Popularne artykuły

Blog Post

BHB CZYLI JAK PRZYSPIESZYĆ WEJŚCIE LUB WZMOCNIĆ KETOZĘ, POPRAWIĆ WYDOLNOŚĆ FIZYCZNĄ I UMYSŁOWĄ, REDUKOWAĆ STANY ZAPALNE ITP.
Diety

BHB CZYLI JAK PRZYSPIESZYĆ WEJŚCIE LUB WZMOCNIĆ KETOZĘ, POPRAWIĆ WYDOLNOŚĆ FIZYCZNĄ I UMYSŁOWĄ, REDUKOWAĆ STANY ZAPALNE ITP. 

Ostatnio miałam okazję testować BHB, czyli tzw. "ketony w proszku" marki Apollo's Hegemony od Muscle Zone. Moim celem był szybki powrót a dokładnie pogłębienie ketozy, w której jestem od blisko 5 lat. Z racji mocnego zaadaptowania i przetartych szlaków metabolicznych w połączeniu z postem, olejem MCT i morsowaniem wejście w ketozę zajmuje mi max 2 dni. Nie mogłam pozwolić sobie na słabsze samopoczucie i tradycyjne pogłębianie ketonemii a dodatkowo zależało mi w tym czasie na poprawieniu funkcji kognitywnych. Miałam duży wysiłek umysłowy zarówno w pracy po powrocie z dłuższego urlopu, jak i w związku z 10-godzinnym szkoleniem nt. LCHF jakie wtedy prowadziłam. 

Wszystkie założenia i oczekiwania zostały spełnione w 100%. Zdecydowanie odczuwalna energia oraz rozjaśnienie umysłu i tu uprzedzę pytania o to czy sama ketoza mi tego nie gwarantuje? Oczywiście, że gwarantuje i na LCHF działam zdecydowanie lepiej niż kiedyś na zbilansowanej diecie bez zjazdów energetycznych, ale czasem potrzeba więcej gdy po 8 h pracy na etacie siadam jeszcze do komputera, bloga, prezentacji na szkolenie czy mam poprowadzić wykład. W takich awaryjnych sytuacjach można się wspomóc a że nie piję kawy, to sięgam właśnie po BHB 😉 

BHB to także wiele innych dobroczynnych właściwości jak np. poprawa wydolności fizycznej czy redukcja stanów zapalnych. Więcej na jego temat możecie poczytać także w recenzji mojego keto kolegi Sebastiana 😉

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *