#14 Badania suplementów – Apollo Hegemony Ashwagandha HPLC

Mimo zamieszania w okół i nieprzychylnych warunków staramy się nie zwalniać tempa! Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam najnowsze podsumowanie badań najświeższego produktu od Apollo Hegemony - Ashwagandha HPLC!


Ashwagandha w pigułce

Apollo Hegemony Ashwagandha Diamond HPLC
Apollo Hegemony Ashwagandha Diamond HPLC

Kto chociaż rekreacyjnie interesuje się tematem suplementacji, najprawdopodobniej słyszał już wszelkie superlatywy na temat Ashwagandhy. I nie ma w tym nic dziwnego! To nadal najbardziej efektywna roślina z grupy adaptogenów (substancji wspomagających naszych organizm w walce z czynnikami stresogennymi) mającą już za sobą setki badań potwierdzających jej efektywność w redukcji negatywnych efektów stresu czy poprawie wydolności fizycznej i umysłowej.

Czy zatem mimo przerobienia tego tematu przez setki firm, artykułów, naukowców i przeglądów jest nadal możliwość efektywnego urozmaicenia formuły? Apollo's Hegemony pokazuje że jak najbardziej jest taka możliwość!

Ashwagandha Diamond HPLC

Pierwsze co rzuca się w oczy to tajemniczy przydomek HPLC. Co on właściwie oznacza?

HPLC, to angielski akronim oznaczający High-performance liquid chromatography - Wysokosprawną chromatografią cieczową. Jest to specjalistyczna metoda stosowana w analityce chemicznej. Aby uniknąć wchodzenia w zawiłe szczegóły chemiczne, jest to technika która wykorzystuje różnicę powinowactwa związków chemicznych do ich rozpuszczalników.

A gdzie w tym wszystkim nasza tytułowa Ashwagandha HPLC? Otóż produkt ten wyróżnia się tym, że jakość surowca została sprawdzana właśnie tą techniką analizy chemicznej. Jednakże nie chcieliśmy pozostawać na samych zapewnieniach producenta i również wysłaliśmy próbkę do badań! Oto wyniki:

Wyniki badań Ashwagandhy HPLC
Wyniki badań Ashwagandhy HPLC

Najbardziej zaskakującą kwestią jest tutaj zawartość witanoloidów. Według badań jest ona o 50% wyższa od tej zakładanej przez producenta! Tak, dokładnie aż 50% więcej! W czasach kiedy firmy lubią przycinać swoje produkty nawet o kilka procent by zwiększyć chociaż trochę swoje oszczędności, mamy produkt który zawiera połowę więcej składników aktywnych niż zakłada producent. Cóż za skromność!

Znacząca jest również stosunkowo wysoka zawartość witaferyny A, jednego z kluczowych związków z grupy witanoloidów, odpowiadającego za właściwości przeciwzapalne oraz immunostymulujące.

Podsumowanie

Jak widać, mamy produkt dla fanów pewności swoich zakupów. Wysokosprawna chromatografia cieczowa to jedna z najdokładniejszych metod analitycznych obecnie stosowanych w laboratoriach, a ponad 50% więcej witanoloidów - głównych składników aktywnych Ashwagandhy na pewno dodatkowo pozytywnie zachęcą do sprawdzenia produktu. Zatem jeśli odczuwasz za dużo stresu ostatnimi czasy - Ashwagandha Diamond HPLC będzie świetnym uzupełnieniem Twojej półki z suplementami!

Tagi: apollo hegemony, ashawgandha, ashwagandha hplc, badania suplementów, badanie suplementów