Alpha GPC podnosi poziom GH 44-krotnie!

Wiele korzyści dla rozwoju formy sportowej przypisuje się hormonowi wzrostu intensywnie produkowanemu podczas treningu siłowego. Z tego względu dużym zainteresowaniem cieszą się środki mogące tę produkcję jeszcze bardziej nasilić, a jednym z najbardziej obiecujących jest alfa-glicerofosforan choliny.

Badacze postanowili sprawdzić efekt pojedynczej dawki 600 mg alpha GPC zastosowanej na 90 minut przed treningiem oporowym. Osoby badane miały przynajmniej 2-letni staż treningowy. Jako trening wyznaczono 6 serii po 10 powtórzeń przysiadów na maszynie Smitha, operując ciężarem 70% RM. Zaraz po zakończeniu pomiarów RMR i RER zaczęto kolejne ćwiczenie, 3 serie wyciskania sztangi leżąc z ciężarem 50% RM, by oszacować szczytową siłę, szczytową moc i szybkość rozwoju siły.

W wynikach przedstawiono imponujący 44-krotny wzrost poziomu hormonu wzrostu w szczytowym momencie, w porównaniu do zaledwie 2,6-krotnego wzrostu w grupie placebo. Odnotowano także 14% większą siłę w wyciskaniu w grupie stosującej Alpha GPC niż w grupie kontrolnej. Zauważono również powysiłkowy spadek wskaźnika wymiany oddechowej.

Dane te wskazują, że Alpha GPC może świetnie spisywać się jako dodatek do suplementacji przedtreningowej, by poprawić osiągi sportowe i zwiększyć korzyści wynikające z treningu siłowego.

Tagi: alpha gpc, cholina, hormon wzrostu