Alpha GPC podnosi poziom GH 44-krotnie!

Jakub Kola

Wiele korzyści dla rozwoju formy sportowej przypisuje się hormonowi wzrostu intensywnie produkowanemu podczas treningu siłowego. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się środki mogące tę produkcję jeszcze bardziej nasilić, a jednym z najbardziej obiecujących jest alfa-glicerofosforan choliny.

Badacze postanowili sprawdzić efekt pojedynczej dawki 600 mg alpha GPC zastosowanej na 90 minut przed treningiem oporowym. Osoby badane miały przynajmniej 2-letni staż treningowy. Jako trening wyznaczono 6 serii po 10 powtórzeń przysiadów na maszynie Smitha, operując ciężarem 70% RM. Zaraz po zakończeniu pomiarów RMR i RER zaczęto kolejne ćwiczenie, 3 serie wyciskania sztangi leżąc z ciężarem 50% RM, by oszacować szczytową siłę, szczytową moc i szybkość rozwoju siły.

W wynikach przedstawiono imponujący 44-krotny wzrost poziomu hormonu wzrostu w szczytowym momencie, w porównaniu do zaledwie 2,6-krotnego wzrostu w grupie placebo. Odnotowano także 14% większą siłę w wyciskaniu w grupie stosującej Alpha GPC niż w grupie kontrolnej. Zauważono również powysiłkowy spadek wskaźnika wymiany oddechowej.

Dane te wskazują, że Alpha GPC może świetnie spisywać się jako dodatek do suplementacji przedtreningowej, by poprawić osiągi sportowe i zwiększyć korzyści wynikające z treningu siłowego.

Tagi: alpha gpc, cholina, hormon wzrostu

4 komentarze

  1. Avatar

    Dla tych niedowiarków, w zlinkowanych badaniach poziom GH wzrósł 44 krotnie (z 0.19 do 8.4 ng/ml ) w grupie z suplementem, a w grupie placebo tylko 2.6 raza (z 1.9 do 5.0 ng/ml).
    Czyt. lipa, można powiedzieć, że raczej poziom GH wzrósł o 50% względem grupy placebo bo zaczynał od kosmicznie niskiego poziomu (10 krotnie niżej niż grupa placebo).

    Do autora: dobrze przeczytać takie ciekawostki, na pewno coś z tego będzie, ale boziu, bądźmy poważni…

  2. Avatar

    Czy można łączyć mk-677 z Alpha GPC? Zmniejszać wtedy dawkę mk-677?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *