniu się
  • Zdrowie układu krwionośnego
  • Walka z wolnymi rodnikami
  • Odpowiedni dla wegetarian
  • Bez dodatku glutenu

Antioxidant Optimizer® to unikalny, wieloskładnikowy suplement diety, którego działaniem jest wszechstronne wspieranie organizmu w walce z wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym. Kombinacja naturalnych ekstraktów roślinnych oraz witaminy C zapewnia bezpieczeństwo stosowania przy optymalnej skuteczności.

Prezentowany preparat zawiera aż 11 naturalnych składników o silnych właściwościach antyoksydacyjnych:

- Witaminę C

- Gamma – tokoferol (witamina E)

- Karotenoidy: likopen i luteinę

- Kurkuminę

- Ekstrakt z liści zielonej herbaty

- Ekstrakt z korzenia imbiru

- Ekstrakt ze skórki i nasion winorośli

- Koncentrat z nasion ostropestu plamistego

- Ekstrakt z owoców oliwek

Mnogość związków aktywnych, zawartych w wymienionych elementach suplementu, wspomaga wielokierunkową ochronę zdrowia w przypadku najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych.

Stres oksydacyjny to sytuacja, w której naturalne systemy obronne organizmu nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem wytwarzanych wolnych rodników. Specjaliści wykazali korelację pomiędzy tym stanem a wieloma chorobami cywilizacyjnymi, w tym miażdżycą, chorobami układu krążenia czy nowotworami. Gromadzenie się wolnych rodników jest także łączone z procesami starzenia się organizmu.

Antyoksydanty, to związki wykazujące zdolność do neutralizowania wolnych rodników. Naukowcy wielokrotnie wykazywali, iż ich wyższe spożycie i stężenie we krwi korelowało z niższą zapadalnością na choroby cywilizacyjne. Substancje zawarte w suplemencie wykazują również inne, poza przeciwutleniającymi, zdolności wspierające zdrowie organizmu.

Likopen
Likopen jest związkiem zaliczanym do grupy karotenoidów, naturalnie występującym w owocach pomidorów. Jego główną właściwością jest silne wymiatanie wolnych rodników tlenowych. Szacuje się, iż w tej kwestii wykazuje 2 – krotnie większą wydajność niż β - karoten i aż 10 – krotne niż α – tokoferol. Wzmacnia on również działanie witaminy C oraz E.

Likopen wykazuje silne zdolności do wiązania się z błonami komórkowymi, zwiększając ich płynność, co przekłada się na większą ochronę uszkodzeniami związanymi z działaniem wolnych rodników.

Wykazano również, że ma on właściwości hamowania cyklu komórek nowotworowych, co może się przekładać na ograniczanie ich rozwoju. W wielu publikacjach naukowych opisuje się korelację stężenia likopeny we krwi z niższym prawdopodobieństwem zachorowania na raka prostaty, piersi, płuc, nowotwory układu pokarmowego oraz białaczkę.

Witamina C
Kwas askorbinowy jest aktualnie jednym z najczęściej stosowanych suplementów, ze względu na jego szerokie spektrum działania. Należy do jednych z najsilniejszych przeciwutleniaczy, sprawnie „wymiatającym” wolne rodniki. Wielu badaczy zauważyło również korelację pomiędzy niskim stężeniem witaminy C a większym prawdopodobieństwem występowania wielu zaburzeń układu nerwowego, w tym choroby Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienia rozsianego.

Gamma – tokoferol
Pod nazwą „witamina E” kryje się cała gama różnych związków, zaliczanych do grupy tokoferoli. Część z nich posiada bardzo silne właściwości przeciwutleniające, chroniąc szczególnie lipidy błon komórkowych. Wykazano również jej ochronne działanie w przypadku zachorowania na nowotwory, miażdżycę, choroby układu krwionośnego oraz schorzenia neurodegeneracyjne.

Luteina
Luteina, podobnie jak likopen, zaliczane są do naturalnych barwników roślinnych z grupy karotenoidów. Jej właściwości antyoksydacyjnie dotyczą głównie tzw. cholesterolu LDL (lipoprotein o niskiej gęstości), co może w znacznej mierze zmniejszać ryzyko rozwoju miażdżycy. Istnieje także wiele doniesień na temat jej ochronnego wpływu na plamkę żółtą oka, której zwyrodnienia postępujące z wiekiem, są przyczyną rozwoju zaćmy.

Kurkumina
Kurkumina jest to substancją pochodzącą z kłącza rośliny zwanej ostryżem długim, popularnej przyprawy kuchni azjatyckiej (kurkumy). Jej nadrzędną właściwością jest oddziaływanie na wolne rodniki tlenowe. Mechanizmy tego działania nie są jeszcze do końca poznane; zauważono jednak, że stosowanie kurkuminy może zwiększać poziom jednego z naturalnych antyoksydantów wewnątrzkomórkowych – glutationu. Równocześnie wykazuje ona działanie przeciwzapalne i może zmniejszać ryzyko występowania wielu nowotworów.

Ostropest plamisty
Nasiona ostropestu słyną z zawartości kilku związków o wspólnej nazwie sylimaryny. Są to substancje o działaniu przeciwdziałającym uszkodzeniom wątroby, spowodowanych toksynami czy alkoholem. Wykazują one również silne właściwości antyoksydacyjne oraz mogą działać ograniczająco na stan zapalny.

Zielona herbata
Zielona herbata zawiera ogromną ilość związków polifenolowych, w których skład wchodzą flawonoidy, flawonole, kwasy fenolowe oraz proantocyjanidyny. Wykazują one bardzo szerokie spektrum działania prozdrowotnego, ze szczególnym uwzględnieniem potencjału antyoksydacyjnego, zarówno neutralizując wolne rodniki jak i zapobiegając ich produkcji w organizmie. Do najbardziej znanych przeciwutleniaczy, zawartych w zielonej herbacie zalicza się galusan epigallokatechiny.

Korzeń imbiru
Roślina ta jest znana i ceniona już od czasów starożytnych. Swe prozdrowotne działanie zawdzięcza głównie zawartości olejków eterycznych, takich jak zingiberen. Może on wywierać pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu krwionośnego poprzez ograniczanie agregacji płytek krwi oraz usprawniając krążenie.

Skórka i pestki winogron
W winogronach, szczególnie ich skórce, występuje, ostatnio bardzo znany i popularny wśród naukowców, antyoksydant – resweratrol. Jego główną właściwością jest wielokierunkowe przeciwdziałanie chorobom układu krążenia. Może on hamować procesy utleniania cząsteczek LDL oraz usprawniać krążenie dzięki zwiększeniu syntezy tlenku azotu (związkowi rozszerzającemu naczynia krwionośne). Istnieje również wiele doniesień o jego działaniu neuroprotekcyjnym oraz przeciwzapalnym.

Pestki winogron są za to bogatym źródłem katechin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych (głównie linolowego i oleinowego) i witaminy E. Związki wykazują działanie przeciwmiażdżycowe, chroniąc układ krążenia przed różnymi chorobami. Nienasycone kwasy tłuszczowe wykazują także działanie przeciwzapalne.

Owoce oliwek
Głównymi prozdrowotnymi składnikami oliwek są jednonienasycone kwasy tłuszczowe (MUFA) i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA). Kwasu linolowego i linolenowego, ludzki organizm nie jest w stanie syntetyzować, dlatego niezbędne jest jego dostarczanie z zewnątrz. Wiele badań świadczy o ich pozytywnym działaniu na układ krwionośny, poprzez regulowanie profilu lipidowego i ciśnienia tętniczego oraz ograniczanie agregacji płytek krwi. Oliwki zawierają również wiele związków polifenolowych o działaniu antyoksydacyjnym.

Podsumowując, Antioxidant Optimizer® to suplement diety o niezwykle szerokim działaniu prozdrowotnym. Jego głównym zadaniem jest optymalizowanie i wspieranie zdolności organizmu w walce z wolnymi rodnikami. Szczególnie polecany jest osobom dbającym o prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby